Люрд набув світової слави після того, як розійшлася чутка, що в його околицях відбулося об’явлення 14-річній селянській дівчині Бернадеті Субіру, котра тоді збирала хмиз у лісі. У день 11 лютого 1858-го року з’явилася їй у печері «пані» та сказала: «Іди до священиків і скажи їм, щоб збудували на цьому місці каплицю, бо хочу, щоб воно стало місцем ласки для людей. Не переставай молитись та кажи іншим, щоб і вони молилися. Піди й напийся з джерела та окропи себе водою з нього…»
Хоч джерела Бернадета не бачила і ніхто не знав нічого про будь-яке джерело, — коли дівчинка розгорнула землю у вказаному місці, з того місця справді почала бити джерельна вода, яка переливалася в гірський потік. Згодом розійшлися чутки про неймовірні чуда: сліпець промив водою очі — і прозрів; сусідка дівчинки занурила у воду з джерела конаючу дитину — і хлопчик не тільки що вижив, але й став здоровим, дужим та довголітнім, попри те, що лікарі були безсилі що-небудь вдіяти на його запідозрений рак костей.
Відтоді французькі священики виконали прохання Пречистої Діви та збудували величаву базиліку Розарію і кілька церков у Люрді.
Українські священики і побожні люди щойно 50 років тому почали брати участь у святих процесіях, а Церкву збудували і освятили 20 років тому. На освячення приїхало близько 1500 вірних та багато священиків з-за океану та з Європи. Посвячення довершив Кардинал Іван Мирослав Любачівський, бо в той час Кардинал Йосип Сліпий був хворий. До сьогодні українці в Люрді мають золотоверху церкву, навпроти церкви є український готель Пресвятої Родини, а поміж церквою і готелем пролягає вулиця України, затверджена французьким урядом.
У базиліці Розарію, яка збудована на скелі, де 18 разів з’являлась Мати Божа, є українська каплиця з нашими іконами, а під престолом є напис «Вівтар України».
Адреса української церкви в Лурді: 8 bis Rue de L’Ukraine, 65100 Lourdes, France.