Українські військові та капелани повертаються з Міжнародного військового паломництва

Цими днями українська делегація військовослужбовців та капеланів повертається з 58-го Міжнародного військового паломництва, яке проходило 20-22 травня у Франції в м. Люрд. У цьому відпустовому місці військовослужбовці з різних країн молилися за мир та примирення у світі. 

Загальна кількість українських паломників на чолі із військовими капеланами та владикою Михаїлом (Колтуном) налічувала понад 130 осіб. Серед них 64 військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань, представники Державної прикордонної служби Міністерства внутрішніх справ, курсанти, а також учасники АТО, зокрема бійці, що були поранені під час бойових дій на сході України.

Провідною темою 58-го Міжнародного військового паломництва було Боже милосердя. Фраза «Двері завжди відчинені» була основним гаслом прощі військовослужбовців світу до Марійського відпустового центру у Франції. Під час цьогорічного військового паломництва в Люрді презентували вже відомий в Україні фотопроект “Переможці”. До речі, герої цього проекту – бійці АТО – також взяли участь у прощі.

Дорогою до відпустового місця паломники відвідали історичні та релігійні пам’ятки європейських країн: Польщі, Чехії та Німеччини. Зворотній маршрут пролягав через Рим, Австрію та Польщу.

Визначною подією для учасників паломництва став візит до Ватикану, де вони взяли участь у загальній аудієнції з Папою Франциском.

Перед початком аудієнції Святіший Отець зійшов з панорамного автомобіля, яким він об’їжджав між секторами на площі Святого Петра, вітаючи паломників, і підійшов до групи українських військових. Папа Франциск привітався з військовими та поблагословив їх. В Апостольській столиці військові паломники також мали нагоду пройти через Двері Божого милосердя усіх чотирьох папських базилік.

«Це паломництво було першим у моєму житті. Вирушаючи в поїздку, до кінця не усвідомлювала, як все має відбуватися, – розповідає прочанка Лідія. – Але в процесі паломництва, відвідуючи святі місця, відчувала їхню силу. Особливими місцями для мене стали Люрд, Шартр і Ватикан. Тут я отримала відповіді на багато питань, переосмислила деякі свої погляди і дещо змінила пріоритети. Сповідь, Причастя і купіль додали душі легкості і спокою».

«Паломництво – це прекрасно проведений час, який присвячений Господу Богу… Враження зашкалюють, відчуття не передати словами…їх буду пам’ятати все своє життя. Люрд – це святе місце. Базиліка, грот, українська церква, купальня – це щось неймовірно надзвичайне!», – ділиться враженнями один із військових паломників Павло. І додає, що особливою була зустріч із Папою Франциском, від якого надзвичайно приємно було почути привітання «Слава Україні!»

Департамент у справах душпастирства силових структур України висловлює вдячність спільноті Лицарів Колумба та Службі військового капеланства Німеччини за матеріальну підтримку участі української делегації у паломництві.

Поїздка на 58 Міжнародне військове паломництво була організована Департаментом Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України спільно з Патріаршим паломницьким центром та за сприяння Міністерства оборони України.

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України

Радимо переглянути

15.10.2021
Вакансія: БУХГАЛТЕР / ПОМІЧНИК ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА
БУХГАЛТЕР / ПОМІЧНИК ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА в паломницький центр/туристичну компанію Ми пропонуємо: Повна зайнятість, офіційне працевлаштування; Конкурентна оплата праці (за результатами співбесіди); Дружній колектив; професійне зростання та розвиток; участь у корпоративних...
15.10.2021
Вакансія: СТАРШИЙ МЕНЕДЖЕР В ТУРИСТИЧНУ КОМПАНІЮ
СТАРШИЙ МЕНЕДЖЕР В ТУРИСТИЧНУ КОМПАНІЮ (Патріарший паломницький центр) Ми пропонуємо: Повна зайнятість, офіційне працевлаштування; Конкурентна оплата праці (за результатами співбесіди); Дружній колектив; професійне зростання та розвиток; участь у корпоративних заходах;...
20.08.2020
ХХIX серпнева проща до Унівської Лаври в онлайн-форматі
Сьогодні з нагоди храмового празника Святоуспенської Унівської Лаври - Успіння Пресвятої Богородиці розпочалася ONLINE проща до святині.  Заплановані Богослуження, молитви, Біблійні читання, відеозвернення,  духовні бесіди. Всі трансляції ведуться виключно на сторінці Святоуспенської Унівської Лаври. Вірян просять...