Лагевники – район міста Кракова в Польщі, де розташований монастир Конгрегації сестер Божої Матері Милосердя. Саме в цьому монастирі провадила своє подвижницьке життя один із найбільших містиків Католицької Церкви сестра Фаустина Ковальська (1905 – 1938), яка в особистому одкровенні, даному їй від Бога, досвідчила глибину Божого Милосердя і необхідність його особливого вшанування. Санктуарій Божого Милосердя, […]
Лагевники – район міста Кракова в Польщі, де розташований монастир Конгрегації сестер Божої Матері Милосердя. Саме в цьому монастирі провадила своє подвижницьке життя один із найбільших містиків Католицької Церкви сестра Фаустина Ковальська (1905 – 1938), яка в особистому одкровенні, даному їй від Бога, досвідчила глибину Божого Милосердя і необхідність його особливого вшанування. Санктуарій Божого Милосердя, який виник на місці монастиря, став одним із найбільших паломницький центрів Європи. Сьогодні це великий архітектурний комплекс, до якого, крім давніх приміщень обителі, належать базиліка Божого Милосердя, каплиця Вічної Адорації та каплиця святого Йосифа.
Базиліка Божого Милосердя була збудована на початку ХХІ ст. 17 серпня 2002 року її освятив Святіший Отець Іван Павло ІІ і здійснив у ній акт посвяти цілого світу Божому Милосердю. Базиліка, автором проекту якої є Вітольд Ценцкевич, збудована у вигляді корабля і символізує ковчег, у якому спасеться всякий, хто уповає на Божу милість. У нижній частині базиліки розташовані п’ять каплиць: каплиця Communio sanctorum (Святого Причастя), каплиця св. сестри Фаустини з образом Посланниці Божого милосердя, каплиця св. апостола Андрія з іконостасом роботи українського художника Любомира Медвідя, каплиці Божої Матері семи Скорбот та Святого Хреста.

Паломництво – Лагевники
Поряд із базилікою розташована каплиця Вічної адорації (Поклоніння Святим Дарам), де постійно виставлена для вшанування Пресвята Євхаристія і безперервно горить лампада з вогнем Милосердя, яку запалив Папа Іван Павло ІІ.
У каплиці св. Йосифа, яка поєднує два крила монастирських будівель, зберігається найбільша реліквія санктуарію — образ Ісуса Милосердного (інші назви – образ Божого Милосердя, «Ісусе, довіряю Тобі») – копія ікони, яку відповідно до видінь св. Фаустини Ковальської за її ретельними вказівками в 1934 році у Вільні написав художник Євген Казимировський. Образ був створений на прохання Самого Господа Ісуса Христа під час об’явлення сестрі Фаустині, яке сталося в лютому 1931 року. Саме таким, як зображено на іконі, Христос і являв Себе монахині. На іконі з Христового серця пробиваються червоний та білий промені на спогад про кров і воду, які витекли пронизаного списом боку Спасителя. Ці промені є символом відкупительної жертви Ісуса Христа, вчиненої Ним через безмежне милосердя до людей. На іконі прикріплена табличка зі словами, якими Христос через с. Фаустину заповідав молитися до Його Милосердя: «Ісусе, довіряю Тобі». Копію в 1944 році написав польський художник Адольф Гила.
У 1965 році майбутній Папа Римський Іван Павло ІІ, а тоді владика Краківський Кароль Войтила, розпочав процес беатифікації с. Фаустини Ковальської. Із того часу культ Божого Милосердя, про який монахиня докладного написала у своєму «Щоденнику» та суть якого полягає в абсолютній довірі до Бога, поширився по цілій Польщі, а відтак і по цілому католицькому світу. Ікона Ісуса Милосердного стала такою популярною, що сьогодні навряд чи знайдеться католицький храм, де б вона не була виставлена для вшанування. Через численні чуда зцілення образ був визнаний чудотворним.
30 квітня 2000 року Папа Іван Павло ІІ причислив с. Фаустину Ковальську до лику святих. Її мощі були перенесені з цвинтаря, який знаходиться на території санктуарію, до каплиці св. Йосифа і виставлені для вшанування.

Паломництво – Лагевники
Святіший Отець Іван Павло ІІ, який двічі відвідав Санктуарій Божого Милосердя в Лагевниках, залишив таке свідчення про цю святиню: «Хоч будь-який час і цілий світ можна розглядати як Його храм, все ж існують часи та місця, які обирає Бог, щоб у них люди в особливий спосіб досвідчили Його присутність і Його благодать. Я певний, що це є те особливе місце, яке Бог вибрав для Себе, щоб тут виливати благодаті та уділяти Своє милосердя».
Найближчі паломництво до Лагевників шукайте за цим посиланням.