Українська ікона «Милосердя Двері» відкрила Рік Божого Милосердя у Ватикані

Українська ікона «Милосердя Двері» відкрила Рік Божого Милосердя у Ватикані

«Мати Божа захотіла поїхати до Рима відкрити для України Двері милосердя», – зауважив під час розмови з журналістами Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. «Милосердя Двері» – це стародавня ікона, яка належить Греко-Католицькій Церкві, і сьогодні зберігається у соборі Преображення в м. Ярославі у Перемисько-Варшавській архиєпархії УГКЦ в Польщі. Після того як комуністи […]

«Мати Божа захотіла поїхати до Рима відкрити для України Двері милосердя», – зауважив під час розмови з журналістами Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

«Милосердя Двері» – це стародавня ікона, яка належить Греко-Католицькій Церкві, і сьогодні зберігається у соборі Преображення в м. Ярославі у Перемисько-Варшавській архиєпархії УГКЦ в Польщі.

Після того як комуністи закрили наш храм у Ярославі, ікону «Милосердя двері» забрали і вона багато років зберігалася у музейних фондах. І сьогодні юридично вона є власністю польської держави. Але УГКЦ вдалося зробити так, аби ікону повернули до храму.

Ярославська ікона «Милосердя двері» вважається чудотворною та коронована коронами святого Папи Івана Павла ІІ 1996 року.

Ікона

Ікона “Милосердя двері” у Ватикані

«Знаючи про цю ікону як про «Милосердя Двері», ми поділилися цією думкою з отцем Раньєро Канталамессою, який читав для нас реколекції, а він у свою чергу саме про цю набожність, саме про це почитання «Дверей милосердя» в особі Богородиці розповів Папі. І Святіший Отець захотів, щоб та ікона прибула до Рима.

Це чудо, що за один день вдалося полагодити всі формальності й вона прибула вчасно і відкрила двері Милосердя для всієї Вселенської Церкви і з найвищого престолу Католицької Церкви промовляє про Україну і молиться за нас».

Що це означає для нашої Церкви, для нашого народу, годі збагнути. Адже ми так давно шукали способу, аби вся Католицька Церква молилася за Україну. Бо зараз на наші плечі лягають дуже тяжкі тягарі… І так виглядає, що Богородиця особисто бере на себе всі необхідні справи, аби промовити слово за Україну. І де? У Римі», – зауважив глава УГКЦ.

Ікона «Милосердя двері» у нашій Церкві також є офіційною іконою Року Божого милосердя. Вона буде виставлена для вшанування в усіх кафедральних соборах нашої Церкви.

***

Слідкуйте за календарем наших паломництв, які будуть присвячені вшануванню ікони «Милосердя двері» за цим посиланням.

Related Blogs

Паломництво до Святої Землі – Дорогою Спасителя
11/09/2023 – 20/09/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 895$+400грн
Паломництво до Святої Землі
04/10/2023 – 11/10/2023 15/11/2023 – 22/11/2023 08/12/2023 – 15/11/2023 Ізраїль Тель-Авів, Тверія, Назарет, Вифлеєм, Ейн-Карем 990$+400грн
Паломництво до Меджугорє та 2 дні Святинями Італії
14/10/2023 – 20/10/2023 11/11/2023 – 17/11/2023 Італія. Боснія та Герцоговина. Меджугор’є, Венція, Падуя 285є+400грн.