Проща у Борислав та Дрогобич – край чорного і білого золота Галичини

Проща у Борислав та Дрогобич – край чорного і білого золота Галичини

31/03/2024

Україна

Львів – Дрогобич-Борислав- Східниця – Львів

500 грн

Зустріч прочан о 8.00. Посадка в автобус. Ранішня молитва. Виїзд зі Львова.

Прибуття в Дрогобич – Божественна Літургія у Дрогобицькій семінарії. Оглядова екскурсія містом. Піднімаємось на Ратушу- огляд міста з висоти пташиного польоту. Безцінними пам’ятками Дрогобича по праву можна вважати його церкви і храми. Дерев”яна церква Св. Юрія, яка входить у Всесвітній список спадщини ЮНЕСКО, була привезена з іншого села і встановлена тут в 1656 році. Пройшовши кілька реставрацій, вона не втратила своєї автентичності. Найдавнішою будівлею в місті є Дрогобицька вежа, будівництво якої припало на 13 століття. Пізніше тут же був зведений і костел Св. Варфоломія. Цікаво буде відвідати церкву Св. Параскеви та собор Святої Трійці. Так само тут ви знайдете безліч пам’ятників, встановлених поетам, діячам науки і письменникам. Відвідування солеварні. Чи куштували дрогобицьку сіль – символ та гордість міста, яка виготовляється на найстарішому підприємстві України? Ні, то маємо нагоду це зробити. З XІV ст. Дрогобич відомий як один з найбільших центрів солеваріння. В 1422 р. місто отримало магдебурзьке право. У XV ст. Дрогобич став центром повіту. У середині ХІХ ст. на околицях Дрогобича почалися промислові розробки озокериту, трохи пізніше — нафти і газу.

У Дрогобичі розробили та презентували туристичну онлайн-мапу «Дрогобич плюс»

Переїзд у Борислав. Вперше Борислав згадується в документах 1387 року – у грамоті польської королеви Ядвиги. Відомий на усю Європу Борислав став через поклади нафти й був справжнім Ельдорадо для європейських олігархів. Середина ХІХ ст. стала для міста новою точкою відліку, коли в 1853 році було відкрите Бориславське родовище озокериту – одне з найбільших у світі. Але ми з Вами поспішаємо  до церкви Св. Анни, у якій є Мощі 720 святих. Зібрав їх парох церкви, доктор богослов’я Роман Василів. Практично всі тут можуть знайти мощі свого святого. А ще люди шукають у церкві диво – зцілення від важких недуг. Бориславський храм Святої Анни — один з пам’яток архітектури місцевого значення — споруджений у 1900 р. як римо-католицький костел. Посвячення храму відбулося 1902 р. на честь Святої Барбари (Варвари), покровительки гірників (у Бориславі та його околицях було вдосталь шахт, де гинуло багато людей від раптової смерті). Автором проекту був архітектор Станіслав Маєрський. Споруда костелу, вимурувана у формі латинського хреста, характерна для епохи неоготики та неороманського стилю. Будували цей костел, як і багато інших храмів цього періоду, мандрівні майстри будівничого цеху за кошти парафіян та нафтових промисловців. Розписали його майстри під керівництвом традиційного костельного художника з Кракова Антонія Процайловича.

Борислав – найбільша в Україні скарбниця мощів святих

Переїзд у Східницю. У курортному поселенні Східниця, практично в самому центрі, 9 серпня 2013 року в день пам’яті християнського Святого Пантелеймона Цілителя була відкритий однойменний парк. Великомученику Пантелеймону моляться про порятунок і про здоров’я важко хворим. Протягом року в Східницю з’їжджаються тисячі мандрівників з усієї України. Причина в тому, що саме тут є маса мінеральних цілющих джерел, які в сукупності з неймовірними природними умовами повертають фізичне і душевне здоров’я. Звідси і назва парку на честь Пантелеймона Цілителя.

Парк в Сходнице святого Пантелеймона Целителя

Повернення у Львів- орієнтовно – 19:30

У вартість послуг входить:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • супровід гіда-екскурсовода та духівника;
  • екскурсійне обслуговування у туристичних об’єктах;
  • страхування на час подорожі.

У вартість не входять і додатково оплачуються:

  • вхідні квитки в туристичні об’єкти;
  • харчування. Обід – орієнтовна вартість 200 грн.

Вхідні квитки:
Аптека-музей Йогана Зега: загальний, пенсійний – 60 грн, студентський, учнівський – 50 грн.
Церква св. Юра у Дрогобичі (нижня): загальний, пенсійний – 30 грн., студенти та школярі – 10 грн.

Церква св. Юра у Дрогобичі (верхня): загальний, пенсійний, студенти та школярі – 10 грн.

Солеварний завод у Дрогобичі: загальний, пенсійний, студенти та школярі – 30 грн.

Палац мистецтв у Дрогобичі (експозиція із фресками Б.Шульца): загальний, пенсійний – 30 грн., студенти та школярі – 10 грн.

Галерея сакрального мистецтва у Дрогобичі:  загальний, пенсійний – 20 грн., студенти та школярі – 10 грн.

Підйом на дрогобицьку ратушу: 30 грн./особа.

Театралізована вечірня екскурсія “Таємниці дрогобицької ратуші”: 80 грн./особа.

Related Blogs

Паломництво в Пальма де Майорка
15-22/07/2024 Іспанія Пальма де Майорка, Льюк, Вальдемоси, Порто-Крісто 1200€(авіа включено)
Відпочинок на о. Корфу (Греція)
15/07/2024 – 25/07/2024 12/08/2024 – 22/08/2024 29/08/2024 – 08/09/2024 Хорватія, Боснія і Герцеговина, Греція Меджугор’є, о. Корфу, Палеокастриця, Каламбака, м. Дрвеник від 530€ до 590€ +500 грн
Відпуск з нагоди коронації Підкаменецької Богоматері
2.07.24 3 монастирі: Свята гора, Підгірці, Підкамінь Святогірський чоловічий монастир, Підгорецький монастир, камінь-велет і монастир у Підкамені, мальовничі гори Вороняки- Мальовнича вершина, яка належить до Вороняцьких гір і входить до...