Українські паломники повернулися зі святкувань 100-ліття Об’явлення у Фатімі

Українські паломники повернулися зі святкувань 100-ліття Об’явлення у Фатімі

Цими днями завершилася паломницька подорож з нагоди святкування 100-ліття Об’явлення Богородиці у маленькому португальському містечку Фатіма. З цієї нагоди паломники з усього світу вирушили до Португалії, щоб поєднатися у спільній молитві зі Святішим Отцем. У час святкування Папа Франциск І уділив повний відпуст для прочан та проголосив святими дітей Франсиска та Жастіну, яким об’явилася Пресвята […]

Цими днями завершилася паломницька подорож з нагоди святкування 100-ліття Об’явлення Богородиці у маленькому португальському містечку Фатіма. З цієї нагоди паломники з усього світу вирушили до Португалії, щоб поєднатися у спільній молитві зі Святішим Отцем. У час святкування Папа Франциск І уділив повний відпуст для прочан та проголосив святими дітей Франсиска та Жастіну, яким об’явилася Пресвята Богородиця 100 років тому.

Паломники з України також вирушили на прощу українських мігрантів разом з Патріаршим паломницьким центом і п’ятнадцять днів подорожі жертвували за кращу долю для своїх рідних, українського народу, молячись у європейських святинях. У Фатімі наші паломники відвідали будиночки, де проживали вже святі діти, взяли участь у процесії Святої вервиці зі свічками, а наступного дня молилися на Ювілейній Літургії, на якій Святіший Отець зачислив до лику святих 37 осіб, серед яких були Франсиско та Жасінта Марто, свідки Об’явлення. Українські паломники у Фатімі особливо молилися за навернення Росії і мир для своєї країни.

Повертаючись додому, українські паломники відвідали іспанське містечко Ов’єдо, де молилися перед Христовою Плащеницею. Звідти вирушили у Марійський центр у Люрді (Франція), де пройшли відпустовий шлях святої Бернадетти, занурилися в купіль з цілющою водою, відслужили Літургію в українському храмі й освятили речі релігійного вжитку. Поруч з молитовними заходами прочани знайомилися з історією та архітектурою європейських міст, через які пролягав їхній паломницький шлях: Мілан (Італія), Ніца та Рокамандур (Франція), Барселона, Валенсія (Іспанія), Берн (Швейцарія), Прага (Чехія).

«В особливий спосіб пережила зустріч з Пресвятою Богородицею у Фатімі, а на далі – у Люрді. Випрошувала і поручала Марії нашу славну Україну і всіх тих, хто стоїть у її захисті. Молилась за свою родину і нашу Церкву, і всіх, хто просив про молитву. Велике враження справила на мене зустріч зі Святішим отцем, як він своєю батьківською любов’ю огортав і благословив кожного з нас. Велике враження справило те, що ми молилися у Люрді вервицю українськкою мовою, а опісля заспівали «Ще не вмерла Україна», – ділиться своїми спогадами с. Магдалина.

Паломниця Галина так описала свою подорож : «Паломництво – це велика праця, в першу чергу, над собою. Насичена програма, важкі переїзди, різні люди і кожен зі своїми характерами, проблемами, життєвою історією. На кінець мандрівки ви вже знаєте багато про кожну родину і стаєте самі, як велика родина. За час подорожі я втратила лік днів, діб – усе як один великий день, в якому переплелися картинки з назвами міст, Соборів, пейзажів. Європейські міста величні і вражають багатством прикрас і красою оздоблення»

«Тепер скажу, я дуже щасливий, що поїхав у таке паломництво, такої Божої благодаті я не очікував. Це словами не передається. Спільна молитва з Папою зі всіма народами світу. Я повертаюся додому щасливий з Божою благодаттю. Це саме краще, що я дістав у цьому житті», – у такий спосіб паломник Степан.

***

Детальніше про паломницьке місце за цим посиланням

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

Related Blogs

Паломництво в Пальма де Майорка
15-22/07/2024 Іспанія Пальма де Майорка, Льюк, Вальдемоси, Порто-Крісто 1200€(авіа включено)
Відпочинок на о. Корфу (Греція)
15/07/2024 – 25/07/2024 12/08/2024 – 22/08/2024 29/08/2024 – 08/09/2024 Хорватія, Боснія і Герцеговина, Греція Меджугор’є, о. Корфу, Палеокастриця, Каламбака, м. Дрвеник від 530€ до 590€ +500 грн
Відпуск з нагоди коронації Підкаменецької Богоматері
2.07.24 3 монастирі: Свята гора, Підгірці, Підкамінь Святогірський чоловічий монастир, Підгорецький монастир, камінь-велет і монастир у Підкамені, мальовничі гори Вороняки- Мальовнича вершина, яка належить до Вороняцьких гір і входить до...