м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Собор Вишгородської Богородиці у Києві

Адреса: вул. Старосільська 9, м. Вишгород, Київська область 07300

1985 рік сколихнув політичне життя України. У Вишгороді теж активізувались патріотично налаштовані громадяни. У грудні 1989 р. утворюється вишгородський осередок Української Республіканської партії (УРП). На зборах його ініціативна група висунула пропозицію про створення у Вишгороді греко-католицької церкви. Це і стало основою для початку діяльності з організації церкви. У січні 1990 року визначилися із священиком: ним погодився стати київський греко-католицький монах чину студитів отець Валерій Шкарубський. У березні 1990 року розпочалися богослужіння у Вишгороді на квартирі Богдана Павліва. Квартирне приміщення було затісним, тому Великодню Службу 1990 року вирішено було відправити у приміщенні Товариства української мови ім. Т.Шевченка “Просвіта” (вул.Грушевського,1), а освячення пасок – на подвір’ї біля будинку. Після цього служба проводилась у цьому приміщенні не тільки в неділю, а й в інші дні. Церковна громада почала діяти.

Але тільки у січні 1991 року була виділена земля під будівництво церкви у ямі-яру, що розташовано біля готелю ГЕС. На Зелені свята 1991 року був освячений Хрест, встановлений на місці будівництва церкви. На цю урочисту подію приїхав Святійший Патріарх Мирослав-Іван Любачівський, який дав назву церкви на честь св. Апостола Андрія Первозванного. Першим на відведеній для церкви землі був поставлений дерев’яний будиночок, потім – вагончик, придбаний на кошти засновників церкви. Але і він був замалий, тому вирішено було зробити збірно-щитовий будинок. 28 липня 1991 року у цій нашвидкуруч створеній капличці на свято св. Володимира уже правилась свята Літургія. Весь цей час священиком церкви був о. Валерій Шкарубський, дяком – Сергій Прудко, який закінчував студії у Львові, допомагав йому Б. Павлів [16]. Кількість прихожан значно зросла. Так, на освячення пасок прийшло вже понад 100 чоловік.

Вишгород
Справа значно поліпшилась, коли парохом церкви став Сергій Григорович Прудко (у 1991 році висвятився на диякона, а незабаром і на священика), який взяв на себе подальшу ініціативу і всі справи з будівництва великої церкви. Перше храмове свято – св. Андрія Первозванного відбулось 13 грудня 1992 року. На святі був присутній митрополит Володимир Стернюк, який сам правив службу, побував на заняттях недільної школи.
4 липня 1994 року під час закладання наріжного каменю і освячення його владикою Юліаном на небі, над місцем, де він закладався, всі учасники св. Літургії побачили на небі цікаве явище – хрест, що однозначно було сприйнято як благословення Небесних Сил на святу справу.

Під кінець 1995 року підвальна (цокольна) частина церкви з різними прибічними кімнатами і залом була перекрита бетонними плитами, засмолена дахом і покрита руберойдом. Нову церкву обладнали іконостасом, килимами, перенесеними з каплички, вишитими рушниками і образами, які подарували тернопільці. Перша служба в новому храмі правилась у присутності Владики Михайла Колтуна на храмове свято 13 грудня 1996 року. З цього часу церква почала діяти в повному обсязі. Оформився церковний хор, окрасою якого став дівочий ансамбль “Коралі” під керівництвом Лесі Потоцької. Усі дівчата ансамблю – вихованці недільної школи церкви. Зараз це професійний ансамбль, відомий не тільки у Вишгороді й Україні, але й за кордоном, куди вони виїжджають на концерти та фестивалі. Служіння в нижньому храмі відбувалися паралельно з будівництвом верхньої частини храму. Нагору перейшли у 2000-2001 рр. У 2003 році були підняті бані й хрести. Проте всередині храму будівництво ще триває. Коли була оформлена в цілому верхня церква, нижня церква залишила ім’я Андрія Первозванного, а весь собор (з верхньою церквою) назвали “Собор Вишгородської Богородиці”, віддаючи шану вишгородській святині іконі Богородиці Милостивої.

Вишгород

З 1990 року працює недільна школа: церква проводить для дітей та молоді гаївки, зелені свята, організовує поїздки дітей парафіян на відпочинок і оздоровлення в Карпати, на Львівщину, в Крим та в зарубіжні країни: Францію, Чехію, Німеччину. Для надання допомоги парафіянам у церкві створена кредитна спілка “Респект”, започаткована благодійна організація “Межигірський Спас”. Церква проводить активну благодійну та соціальну діяльність. Щочетверга проводяться зустрічі з дітьми в дитбудинку “Любисток”, щонеділі – молебень в лікарні

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (32 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: