Церква Пресвятої Євхаристії у Рудках

Церква Пресвятої Євхаристії у Рудках

Адреса: м. Рудки, Самбірський р-н, Львівська область 81440  Упродовж кількох століть, аж до закінчення Другої світової війни, містечко Рудки на Самбірщині славилося як місце паломництва до чудотворної ікони Богородиці, що знаходилася у парафіяльному костелі. Написану у східному стилі ікону подарував 1612 р. для костелу (тоді у Рудках церкви не було) рудківський поміщик Єжи Чурило. Після чергового […]

04301Адреса: м. Рудки, Самбірський р-н, Львівська область 81440 

Упродовж кількох століть, аж до закінчення Другої світової війни, містечко Рудки на Самбірщині славилося як місце паломництва до чудотворної ікони Богородиці, що знаходилася у парафіяльному костелі. Написану у східному стилі ікону подарував 1612 р. для костелу (тоді у Рудках церкви не було) рудківський поміщик Єжи Чурило. Після чергового татарського наїзду на Поділля ікона чудом (як завжди!) вціліла на згарищі церкви.

Образ знайшов у католицькому храмі в Рудках нових численних шанувальників. Проте і тут на долю ікони випали випробування вогнем, бо кочівники зі сходу кілька разів підпалювали дерев’яний костел. Однак образ залишався непошкодженим, а побожні люди, які молилися перед ним, діставали зцілення та інші ласки.

У 1728 р. чудотворну ікону перенесли до нового мурованого костелу. 31 грудня 1917 р. з Ватикану надійшов декрет про коронацію ікони, однак воєнні дії завадили проведенню урочистості. Коронування відбулося аж 2 липня 1921 р.

У 1946 р., рятуючи образ, тодішній настоятель храму М. Войтась вивіз його до Польщі. Рудківська Богоматір якийсь час перебувала в Перемишлі, а в 1968 р. Ікону було перенесено до костелу в с. Ясень, біля містечка Долішні Устріки, і там її знову коронували. Невдовзі сюди потягнулися паломники, а від кардинала Кароля Войтили Рудківська чудотворна ікона дістала назву “Цариця Бещад”.

У липні 1992 р. під час відпусту реліквію вкрали зловмисники. До Рудок у листопаді 1995 р. повернулася лише її копія. Коронацію ікони в листопаді наступного року звершив Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мар’ян Яворський.

1 липня 2001 р. громади УГКЦ і УАПЦ провели свято на честь ікони і помістили ще одну її копію (автор – місцевий художник Ігор Пукач) в новій каплиці під назвою “Каплиця злагоди”. Єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Юліан (Вороновський) дав розпорядження про вшанування Рудківської чудотворної ікони Матері Божої щороку у першу неділю липня. Вже дев’ять років поспіль у той день греко-католики спільно із православною громадою служать у Каплиці злагоди Молебень до Матері Божої.

У 2008 р. виготовлено ще одну, третю, копію Рудківської чудотворної ікони Богородиці для новозбудованого храму Пресвятої Євхаристії, освяченого 26 червня того самого року.

[nggallery id=16]

Related Blogs

No Image
Posted by admin | 27.02.2020
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р.Б.
Календар прощ до святинь УГКЦ на 2021 р. Б Якою б мірою ми не заглибилися в духовне, релігійне життя, на якому б із його щаблів не перебували – чи на...
Posted by admin | 29.06.2016
Борислав – найбільша в Україні скарбниця мощів святих
Церква св. Анни, матері Пресвятої Богородиці, у м. Бориславі на Львівщині – унікальна, не схожа на жодну іншу святиню в Україні. Адже цей храм віднедавна став справжньою скарбницею священних реліквій,...
Posted by admin | 14.06.2016
Храми УГКЦ, де відкрито Двері милосердя
8 грудня 2015 року Святіший Отець проголосив відкриття Надзвичайного року Божого Милосердя з огляду на важкі, трагічні події, які преобразили сучасний світ: загроза Третьої Світової війни, криваві конфлікти та війни...