Адреса: с. Страдч, Яворівський р-н, Львівська область 81076
Імовірно, що первісна дерев’яна церковця існувала на городищі ще в княжий період.
Вперше про церкву в селі згадується 12 червня 1416 року коли король Владислав Ягайло констатував, що парохи з Страдча з церкви Успення Богородиці скаржились на львівського старосту Івана з Бихова, який наказав їм нести тягарі та платити стації “вірада”. Тому він наказав скликати знатних людей і встановити, хто з священиків, як довічний крилошанин, є власником церкви в Страчу. В результаті було визнано, що ним є о. Яків Коропишович та Дмитро. Тоді (імовірно це сталось 6 березня 1420 року) король Ягайло закріпив за церквою дві земельні ділянки з городами і сіножатями. З цих ділянок вони не повинні були давати жодних данин ні королеві, ні митрополитові. Пізніше це надання підтверджували королі Зиґмунд I та Зиґмунд II (у 1537 та 1554 роках).
У 1795 році громада збудувала в селі нову кам’яну церкву, покриту ґонтом. У 1884 році церква вже була покрита бляхою. На той час було лише дві церкви під бляхою на весь городоцький деканат.
Після першої світової війни парафія у селі Страдч була однією з найбагатших в повіті. 8 грудня 1924 року о. О.Коновалець звернувся до консисторії за наданням дозволу на продаж 20 моргів церковної землі для ремонту понищеної у війну церкви та парафіяльних будинків. У 1927 році за проектом Є.Нагірного (виконаним у 1925 році) церкву докорінно реконструйовано.
У 1939-1941 рр. парохом с. Страдч був о. д-р, проф. Микола Конрад, визначний богослов. Разом з дяком Володимиром Приймою, уродженцем і мешканцем села, о. Конрад у 2001 р. Римським папою Іваном-Павлом II проголошені блаженними мучениками.
[nggallery id=28]