У Зарваниці відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща

У Зарваниці відбулася Всеукраїнська та молодіжна проща

pz_19 14 липня Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, та освяченням пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, закінчилася Всеукраїнська та молодіжна проща. У Богослужінні взяли участь вірні з різних куточків України та з-за кордону, 10 архиєреїв УГКЦ, близько 300 священиків та представники влади.

Значна частина вірних ішла до Зарваниці пішки. Найбільша група, близько 1500 осіб, традиційно здійснила пішу прощу від Архикатедрального собору Тернополя. Найбільше часу в дорозі провели прочани з Хмельницького вікаріату – йшли майже тиждень. Ішли здебільшого молоді люди, інші – приїхали на автобусах, автомобілях та велосипедах.

pz_29

Блаженніший Святослав привітав усіх гостей та прочан, які, незважаючи на сильний дощ, молилися на Літургії, уділив архипастирське благословення, подякував організаторам за наполегливу працю, священикам, які з вірними ішли пішки та сповідали під час прощі, представникам влади за допомогу в організації паломництва.

Цьогоріч проща була приурочена 1025-річчю Хрещення України-Русі та Року віри, яким в УГКЦ проголосили 2013 рік. Саме ці тематики заторкнув Блаженніший Святослав у проповіді.

Після Літургії відбулася панахида за жертв українсько-польського протистояння на Волині 1943 року та освячення пам’ятника Івану Павлу ІІ, Папі Римському, спорудженого поблизу купелі Святої Анни.

pz_01

Високопреосвященний Архиєпископ і Митрополит Тернопілсько-Зборівський Василій (Семенюк) як намісник Марійського духовного центру в Зарваниці, подякував Главі УГКЦ за візит та подарував ікону Матері Божої Зарваницької.

Додамо, що у Всеукраїнській прощі до Зарваниці взяв участь Патріарший Паломницький Центр УГКЦ, який під час паломництва презентував свою діяльність прочанам. Представники Центру щороку приїжджають до Зарваниці з інформаційними наметами, щоб поширювати та розвивати релігійний туризм серед вірних Української Греко-Католицької Церкви та усіх охочих. Цього разу особливий акцент було зроблено на поширенні інформації про Міжнародну всецерковну прощу до Патріаршого Собору Воскресіння Христового у Києві, що відбудеться у серпні цього року.

 За матеріалами УГКЦ

Related Blogs

Святинями Європи. Люрд та Фатіма
05/08/2023 – 18/08/2023 Люрд. Фатіма Верона, Мілан, Люрд, Фатіма, Валенсія, Венеція, Монсеррат, Барселона, Турин, Падуя 595€ + 400₴ 1 день Ранковий виїзд зі Львова та переїзд до угорського кордону. Проходження...
Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...