Проща до ГОШЕВА

Проща до ГОШЕВА

20/01/2024

Україна

Львів – Гошів – Національний парк «Синевир» – Львів

750 грн

ПРОГРАМА:  

МІСЦЕ ПОСАДКИ – ПЛ. ПЕТРУШЕВИЧА

07:00 – Збір та виїзд до Гошева. 

09:30 – Прибуття до Гошівського монастиря. Розповідь про монастир на Ясній Горі, Божественна Літургія.

Василіянський монастир Преображення Господнього – греко-католицький монастир Чину св. Василія Великого у селі Гошеві Долинського району на Івано-Франківщині-  вважається однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь Західної України. Перша історична згадка про Гошівський монастир датована 1509 р., коли монастир було внесено до реєстру Київської митрополії. Початкове розташування монастиря було в урочищі Чорний Ділок. Наприкінці 70-х – на початку 80-х рр. XVII ст. монастир із Чорного Ділка перенесено на Ясну Гору. 

11:00 Молитва перед чудотворною іконою Гошівської Матері Божої. 

Шанується греко-католицькою і римо-католицькою церквою. Ікона Гошівської Божої Матері – копія Ченстоховської ікони – належала родині хорунжого Шугая. Під час пожежі, коли все його господарство згоріло дотла, залишилась недоторканою лише одна стіна — на ній висіла ікона. Згодом родина Шугаїв, рятуючись від татарських набігів, перебувала певний час у маєтку Гошовських, відтак і ця ікона змінила власників. В 1736 р. ікона засвітилась великим сяйвом, а потім на обличчі Богородиці залишилась немовби роса, а з очей спливали сльози, що засвідчило багато людей і місцевий священник. Гошовський передав ікону в монастир, а митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив її чудотворною. Від того часу ікона Гошівської Богоматері прославилась багатьма чудами, які були детально розслідувані та зафіксовані в спеціальній книзі, та отримала назву «Цариця Карпат». У 2009 р. Папа Римський Бенедикт XVI благословив і освятив золоті корони для Гошівської чудотворної ікони. Апостольська столиця надала Гошівському монастиреві декрет про оголошення його великою Базилікою і прилученням до великих Маріїних відпустових місць Католицької церкви в усьому світі. На Успіння Пресвятої Богородиці, 28 серпня 2009 р., на Ясній горі відбулося коронування ікони Богородиці. Уже майже три століття тисячі паломників моляться біля ікони Матері Божої з наміренням про зцілення власної душі й тіла, з проханням заступництва Богородиці для своєї родини, з надією та вірою. 

12:00  Переїзд на Синевирський перевал, у національний парк «Синевир». 

Фотографування та огляд карпатських краєвидів. Перехід до озера – Синевир – найбільше озеро Українських Карпат. Розташоване в Хустському районі Закарпатської області, у гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до складу Національного природного парку «Синевир». Озеро Синевир – одне з семи природних чудес України – справедливо вважається найкоштовнішим скарбом Національного природного парку «Синевир». Відвідування реабілітаційного центру бурого ведмедя.

15:00 Обід факультативний (вартість 200 грн.).

16:00 – Переїзд в Гошівський жіночий монастир. Молебень до Пресвятої Богородиці. Розповідь про монастир. Вільний час.

Греко-католицький жіночий монастир Різдва Пресвятої Богородиці сестер Пресвятої Родини знаходиться на півдні села Гошів, в мальовничому куточку Прикарпаття. Саме тут біля підніжжя Пресвятої Богородиці народилося Згромадження Сестер Пресвятої Родини. Сюди приїжджають на реколекції богопосвячені особи, священники, миряни; захисники нашої Держави проходять духовну реабілітацію. У літній період сюди приїжджають діти на табори. Сестри вкладають усі свої сили, щоби ті, хто перебуває у стінах монастиря почувалися затишно.
Повернення у Львів- орієнтовно -19:30 

У вартість послуг входить:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • супровід гіда-екскурсовода та духівника;
  • екскурсійне обслуговування у туристичних об’єктах;
  • страхування на час подорожі.

У вартість не входять і додатково оплачуються:

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти;
  • харчування. Обід – орієнтовна вартість 200 грн.

Вхідні квитки: Реабілітаційний центр бурого ведмедя: реабілітаційний центр бурого ведмедя: загальний, пенсійний – 60 грн, студенти і школярі – 30 грн.;

Озеро “Синевир”: загальний, пенсійний – 60 грн, студенти і школярі – 30 грн.  

Трансфер до КПП “Синевир” (в обидві сторони): загальний, пенсійний, студентський, учнівський – 70 грн.;

Related Blogs

На 3 дні у Румунію, “Монастирі і не тільки”
19-21/07/2024 Румунія с. Путна, с. Сучавиця, с. Марджиня, с. Солка, м. Кимпулунг-Молдовенеск, м. Сучава, с. Молдовіца зі Львова 150Є з Коломиї 135Є
Греція з відпочинком на морі (Олімпійське узбережжя)
19-26/07/2024 Греція Олімпійське узбережжя 460€+400 грн
Греція з відпочинком на морі (Халкідіки)
20-29/06/2024 Греція півострів Сітонія(Халкідіки) 550€+400 грн