У Зарваниці відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща

У Зарваниці відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща

14 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, та освяченням пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, закінчилася Всеукраїнська та молодіжна проща. У Богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону, 10 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків та представники влади. Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, […]

pz_19 14 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, та освяченням пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, закінчилася Всеукраїнська та молодіжна проща. У Богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону, 10 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків та представники влади.

Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, близько 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору Тернополя. Найбільше часу в дорозі провели прочани з Хмельницького вікаріату – йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, інші – приїхали на автобусах, автомобілях та велосипедах.

pz_29

Блаженніший Святослав привітав усіх гостей та прочан, які, незважаючи на сильний дощ, молилися на Літургії, уділив архипастирське благословення, подякував організаторам за наполегливу працю, священикам, які з вірними ішли пішки та сповідали під час прощі, представникам влади за допомогу в організації паломництва.

Цьогоріч проща була приурочена 1025-річчю Хрещення України-Русі та Року віри, яким в УГКЦ проголосили 2013 рік. Саме ці тематики заторкнув Блаженніший Святослав у проповіді.

Після Літургії відбулася панахида за жертв українсько-польського протистояння на Волині 1943 року та освячення пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, спорудженого поблизу купелі Святої Анни.

pz_01

Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Тернопілсько-Зборівський Василій (Семенюк) як намісник Марійського духовного центру в Зарваниці, подякував Главі УГКЦ за візит та подарував ікону Матері Божої Зарваницької.

Додамо, що у Всеукраїнській прощі до Зарваниці взяв участь Патріарший Паломницький Центр УГКЦ, який під час паломництва презентував свою діяльність прочанам. Представники Центру щороку приїжджають до Зарваниці з інформаційними наметами, щоб поширювати та розвивати релігійний туризм серед вірних Української Греко-Католицької Церкви та усіх охочих. Цього разу особливий акцент було зроблено на поширенні інформації про Міжнародну всецерковну прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві, що відбудеться у серпні цього року.

 За матеріалами УГКЦ

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
31/05/02024 - 3/06/2024 14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...