Шляхом Авраама

Шляхом Авраама

ПЕРІОД:  08 – 14 квітня ( +/- 3 дні) (8 днів)
ВАРТІСТЬ: 950$
МАРШРУТ: Догубеязит – Ван – острів Акдамар – Озеро Ван – Бітліс – Мідьят – Мардін – Дара – Диярбакір – Гора Немрут – Шанлиурфа – Харран – озеро Баликли-Гель – Халфеті – Ердемлі
ЗАМОВИТИ Львів: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30; (096) 330-96-79.

Стародавнє Межиріччя або Месопотамія — одна з великих цивілізацій Стародавнього світу, що існувала на Близькому Сході, в долині річок Тигру і Євфрату, розміщувалася частково на територіях, які зараз є сходом сучасної Туреччини. Ця частина Туреччини незвідана до кінця і вражає своєю масштабністю та величчю.

Ви побачите Туреччину якої ви ще не бачили

 1 День

Виліт Львів – Стамбул
Поселення в готель.

Екскурсія по Стамбулу

Піша екскурсія по Стамбулу. Оглянемо історичну частину міста: Султанахмет. В цей день ми також побачимо Іподром, Базиліку Цистерна та Блакитну мечеть.
Ще одна зірка цього дня – Собор Святої Софії – одна з найвеличніших пам’яток візантійської архітектури, що збереглись донині; символ «золотої доби» Візантійської імперії та один із символів сучасного Стамбула.

У вільний час рекомендуємо оглянути палац Топкапі (тур. Topkapı) — головний палац Османської імперії до середини XIX століття. Назва Топкапі в перекладі з турецької означає дослівно «гарматні ворота» (тур. top — гармата, kapı — ворота, двері).

Нічліг у готелі

 2 День

Раннє виселення з готелю.

Переліт.
Переїзд у Догубаязит.

Обід.

Палац Ісхака-паші – це цілий палац з безліччю секцій, побудований на високому пагорбі з видом на Ескі Беязит. Баязит Санджак управлявся цим палацом до Першої світової війни. Будівництво палацу було розпочато в 1685 році і було завершено в 1784 році (99 років) за часів Кючука Ішака-Паші.

Він складається з тераси, двох внутрішніх двориків та різних будівельних груп, що оточують ці двори. Він розміщений на квадратній площі.

Палац має унікальну цінність з точки зору історії та історії мистецтва. Цей замок є найкращим прикладом споруд замкового типу в Європі, якого в Туреччині більше немає.

Більшість частин палацу за межами мечеті були зруйновані,  а стелі зняті. За останні роки його трохи відремонтували та відновили. Мечеть є найбільш неушкодженою частиною палацового комплексу. Одинарна купольна мечеть надає палацу цікавий вигляд завдяки своєму мінарету, побудованому з двох різнокольорових каменів. Могила поза стіною мечеті Кібла прикрашена геометричними та квітковими мотивами і, ймовірно, була побудована для Абді Чолак-паші та Ішак-паші та його родичів.

Національний парк Ноїв Ковчег

Національний парк гори Арарат це найкрасивіше, і, в той же час таємниче місце, де можна ознайомитися з природою Туреччини і територією, яка вразить вас своєю красою.

Гора Арарат, найбільша гора Туреччини, є легендарною горою завдяки своєму геологічному розташуванню та розміщенню Ноєвого ковчега після Великого потопу.

Починаючи з 14ст. багато дослідників бажали довести цю теорію, але практично все було безуспішно. Проте досліднику Фернан Наварра практично наблизився до розгадки цього факту.

На горі він знайшов залишки дошки, відламані від дерев’яного остова, за його припущеннями вона є Ковчегом. Аналіз, проведений радіовуглецем, показав, що даний осколок був знайдений від дерева, яким більше 5000 років.

Територія національного парку є надзвичайно великою. Природа та особливі ландшафти  захоплюють погляд, і  дають можливість «доторкнутись» до таємного та незвіданого.

Переїзд на нічліг.

 3 День

Літургія. Сніданок.

Після сніданку вирушаємо до Фортеці Ван. Це масивне кам’яне укріплення, побудоване античним царством Урарту протягом ІV-VII ст. До н.е., і є найбільшим подібним зразком. Звідси відкривається вид на руїни Тушпи, стародавньої столиці Урартії у ІХ столітті, яка була зосереджена на крутому однобічному обриві, де зараз стоїть фортеця.

Після цього відвідаємо будинок кішок Ван, де проживає дуже багато представників цієї унікальної породи.

Після порції милості їдемо дивитись на острів Акдамар.

Озеро Ван – солоне озеро – загадкове внутрішнє море на висоті 1670 м над рівнем моря в Анатолійських горах. Ніхто не може пояснити ні солоність озера, ні поява прісноводного джерела на острові Акдамар. На цьому крихітному острові площею менше 1 кв. км коштує чудовий пам’ятник вірменської архітектури – надзвичайно гарний кафедральний собор Св. Хреста. Церква побудована в X столітті і була місцем перебування вірменського католікоса протягом 700 років -з 1116 по 1895 рік. Вона нагадує палац, побудований для вірменського царя між 915 і 922 роками, – чудовий комплекс з рожевого туфу. Стіни церкви покриті рельєфами з біблійними сюжетами, сценами полювання і жнив – нічого подібного немає ніде в світі.

Незвичайна краса ландшафту вселяє деякий трепет. Червоний камінь контрастує з синявою води і сніговими вершинами Анатолійських гір, що височіють над озером. З усіх островів на озері Ван Акдамар навесні першим покривається зеленню, а коли зацвітає мигдаль, цей острів Туреччини воістину приголомшує уяву.

Смачно обідаємо і вирушаємо до фортеці Бітліс.

Головною родзинкою, розташованою на сході Туреччини міста Бітліс, є древня кріпость. Цитадель знаходиться в центрі міста неподалік від міської ярмарки і розташована на крутому схилі гори. Відповідно до легенди, Бітліс був створений за наказом Олександра Македонського в IV ст до н.е. У давнину Бітліс фігурував в джерелах під різними назвами – Багеш, Багагеш і під іншими іменами. У вірменській літературі VII століття місто згадується як Себеос. Географічне положення міста було зручним як з точки зору торгівлі, так і в плані військової стратегії. Ці обставини сприяли стрімкому розвитку і росту міста.

Переїзд у готель на нічліг у місто Мідьят.

 4 День

Літургія. Сніданок.

Дім культури в Мідьяті

Мідьят – ще одне місто, яке можна віднести до найкрасивіших у Туреччині, колишня неформальна столиця турецьких ассирійців, музей під відкритим небом, в якому живуть люди, місто витонченого кам’яного мережива, вдале поєднання Європи і Азії.

 Монастир Мор-Габріель

Розташований в сучасній турецькій провінції Мардін, є одним з найстаріших християнських монастирів в світі. Він був заснований в 397 році двома ченцями св. Шмуелем (Самуїлом) і його учнем св. Шемуном (Симоном) на плато Тур-Абдин недалеко від стародавнього міста Мідьят. Згідно з переказами, Шемун одного разу побачив уві сні ангела, і цей ангел сказав йому, що той повинен побудувати церкву в місці, зазначеному трьома великими кам’яними блоками. Згодом цей початковий храм (не зберігся) обріс безліччю інших будівель і так виник монастир, званий нині Мор-Габріель.

У міру зростання монашої спільноти будувалися нові будівлі. У VII столітті, за деякими даними, тут проживало вже понад 1000 ченців. Деякі будівлі були зведені завдяки імператорам Західної і Східної Римської імперій – Гонорія, Аркадія, Феодосія II і Анастасія. На даний момент монастир Мор-Габріель складається з двох частин: старовинна історична і нова, постороенние в другій половині XX століття. Варто зазначити, що будівельні та реставраційні роботи тут ведуться і до цього дня, незважаючи на тиск з боку турецької влади.

Місто Дара

 Дара некрополіс

Неподалік  Мардіна знаходиться покинуте ранньовізантійске місто Дара, засноване в 505 році імператором Анастасієм I.

До сьогодні збереглися  рештки міської стіни, цистерни для зберігання води, скельні гробниці, церкви, агору, мости і різні господарські приміщення, які підтримували повсякденне життя жителів міста.

Зі всіх споруд найкраще збереглись цистарни, які вразять своєю будовою та масштабністю.

Руїни античного міста Дара – одного з перших міст, побудованих після розколу Римської імперії. Античний об’єкт був зведений в 505 році за наказом візантійського правителя Анастасія I. Місто виконувало найважливішу функцію в зміцненні східних кордонів держави. Однак в 7 столітті в ході своїх завоювань араби завдали значної шкоди Дарі, а до 10 століття її покинули майже всі жителі, і місто зовсім спорожніло. Сьогодні не території античного пам’ятника розташовується крихітне село, де здебільшого проживають курди та араби.

Мардін

Екскурсія вуличками Мардін.

На території міста є численні церкви та монастирі, у тому числі діючі, які засновані ще ранніми сирійськими християнами. Населення міста багатонаціональне, у ньому живуть курди, араби, ассирійці, турки і вірмени. Ассирійські християнські церкви і монастирі мирно сусідять із численними мечетями.

Переїзд в готель на ночівлю.

 5 День

Літургія. Сніданок.

Дейрулзаферан монастир

Монастир Дейрулзафаран є історично одним з найбільш значущих центрів Сирійської православної церкви. У давнину на місці, де зараз розташовується монастир Дейрулзафаран, знаходився храм, присвячений ассирійскому богу сонця Шамашу. Римляни, завоювавши ці землі, перебудували його в фортецю, яка з падінням імперії прийшла в запустіння. Нарешті, імовірно в 493 році, ченець  Шлеймун побудував першу церкву, і саме ця дата вважається датою заснування монастиря.

Свою назву монастир отримав через велику кількість цвітучих шафранів на території.

 Наступна зупинка – Гора Немрут.

Немрут Даг –  це гора, на вершині якої знаходиться вірменська царська гробниця правителя Антіоха I Коммагенського, побудована в 62 р. до н. е. і прикрашена величезними кам’яними статуями 8-9 м заввишки. Центр гробниці — курган із дрібних каменів, на вершині гори, висотою 49,8 метрів і шириною біля основи 150 метрів. Під курганом знаходиться труна Антіоха I Коммагенського (69-38 рр. до н. е.).

Міст Джендере

Один з найбільших аркових римських мостів (120м)

 Нічліг у м.Шанліурфа.

 6 День

Літургія. Сніданок.

Сьогодні ми матимемо змогу  побувати ще в одному неймовірному місті Харран.

Харран — одне з найдавніших міст світу. Не раз згадується в біблійній Книзі Буття. Сім’я Тераха разом з його сином Авраамом вийшла з Уру халдейського та поселилася у Харрані. Там Терах помер і був похований. У цій місцевості також жив Лаван, брат Ревеки. Земля Харран мала торгові стосунки з Тіром і була підкорена ассирійцями.

Колись у цьому місті проходили важливі торговельні шляхи, що з’єднували Анатолію та Месопотамію. У Харані діяв університет, де вивчали математику, астрономію, філософію, медицину, механіку та зробили унікальний переклад творів грецьких філософів арабською.

Біля руїн університету – поселення, в якому відтворено будиночки з глини конічної форми, що нагадують вулики.

Відвідаємо Гьобеклітепе – найдавніший в світі мегалітичний храмовий комплекс, якому вже 12000 років!

Територія музею – величезна, з гарними краєвидами. Кажуть, тут можна розмістити 30 футбольних полів! Під керівництвом німецького археолога Шмідта (він оселився і проживає неподалік самого комплексу) розкопали тільки малу частинку. Є версії, що розкопки триватимуть ще принаймні наступні 50 років.

Існують версії, що колись ця місцевість була домівкою для Адама та Єви, адже вона підходить до опису раю у Біблії. А Гьобеклітепе — це і є ворота до оспіваного у святих писаннях місця. За іншими припущеннями, стародавня споруда – це прототип Ноївого ковчега. Так це чи ні – важко сказати. Дослідження тривають.

Затоплене місто Халфеті

Наступна зупинка – Халфеті– затоплене місто, яке називають «прихованим раєм» Туреччини. Прогулянка на кораблі по Біблійній річці Євфрат. Вечеря на річці Євфрат.

Переїзд у готель на ночівлю.

 День 7

Літургія. Сніданок.

Ердемлі, відпочинок на Середземному морі.

Вільний час для відпочинку на Середземному морі. Пропонуємо вам здійснити прогулянку на кораблі до бухти, де плавають черепахи Каретта-Каретта. Купання у відкритому морі.

Щороку на пляж Ізтузу, або Черепаший пляж, припливають Черепахи Каретта Каретта, або двоголова черепаха. Більше тисячі особин прагнуть сюди, щоб залишити в теплому піску кладку. У період з червня по серпень самки черепах вночі виходять на теплий пісок, викопують ямки глибиною до 60 сантиметрів і відкладають яйця.

Побачити черепах на піску можуть тільки в нічний період. Вони відстежують їх пересування і відзначають місця кладки спеціальними захисними кошиками. Черепаший пляж вважається заповідником, тому час відвідування туристами обмежений. Відвідати його можна з 8 ранку до 8 години вечора.

 День 8

Літургія. Сніданок.

Ердемлі, відпочинок на Середземному морі.

Трансфер в аеропорт, виліт до Львова.

Повернення додому.

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:

– авіапереліт Львів-Стамбул, Стамбул – Агри, Газіантеп – Стамбул, Стамбул-Львів з дозволеним багажем 1 валіза (20 кг.);

– трансфери по програмі ;

– проживання в готелях 4* і 5 * зі сніданками;

– супровід керівника групи та місцевого гіда;

– страхування.

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

– туристичний збір у готелях (city-tax);

– обіди (орієнтовно 6 € / день);

– вхідні квитки у музеї за програмою, екскурсії за програмою, спецтрансфер на гору Немрут, кораблики, вхід у заповідник Ноїв Ковчег 65€ (обов’язковий платіж);

– особисті витрат.

* Оплата паломництва здійснюється лише у гривнях.

Related Blogs

Паломництво до Святої Землі – Дорогою Спасителя
11/09/2023 – 20/09/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 895$+400грн
Паломництво до Крехова та Жовкви
Крехів – без перебільшень, неймовірно красиве та освячене місце, куди щодня приїжджають чимало прочан. Монастир святого Миколая отців Василіян УГКЦ, що на Львівщині є осередком Василіанського новіціату, де зростають у...
Паломництво до Святої Землі
04/10/2023 – 11/10/2023 15/11/2023 – 22/11/2023 08/12/2023 – 15/11/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 990$+400грн