Час появи ікони в Підкаменському домініканському монастирі Походження Древа Хреста Господнього датується першою половиною ХVІІ століття. У 1612 до Підкаменя прибули домініканські ченці, щоб після чергової руйнації монастиря знову розпочати будівництво храму та монастирських будівель. Тоді ж, монахи-домініканці принесли із собою образ Божої Матері із Дитям, намальований того ж року. Ікону в час небезпеки монахи […]
Час появи ікони в Підкаменському домініканському монастирі Походження Древа Хреста Господнього датується першою половиною ХVІІ століття. У 1612 до Підкаменя прибули домініканські ченці, щоб після чергової руйнації монастиря знову розпочати будівництво храму та монастирських будівель. Тоді ж, монахи-домініканці принесли із собою образ Божої Матері із Дитям, намальований того ж року. Ікону в час небезпеки монахи не раз забирали із собою.
7 листопада 1676 домініканці знову привезли ікону до Підкаменя. А з 30-х років XVIIІ століття домініканцями було заведено спеціальну книгу, куди записували випадки зцілень та навернень, пов’язаних із чудотворною іконою Підкаменської Богородиці. Кожне зізнання перевіряла на правдивість спеціальна комісія, яка опитувала свідків, фіксувала час, місце. До сьогодні збереглася тільки незначна частина описів чуд, всі інші свідчення зникли разом із архівом у першій половині XX століття.
Один із уцілілих записів свідчить: “ …1702 року, в сам день Благовіщення, прибув сюди чоловік аж із Хорватії на ім’я Гавриїл Ведидович. Був незрячим, але завдяки вірі не побоявся довгої виснажливої дороги. Йшов із надією, що прозріє. І Марія винагородила бідного паломника – ще за 20 миль від Підкаменя чоловік побачив сніг, що танув…”
Підкаменську чудотворну ікону Пресвятої Богородиці урочисто коронували у 1725. Святіший Отець Папа Римський Венедикт XIII прислав для неї з Риму золоті освячені корони. Ікона мала також коштовні, майстерно виготовлені, шати. Після ліквідації монастиря, Підкаменська чудотворна ікона – через Кременець, Львів і Краків – потрапила до Вроцлава, де зберігається дотепер.
Сьогодні в Підкаменському монастирі Походження Древа Хреста Господнього знаходиться достовірна копія ікони.
На честь Підкаменської чудотворної ікони було складено прекрасні величальні пісні. Народ її величав і величає «Пречиста Діва Мати Руського Краю».