Папа Франциск привітав українських паломників

Папа Франциск привітав українських паломників

«Дорогі брати й сестри, найкращим способом вшанувати святого Йосафата є любити одні одних та любити Церкву і служити її єдності», – сказав Святіший Отець, вітаючи українських прочан, які зібралися в базиліці Святого Петра. У понеділок, 25 листопада 2013 року, у день літургійного спомину святого Йосафата за старим календарним стилем, Українська Греко-Католицька Церква, під проводом свого […]

«Дорогі брати й сестри, найкращим способом вшанувати святого Йосафата є любити одні одних та любити Церкву і служити її єдності», – сказав Святіший Отець, вітаючи українських прочан, які зібралися в базиліці Святого Петра.

У понеділок, 25 листопада 2013 року, у день літургійного спомину святого Йосафата за старим календарним стилем, Українська Греко-Католицька Церква, під проводом свого Отця і Глави Блаженнішого Святослава (Шевчука), відзначила 50-річчя покладення мощів свого брата по кості і крові, мученика за єдність Церкви, у головній католицькій базиліці, при гробі святого Петра.

Після Архиєрейської Святої Літургії, яку Блаженніший Святослав очолив на головному престолі ватиканської базиліки, привітати українських прочан прибув Папа Франциск. Його прихід вірні зустріли співом гімну «Будь, ім’я Господнє, благословенне!» та гучними оплесками.

Після вітального слова Блаженнішого Святослава до присутніх звернувся Папа Франциск:

«Дорогі паломники, що прибули з України, слава Ісусу Христу!
Я з радістю прийняв запрошення Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архиєпископа Києво-Галицького та Синоду Єпископів УГКЦ приєднатися до вашого паломництва до гробу святого священномученика Йосафата у 50-ту річницю перенесення його мощів до цієї ватиканської базиліки. З радістю вітаю також делегацію вірних візантійського обряду з Білорусі.

Папа Павло VI 22 листопада 1963 року постановив покласти тіло святого Йосафата під престолом святого Василія Великого, неподалік від гробу святого Петра. Святий український мученик, справді, прийняв монаше життя згідно з василіанським уставом. І вчинив це до глибини, подбавши також і про реформу свого Чину, – реформу, яка призвела до народження Василіанського чину святого Йосафата. Одночасно як простий вірний, пізніше як монах і, врешті, як Полоцький архиєпископ, він поклав усі свої сили задля єдності Церкви під проводом Петра, князя апостолів.

Дорогі брати й сестри, спомин про цього святого мученика пригадує нам про сопричастя святих, про спільність життя між усіма, які належать до Христа. Це дійсність, яка дає нам змогу відчути передсмак вічного життя, тому що один із аспектів вічного життя полягає саме в радісному братерстві всіх святих. “Кожен любитиме іншого, як себе самого, – навчає святий Тома з Аквіна, – а тому втішатиметься добром іншого, як своїм. Таким чином, радість одного буде настільки більшою, наскільки більшою буде радість усіх інших блаженних”.

Якщо таким є сопричастя в Церкві, то кожен аспект нашого християнського життя може надихатися прагненням будувати спільно, співпрацювати та вчитися одні від одних, разом свідчити віру. На цій дорозі нас супроводжує і є центром цієї подорожі Ісус Христос, воскреслий Господь. Це прагнення спільності спонукає нас намагатися зрозуміти ближнього, шанувати його, а також приймати його та по-братньому виправляти.

Дорогі браття й сестри, найкращим способом вшановувати святого Йосафата є любити одні одних і любити Церкву та служити її єдності. У цьому нас підтримує також відважне свідчення багатьох мучеників нещодавніх часів, які становлять велике багатство та велике утішення для вашої Церкви.

Бажаю, щоб глибоке сопричастя, яке ви бажаєте поглиблювати щодня всередині Католицької Церкви, допомогло вам будувати мости братерства також з іншими Церквами та церковними спільнотами на українській землі і там, де присутні ваші громади. Нехай вас завжди супроводжує та благословить Господь Бог за заступництвом Пречистої Діви Марії та святого Йосафата!»

Відтак Папа уділив своє апостольське благословення та попросив не забувати молитися за нього. А далі всі присутні архиєреї мали змогу привітатися з Єпископом Рима.

Блаженніший Святослав подарував Папі ікону святого Йосафата, написану на батьківщині святого Йосафата, у місті Володимирі-Волинському, яку привіз владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький.

Очікуючи приходу Святішого Отця, під час співу «Многая літа», Глава УГКЦ представив присутніх ієрархів, духовенство, співробітників дипломатичного корпусу, дякуючи за молитовну присутність численним паломникам. А далі відслужив Акафіст до святого священномученика Йосафата.

Радіо Ватикану

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
31/05/02024 - 3/06/2024 14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...