Співкатедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях

Співкатедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях

Адреса: вул. Руська 28, м. Чернівці 58000 Українська Греко-Католицька Церква на буковинських теренах має давню історію, яка налічує вже понад два століття. Ще в 80-х рр. ХVІІІ ст. було зроблено перші кроки до створення громади. На жаль, у той час цю справу довести до кінця так і не вдалося. Важливі зміни сталися на початку XIX cт.: на […]

Адреса: вул. Руська 28, м. Чернівці 58000

Українська Греко-Католицька Церква на буковинських теренах має давню історію, яка налічує вже понад два століття. Ще в 80-х рр. ХVІІІ ст. було зроблено перші кроки до створення громади. На жаль, у той час цю справу довести до кінця так і не вдалося. Важливі зміни сталися на початку XIX cт.: на Буковині, зокрема в Чернівцях, розпочалися регулярні Богослужіння. Спершу українці молилися в костелі, при вівтарі Успіння Пресвятої Богородиці. А в 1820 р. чернівчанин Тадей Туркул подарував земельну ділянку та пожертвував невелику суму грошей для побудови греко-католицького храму. Трохи більше як через рік, 10 червня 1821 р., чернівецькі греко-католики урочисто увійшли до свого нового храму. У 40-ві рр. XIX ст. церкву розбудували, з Італії привезли іконостас та два вівтарі, у розписі ікон яких брав участь відомий польський іконописець Адам Отеховський (сьогодні можна побачити його автограф на іконі Ісуса Христа). Невдовзі після того храм збагатився іконою Матері Божої, для якої жертводавець і фундатор церкви Тадей Туркул в 1879 р. у Кракові виготовив позолочені ризи.

До чернівецького храму не один раз здійснювали візитації греко-католицькі єпископи. Зокрема, 1880 р. її відвідав Митрополит Йосиф (Сембратович), а в 1900 р. Андрей (Шептицький) як єпископ Станіславівський. Слід зазначити, що в 1930 р. Буковина налічувала уже 18 тисяч українських греко-католиків.

Простоявши понад століття, церква була істотно перебудована у стилі ампір за проектом відомого вченого та політика Володимира Залозецького. У 1937 р. храм отримав назву Успіння Пресвятої Богородиці.

У 1946 році, коли УГКЦ була офіційно ліквідована, собор Успіння Пресвятої Богородиці було передано Російській Православній Церкві. А в 1961 р. його було закрито. Під час закриття храму вірні УГКЦ зуміли перенести іконостас та вівтар Пресвятої Діви й Ісуса Христа до церкви Святого Миколая, що знаходиться неподалік.

8 січня 1990 р. перед зачиненими дверима храму о. Микола Сімкайло, нині єпарх Коломийсько-Чернівецький, відправив першу Божественну Літургію. 25 січня 1995 р. до собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ були повернуті іконостас та чудотворна ікона Матері Божої. На жаль, ще до сьогодні в Миколаївській церкві залишилися вівтар Святого Йосафата, зроблений о. Петром Кулішем, та мощі святих із печаткою Римського Архиєрея та Митрополита Андрея (Шептицького).

Чернівецька чудотворна ікона багато разів ощасливила потомством бездітних батьків. Є докази численних зцілень та навернень залежних від шкідливих пристрастей молодих людей. Гасло ікони «Стережися безнадійності-звернися до «Надії Безнадійних» має притягальну силу.

Свідчення зцілень

Чудотворна ікона Матері Божої Чернівецької є святинею Катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці в м. Чернівці – першого греко-католицького храму на Буковині. Ця ікона має назву «Надія безнадійних», адже молитва перед нею приносить зцілення від багаторічного безпліддя. Саме тому Чернівецьку Богородицю вшановують як покровительку сімей, надію подружніх пар, які не можуть мати дітей, як ту, що поєднує молоді серця в християнську сім’ю. Перед нею моляться за заступництво для сімей, дар мудрого виховання дітей, за благополучне розв’язання важких життєвих обставин. Вшанувати Матір Божу Чернівецьку приїжджають чисельні паломники не тільки з Буковини, але й з Галичини і навіть з закордону.

Ось декілька свідчень осіб, взятих з книги свідчень при чудотворній іконі:

∗ ∗ ∗

Оксана К. м.Івано-Франківськ, 20.05.2021

Христос Воскрес!

Хочу засвідчити, за моє зцілення річної давнини, де я просила про молитву в одній з паломництв до ікони Чернівецької та нічних чувань вірні молилися за добре проведення для мене операції: видалення доброякісної пухлини мозку та про моє зцілення, і дійсно все пройшло успішно, і на здивування усіх за три дні після операції мене виписали з лікарні до дому, і вже рік я себе почуваю добре і молюсь з вдячністю за отримані ласки до ікони  «Надія безнадійних».

∗ ∗ ∗

Надія, с. Підлужжя, Тисменецький р-н, Івано-Франківська обл.

Слава Ісусу Христу!

В нас не було 10 років дітей, коли ми почали молитися до Пресвятої Богородиці, то через деякий час я завагітніла.

∗ ∗ ∗

Леся, м. Львів

Слава Ісусу Христу!

Пише до Вас жителька м. Львова Леся. Я розкажу трохи про своє життя. Вийшла заміж 28 квітня 2001 року після чого відразу завагітніла, але в мене стався викидень в 1 місяць, через пів року знову завагітніла, але другий викидень стався у три місяці. Свекруха зі мною сварилася, говорила що я зробила аборт, але це не так, я хотіла дітей.

Лікарі мені говорили що все добре, але я не вірила, пройшовши після викидів курс лікування надії в мене не було. В село, де живе моя мама, до своїх батьків приїжджає монахиня. Коли моя мама розказала про це монахині, то вона дала мамі брошуру, там молитва і Чудотворна ікона Матері Божої Чернівецької. Коли я молилася в мене на очі набігали сльози. Я благала послати мені дитину, Богородиця вислухала мене в моїй молитві, і в мене 28 березня 2004 року народилася дівчинка, довжиною 52 см, вагою 3200г. Мене тепер не полишає надія, що Мати Богочоловіка допоможе мені виховати донечку, візьме її під свою опіку, яку б вона не вибрала собі дорогу, сімейне чи монаше життя. Якби не Чудотворна ікона Матері Божої і молитва до неї, я б не стала мамою. Щиро вдячна тій монахині за її розуміння, щире, добре серце і радість допомогти людям. Дай Боже всім Вам Многая літа.

∗ ∗ ∗

Марія, с. Росоханець, Козівський р-н, Тернопільська обл.

Моя донька мала викидень, після того вже минуло більше року. Як нічого ще не було, я почала молитися до Чернівецької Матері Божої «Надії безнадійних», бо боялася, що в них вже може не бути дітей. Після того, як я кілька разів помолилася, вночі мені сниться, що можеш вже написати (бо я пообіцяла, що напишу). І донька народила двох хлопчиків, а всі казали, що вона двох дітей не зможе виносити, бо й одного не змогла виносити. Більшість дітей народжується семимісячними, а вона виносила термін і народила за три дні до Святого Миколая.

Подяка Матері Божій Чернівецькій «Надії безнадійних».

Related Blogs

Posted by admin | 24.12.2021
Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия
Передмова з історії 1635 рік. Польський шляхтич Міхал Єжи Станіславський дарує «Товариству Вервиці», заснованому при домініканському монастирю у Коломиї, ікону. Вона була написана як копія Ченстоховської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці....
No Image
Posted by admin | 27.02.2020
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р.Б.
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р. Б Якою б мірою ми не заглибилися в духовне, релігійне життя, на якому б із його щаблів не перебували – чи на...
Posted by admin | 29.06.2016
Борислав – найбільша в Україні скарбниця мощів святих
Церква св. Анни, матері Пресвятої Богородиці, у м. Бориславі на Львівщині – унікальна, не схожа на жодну іншу святиню в Україні. Адже цей храм віднедавна став справжньою скарбницею священних реліквій,...