Прилуки-Ніжин-Крути-Заньки – завершено

Прилуки-Ніжин-Крути-Заньки – завершено

Прилуки-Ніжин-Крути-Заньки (1 день)

295 грн. – 265 грн.

Дати на замовлення
8:00 -20:00 Виїзд з Києва – Орієнтовне прибуття до Києва.
Прилуки. Екскурсія містом.

Прилуки розкинулись на берегах тихої річки Удай. Це місто стародавніх величних храмів та історичних будівель, які являють собою пам’ятки архітектури XIX – XX століть. Серед них церква Івана Предтечі, Святого Пантелеймона, Трьох Святителів, Святого Миколая, синагоги, будівлі перших банків, готелів, оселя меценатів Тарновських, флігель Скоропадського, палац Скуратових та інше.

Обід в Прилуках.
Переїзд до Ніжина.

Про Ніжин кажуть, що то – маленька Греція. В літописах місто згадується ще під 1147 роком (як Уненеж), а після татарської навали на кілька століть сходить з історичної сцени, щоб повернутися в документи козачим містом аж в 1625 (згадку про Ніжин знаходимо в грамоті польського короля Сигізмунда ІІІ Вази, який дарував поселенню магдебурзьке право і герб зі св. Георгієм). Козаки зробили Ніжин полковим містом ще в 1649 і таким воно й лишалося аж до сумнозвісного 1782. Тут була фортеця, зруйнована москалями в 1667, але після того швидко відбудована. Тут було чимало населення, а отже, торгівці мусили звернути увагу на Ніжин. І звернули. Росіяни торгували тут хутром, ікрою і червоною рибою, з далекого Данціга (Гданська) везли розкішну тканину, лейпцігські баварці торгували порцеляною, прусський Кьонігсберг постачав атлас і батист, молдавани і угорці привозили вино, а турецькі піддані – тютюн. В ІІ половині 17 століття тут оселяються греки.

Найдавнішими архітектурними пам’ятками є Миколаївський собор, Благовіщенський собор (1702—1716) та ансамбль грецьких храмів — Михайлівського, Всіх Святих та Троїцького. Спасо-Преображенська церква (1757), на подвір’ї якої 17 травня 1861 р. зупинялась похоронна процесія під час перевезення тіла Т.Г. Шевченка дорогою з Петербурга до Канева і відбулася панахида. На пам’ять про цю подію ніжинці встановили біля Спасо-Преображенської церкви меморіальний знак.

Переїзд до с. Крути.

Бій під Кру?тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді. Особливо вразило сучасників поховання юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і у кількості 27 людей були ними страчені. На похороні у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам’яті тридцяти». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. 2006 року на місці бою встановлено пам’ятник.

Переїзд до с. Заньки.

Від часів Речі Посполитої у селі порядкував старовинний шляхетський рід Адасовських. У родині Костянтина Адасовського у Заньках 22 липня1854 року народилася видатна українська акторка Марія Адасовська, яка пізніше стала відомою під сценічним ім’ям Заньковецької. Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СССР 1932-1933. В рамках геноцидних акцій у селі зруйнована кам’яна церква св. Миколая Чудотворця, сплюндровано цвинтар із похованням представників родини Адасовських. З 1964 року працює шкільний музей Марії Заньковецької, який підвищений до статусу державного після відновлення державності України. Поруч із музеєм старовинний став та пам’ятник Марії Заньковецькій (Адасовській).

Повернення до Києва.
Вартість для дорослого – 295 грн. Вартість для дитини до 12 років – 265 грн.
У вартість туру входить У вартість туру не входить
  • Проїзд на автобусі
  • Супровід гіда
  • Супровід духівника
  • Екскурсія в дорозі та на місці
  • Обід
  • Вхідні квитки
  • Страхування
  •  Особисті витрати

Related Blogs

Posted by admin | 22.02.2022
Меджугор’є + Будапешт на Великий піст (архів)
ПЕРІОД: 05 - 11 березня  (7 днів) ПЕРІОД: 23 - 29 березня  (7 днів) ВАРТІСТЬ: 165 євро*+200 грн МАРШРУТ: Львів (Івано-Франківськ) – Будапешт – Меджугор'є (4 дні / 3 ночі) –...
Posted by admin | 17.02.2022
Проща до Люрду (в рамках міжнародного військового паломництва) (архів)
ПЕРІОД: 8-20 травня  (13 днів) ВАРТІСТЬ: 595 євро*+400 грн МАРШРУТ: Львів - Ярослав - Прага - Берн - Женева - Невер - Париж - Ракамадур - Люрд - Барселона - Монтсеррат...
Posted by admin | 14.01.2022
Країнами “БеНіЛюкс” (архів)
ПЕРІОД: 02 - 11 квітня (10 днів) ВАРТІСТЬ: 495 євро*+200 грн. МАРШРУТ: Львів – Вроцлав – Дрезден - Айзенах - Трір - Люксембург - Брюссель - Гент - Брюгге - Гауда...