Прага – місто, яке неможливо оминути

Прага – місто, яке неможливо оминути

Прага – одне з особливих міст, що знаходиться всього за 700 км від українського кордону. Мандруючи Європою, неможливо не відвідати Праги з її незабутнім краєвидом, що відкривається з Карлового мосту над річкою Влтава. Гуляючи Прагою, можна зустріти церкви, замки, палаци, мости та площі абсолютно всіх архітектурних стилів. Проте жоден з них, крім бароко, не залишив […]

Прага – одне з особливих міст, що знаходиться всього за 700 км від українського кордону. Мандруючи Європою, неможливо не відвідати Праги з її незабутнім краєвидом, що відкривається з Карлового мосту над річкою Влтава.

Гуляючи Прагою, можна зустріти церкви, замки, палаци, мости та площі абсолютно всіх архітектурних стилів. Проте жоден з них, крім бароко, не залишив у Празі стількох пам’яток як готика.
Назва міста походить від чеського слова práh, що означає поріг. Значна частина будівель та споруд історичного центру Праги — справжні витвори архітектурного мистецтва.

1_e3c2f18c32d9ca6265068a7a46642c71

Найвідомішим комплексом архітектурних пам’яток є Празький град із собором Святого Віта, Старомістська площа з домінантними костелом Божої Матері перед Тином та Старомістською ратушею з астрономічними курантами на ратушній вежі, а також історико-архітектурний заповідник Вишеград на правому березі Влтави.

14412186656_f7c1db5da4_z
До історично цінних споруд належить готичний Карлів міст, збудований у XIV столітті з галереєю скульптур епохи бароко, будівлі Національного музею та Національного театру.

2
У самому центрі Праги знаходиться українська парафія Греко-Католицької Церкви, що належить до окремого апостольського екзархату ГКЦ у Чеській республіці. 1996 року Папа Іван Павло ІІ створив його як самостійну одиницю. З 2003 екзархат очолює єпископ Ладіслав Гучко. Кафедральним собором є костел св. Климента.

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Паломництво до Меджугор’є
27/11/2023 – 02/12/2023 Боснія та Герцеговина Меджугор'є 185€+400грн
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...