Святиня материнства або 7 фактів про Молочний Грот у Вифлеємі

Святиня материнства або 7 фактів про Молочний Грот у Вифлеємі

 1. Святиня материнства. Молочний грот у Вифлеємі – одна з найбільш відвідуваних святинь Святої Землі, до якої прагнуть потрапити паломники з особливою молитовною потребою – благати Пресвяту Богородицю про ласку материнства, зцілення від недугу непліддя, щасливе дітонародження. Це місце, де безнадія і відчай відступають перед благодаттю довіри до Бога і сподівання на Його безмежну милість. Це місце незбагненного чуда, яке свідчить, що діти приходять у світ із Божої волі і Божої ласки.
 1. Давнє передання. Молочний грот – невелика печера, в якій, за давнім переданням, Свята Родина – Йосиф Обручник, Пресвята Богородиця та Дитятко Ісус – переховувалися від переслідування царя Ірода, коли той, боячись втратити трон, наказав знищити у Вифлеємі всіх немовлят віком до двох років. Утікаючи до Єгипту, Свята Родина увійшла до печери, щоб погодувати Божественне Дитя. Раптом кілька крапель молока з грудей Діви Марії бризнуло на підлогу і стіни печери, і ті вмить із чорних перетворилися на молочно-білі. Із перших століть християнства Молочний грот відвідували численні паломники, адже святиня стала місцем чудесних зцілень від різноманітних недугів, а найбільше – від недугу неплідності.
  Свята Земля - Молочний Грот

  Свята Земля – Молочний Грот

 1. «Краплі молока Богородиці». Так називають білі часточки з каменів, що вкраплені у стіни печери. Із давніх часів ці часточки зіскоблюють зі стін Молочного гроту, адже не тільки християни, а навіть і мусульмани вірять, що такий порошок допомагає жінкам зцілитися від неплідності. Як справжню реліквію порошок із Молочного гроту прочани везуть із собою додому, щоб, споживаючи його з молитвою, отримати ласку материнства.
 1. Дитяча кімната. Перед входом до Молочного гроту є невелика кімната, стіни якої увішані сотнями фотографій немовлят та їхніх щасливих і усміхнених матерів. Під фотографіями – слова вдячності Богові від батьків та розповіді про чудесне зцілення від важкого для кожної родини недугу, яке вони отримали через молитву у Молочному гроті. Чимало випадків таких чудесних зцілень підтвердила спеціальна комісія з Ватикану.
 1. Чудотворна ікона. На місці, де Богородиця годувала Ісуса, встановлена ікона, на якій зображена сцена годування («Годувальниця»). На ній Дитятко Христос, що припав до материнських грудей, обернений обличчям на молільників. Біля цього образу, який вшановується як чудотворний, жінки залишають свої гарячі молитви в надії на допомогу Божої Матері.
  Свята Земля - Молочний Грот

  Свята Земля – Молочний Грот

 1. Каплиця Лактації. Над Молочним гротом розташована каплиця Лактації − храм ордену францисканців. Археологи засвідчили, що християнська святиня на місці Молочного гроту була збудована ще в V ст. Сьогодні там можна побачити залишки мозаїчної підлоги, які збереглася з тих давніх часів. Сучасна каплиця – справжня перлина майстрів-різьбярів, з’явилася вже наприкінці ХІХ ст.
 1. Паломницьке місце. Молочний грот у Вифлеємі як велику святиню визнають і вшановують християни всіх конфесій. Саме тут побували і перші давньоруські прочани, які в ХІІ ст. дісталися берегів Святої Землі. У власних спогадах залишив теплі згадки про Молочний грот всесвітньо відомий письменник Марк Твен, який повіз «краплі молока Божої Матері» знайомим родинам, що мріяли про довгоочікувану дитину.

Related Blogs

Святинями Європи. Люрд та Фатіма
05/08/2023 – 18/08/2023 Люрд. Фатіма Верона, Мілан, Люрд, Фатіма, Валенсія, Венеція, Монсеррат, Барселона, Турин, Падуя 595€ + 400₴ 1 день Ранковий виїзд зі Львова та переїзд до угорського кордону. Проходження...
Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...