Прочани Львівщини здійснили паломництво до храму святої Анни у Бориславі

Прочани Львівщини здійснили паломництво до храму святої Анни у Бориславі

29 березня 2014 року Божого прочани Львівщини здійснили прощу до храму святої Анни м.Борислава Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Учасниками прощі були молодь, діти, дорослі, а також прочани літнього віку. Організував прощу Патріарший паломницький центр УГКЦ, відповідальний за проведення духовної мандрівки – брат Юрій Дроф`як, координатор напрямку з розвитку паломницького туризму в західному регіоні України. Храм св. Анни […]

29 березня 2014 року Божого прочани Львівщини здійснили прощу до храму святої Анни м.Борислава Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Учасниками прощі були молодь, діти, дорослі, а також прочани літнього віку. Організував прощу Патріарший паломницький центр УГКЦ, відповідальний за проведення духовної мандрівки – брат Юрій Дроф`як, координатор напрямку з розвитку паломницького туризму в західному регіоні України.

DSC07832_800x600

Храм св. Анни належить до паломницьких центрів УГКЦ і збирає звідусіль багато прочан. Особливістю храму є велика кількість мощей. Отже, прочани мали змогу поклонитись мощам дванадцяти апостолів, частичкам Чесного та Животворящого Хреста Господнього та Хреста, на якому було розп’ято апостола Андрія Первозванного, мощам первомученика Стефана, Івана Хрестителя і багатьом іншим.

Паломники отримали благословення від унікального мощівника, в якому вміщені мощі та частинки найдорогоцінніших скарбів християнства: ризи, хустини та волосся Богородиці, Вифлеємські ясла, стіл Тайної Вечері, цвях Ісуса, губка, спис Лонгіна, таблиця Пилата, колючка з тернистого вінка Ісуса, Туринська таблиця та земля з фізичною Кров’ю Ісуса Христа.

Не кожна людина в своєму житті може здійснити паломництво до гробу того святого, чиє ім’я ми носимо. Проте кожен прочанин, переступивши поріг унікального храму в м. Бориславі, мав нагоду поклонитися мощам свого небесного покровителя. В іменних мощовиках знаходяться мощі понад 200 святих, імена яких поширені в нашому народі.

DSC07841_800x600

Учасники прощі мали змогу приступити до святого Таїнства Покаяння та прийняти Євхаристійного Христа у Святій Літургії, а також у Соборуванні та молитвах на уздоровлення. По завершенні молитов була екскурсія, яку провів парох о. д-р Роман Василів та д-р Павло Василів. Спільні фотографії, можливість придбати релігійну літературу та багато іншого прикрасили прощу.

На завершення мандрівки група прочан відвідала музей Івана Франка у селі Нагуєвичі Дрогобицького району. Музей-садиба Великого Каменяра є місцем паломництва з багатьох куточків країни.

DSC07922_800x600

Музей складається з меморіального будинку, в якому розказується про життя і творчість, власне садиби (хата, в якій народився Іван Франко, кузня Якова Франка –батька письменника, стодола, пасіка, сад) та художньо-меморіального комплексу «Стежки Івана Франка», який створений у 1981-1984 роках до 125 річчя з дня народження Каменяра. Прочанам провели екскурсію у музеї, під час якої вони змогли послухати розповіді про життя Івана Франка та ознайомитись із побутом, в у якому проживала родина Івана Франка.

Під час цієї духовної мандрівки кожен прочанин мав нагоду внутрішнього спілкування з Творцем через молитву, наповнення духовними силами завдяки чудотворній Божій благодаті цих святих місць. Дорога туди та назад супроводжувалася спільною молитвою на вервиці, молитвами за Україну та співом релігійних пісень.

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
31/05/02024 - 3/06/2024 14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...