Проща до святинь Закарпаття ( Мукачево, Малий Березний, Бороняво, Джублик)

Проща до святинь Закарпаття ( Мукачево, Малий Березний, Бороняво, Джублик)

1 день

Зустріч прочан о 8.00. Посадка в автобус. Виїзд зі Львова. Ранішні молитви. Молитва на вервиці з розважаннями.  Перегляд фільму на богословську тематику.  Прибуття до Мукачева. Літургія у монастирі.

Згідно старовинного передання Мукачівський Святомиколаївський монастир був заснований ще до 1242 року, а ченці-василіяни, що жили за правилами св. Василія тут поселились ще за княжих часів. Це підтверджує той факт, що після татарського лихоліття Закарпаття, а з ним і Мукачівська обитель була повністю зруйнована. За часи своєї історії монастир руйнували кілька разів та все ж таки святиня постійно відновлювалась. У 1926 р. на прохання оо. Василіян Святіший Отець Пій ХІ дарує мукачівському монастирю старовинну чудотворну ікону Богородиці, як запоруку відновлення марійського культу та побожності серед вірних. Ікона датується 1453 р. Так на всі богородичні свята при монастирі відбувалися багатотисячні відпусти з найбільшим Успенським. Коли православні зайняли обитель у 1947, то побачили у церкві тільки копію Чудотворної ікони Богородиці. Оригінал передали на зберігання родині брата-василіянина Юліана Миговича. І тільки у 1999 р. його виставили для вшанування у монастирі в Малому Березному. Зі здобуттям Україною незалежності василіяни прагнули повернути монастир на Чернечій горі, але його не віддали. Зрештою у 2006 р. для обителі ЧСВВ виділили ділянку в іншій частині міста. Там і постав новий монастир, освячений 16 липня 2009 р., у день повернення в Мукачеве з Малого Березного ікони Матері Божої. Першим ігуменом відновленої обителі став о. Веніамин Довганич. Успенський відпуст до чудотворної ікони відродився, а Конгрегація Східних Церков затвердила на честь мукачівської реліквії окреме свято в день 16 липня.

Вільний час для приватної молитви. Переїзд до мукачівського замку. Екскурсія замком.

На околиці Мукачева, на вершині згаслого вулкану височіє  оспівана легендами і бойовою славою  фортеця – замок «Паланок». Мукачівський замок є однією з найцінніших історичних архітектурних пам’яток Закарпаття ХІV–ХVІІ ст. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м. Точна дата заснування замку невідома, але про нього згадується вже у документах, датованих XI ст. Природа створила цей замок непереможним. За всю історію існування він жодного разу не був підкорений. Ще коли замок був дерев’яний, у 1089 р. його впродовж 50 днів намагався захопити половецький хан Кутєшко, так і відступивши без усякої надії на успіх. У 1241 р. шестидесятитисячна орда хана Батия двічі чинила облогу та обидва рази не змогла підкорити його. Стіни замку витримали не одну багаторічну облогу.

З 1396 по 1414 рр. замком володів подільський князь Федір Корятович. На місці старого дерев’яного він побудував новий, кам’яний замок і перетворив його на свою резиденцію. Протягом ХV–ХVІ ст. замок належав багатьом володарям, які продовжували його укріплювати та розбудовувати. З 1782 р. замок перетворили на політичну в’язницю Австро-Угорської імперії. За 120 років тут побувало понад 20 тисяч в’язнів. Кам’яний, але модифікований, замок «Паланок» зберігся і до наших днів.

Вільний час для фото та купівлю сувенірів. Переїзд до Ужгорода. Поселення, відпочинок. Нічліг.

2 день

Сніданок. Ранішні молитви.  Переїзд у  Малий Березний. Божественна Літургія.

Малоберезнянський монастир стоїть над долиною ріки Уж, на схилі гори Ділок, що за 40 км на північ від Ужгорода. Із 2 березня 2009 р. саме тут розміщений осідок василіянської Провінції св. Миколая на Закарпатті — Срібній Землі. Згідно з легендою, власники довколишніх земель, магнати з родини Друґетів, розпочали будівництво  споруд на території сучасної обителі, але натрапили на поховання багатої дівчини (виявилося, що на цьому місці раніше було кладовище), тому звели каплицю, в якій місцевий парох служив літургії. Згодом отець-василіянин із Галичини облаштував тут келію, що започаткувало історію монастиря. Перша документальна згадка про нього розміщена 10 грудня 1675 у документі єпископа Мукачівського.

Спільна молитва. Переїзд до Ужгорода. Екскурсія містом.  

Екскурсія почнеться із місця, де розпочалась історія  міста,- із замку. Ужгородський замок велично красується над старою частиною міста, споглядаючи на Ужгород із замкової гори. Згідно традицій побудови воєнних укріплень Середньовіччя, замок був зведений на височині та оточений глибоким ровом. Він є одним із найкраще збережених середньовічних споруд України. Екскурсія по старому  Ужгороду  принесе багато нових яскравих та позитивних вражень. Тут кожна вуличка, кожен будинок дихає старовиною, а під ногами –  бруківка чеського або австрійського періоду. І це не дивно, адже офіційна історія міста налічує біля 1100 років. Місто вражає різноманітністю архітектурних стилів. Все це розмаїття, як єдине ціле, становить єдиний архітектурний ансамбль міста. Відвідаємо собор  УГКЦ , всередині якого є уламок того самого хреста, на якому розіп’яли Ісуса. Кожний прочанин  може вільно поклонитись та прикластись до священної реліквії. Вас чекає прогулянка цікавою вулицею Корзо, що в перекладі з італійського жаргону – «місце для прогулянок». Площа Корятовича, в минулому відома як «Ринкова», з давніх давен славилася своїми базарними днями, адже в 1380 році король Угорщини дарував місту почесне право проводити ярмарки.

Вільний час для фото та купівлю сувенірів. Повернення у готель . Нічліг.

3 день

Сніданок. Виселення з готелю. Ранішні молитви. Божественна Літургія в  храмі УГКЦ у Бороняво.

Боронявський монастир було засновано у 1716 році, коли ієромонах Іван Козак збудував невелику дерев’яну церковцю й самітню келію, у якій почав провадити монаше життя.  Незважаючи на те, що вже з самих початків було збудовано дерев’яну церковцю і невеличкий монастир, монахи кілька десятиліть жили в печерах у лісі неподалік монастиря. Одному з них з’явилася Мати Божа, яку згодом, згідно з його розповіддю, намалював на полотні ієромонах Йоанікій Базилевич і подарував монастиреві на Благовіщення у 1785 р. За чудотворні зцілення, які відбувалися при цій Іконі, в кінці ХVІІІ ст. на основі подань Духовної комісії, її було визнано чудотворною, і згідно декрету Папи Лева ХІІІ від 28 березня 1893 року, короновано.

З 1943 по 1947 настоятелем монастиря був о. Діонісій Дребітко ЧСВВ. За його Настоятельського служіння, 22 серпня 1947 р., депутатами Закарпатської обласної Ради було прийнято рішення про закриття греко-католицьких монастирів, в тому числі й Боронявського. Таким чином, Боронявський монастир з 1948 року знято з реєстрації, а монахів заарештовано і засуджено до примусових робіт у таборах.  12 грудня 1990 р. виконкомом Хустської районної ради було дане рішення про повернення греко-католицькій громаді с. Боронява Благовіщенської церкви Боронявського монастиря. До монастиря прибули монахи Василіяни і розпочали віднову обителі.

Вільний час для приватної молитви. Переїзд у Джублик. Молебень до Богородиці.

Джублик – місце прощі, де відбулося об’явлення Матері Божої, знаходиться на Закарпатті біля села Нижнє Болотне. Щороку тут відбуваються прощі, з’їзди християнської молоді.  Свого часу навіть Папа Іван Павло II благословив дівчаток, які розповіли про об’явлення Пречистої Богородиці. Дівчатка передали прохання Матері Божої спорудити капличку і молитися Святій Вервиці. Так, наприкінці серпня 2002 року єпископ Іван Маргітич відправив у Джублику першу Службу Божу і відтоді в урочище на Закарпатті з’їжджаються тисячі людей, щоб попросити у Божої Матері зцілення.

На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, архимандритом якого є правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. На цьому місці побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії та два монастирі. Також збудовано будинок для паломників, в якому знаходиться каплиця Івана Хрестителя. Над джерелом, де з’явилася Богородиця, стоїть дерев’яна каплиця Матері Божої, а довкола цілої святині встановлено Хресну Дорогу. У чоловічому монастирі зберігається копія чудотворної ікони Матері Божої Єрусалимської.

Вільний час для приватної молитви. Переїзд у Львів. Молитва на вервиці з розважаннями.  Перегляд фільмів християнського змісту. Прибуття у Львів о 21.00.

osobluviУ ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
– духовний супровід священика;
– супровід досвідченого керівника;
– екскурсії в місцях перебування;
– медичне страхування;
– 2 ночівлі у готелі (2-3 особи в номері);
– 2 сніданки.

osobluviВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– вхідні квитки у  музеї: Мукачівський замок (дорослі – 60 грн., студенти, пенсіонери – 40 грн., діти до 14 років – 30 грн.), Ужгородський замок  (загальний дорослі, пенсіонери – 60 грн., студенти – 40 грн.);
– харчування не передбачене програмою;
– особисті витрати.

Related Blogs

Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...
Паломництво до Крехова та Жовкви
Крехів – без перебільшень, неймовірно красиве та освячене місце, куди щодня приїжджають чимало прочан. Монастир святого Миколая отців Василіян УГКЦ, що на Львівщині є осередком Василіанського новіціату, де зростають у...