Відгуки паломників щодо паломництва до Люрду для військових та їх родин

Відгуки паломників щодо паломництва до Люрду для військових та їх родин

ПЕРІОД: 14-28 травня 2018 року Львів – Нюрнберг – Страсбург – Париж – Люрд – Ніцца – Монако – Сан-Ремо – Рим – Мілан – Цюріх – Вадуц (Ліхтенштейн) – Швангау (замок Баварського короля Нойшванштайн) – Прага – Львів *** Григорій Паломницька подорож була дуже цікавою. Разом з дружиною відвідали нові міста та святині, які […]

ПЕРІОД: 14-28 травня 2018 року
Львів – Нюрнберг – Страсбург – Париж – Люрд – Ніцца – Монако – Сан-Ремо – Рим – Мілан – Цюріх – Вадуц (Ліхтенштейн) – Швангау (замок Баварського короля Нойшванштайн) – Прага – Львів

***

Григорій

Паломницька подорож була дуже цікавою. Разом з дружиною відвідали нові міста та святині, які там знаходяться. Дуже вразила аудієнція з Папою Франциском. Така подія може бути раз в житті. Надзвичайними є пам’ятки архітектури тих міст, де були вперше. Неперевершена природа Швейцарії, Альпи та альпійські озера. Незабутнє враження залишилось після відвідання Праги. Вдруге вдалося побувати у Парижі і вперше у Версалі і Нотр-Дам-Де-Парі. Особливі враження залишились після Люрду, де панує несамовита атмосфера, чого не має в інших місцях. Окремо хочеться подякувати нашому керівнику. Велика подяка духівнику, котрий зміг утримувати в колективі духовну атмосферу, любов до Бога.

***

Лариса

Це моя третя подорож і мабуть найкраща. Я розумію, що ми отримали багато світла і любові, як від святих місць, так і від людей які нас супроводжували. Кожен з нас переживав свій особистий катарсис і повертаючись додому відчували, що залишили в минулому свою темну частинку і стали більш врівноваженими і спокійними.

Всі обставини складались так, щоб заглянути в себе і побачити над чим ще варто працювати.

Все було прекрасним: місця, люди, готелі. В Люрді дуже сподобалось те, що нас супроводжував оркестр і хотілось звісно, щоб це стало традицією.

***

Любов

Я, мама загиблого в АТО, перший раз в паломницькій поїздці. Дякую організаторам за прекрасні екскурсії, позитивні емоції. Дякую духівнику і керівнику за чуйне відношення. Надіюсь, що це не остання моя паломницька поїздка. Дякую Богові за все.

***

Наталя

Дякую організаторам і керівникам поїздки за можливість доторкнутися до чуда об’явлення Богородиці, за можливість відчути себе маленькою частинкою своєї країни і народу серед інших народів світу, за почуття гордості за свій народ, за відчуття єдності з ним, за можливість гідно представити свою країну під час військового паломництва до Люрду. Дякую за можливість зануритись в атмосферу спокою, гармонії, віри, надії і любові, якими наповнене місце об’явлення Богородиці. За можливість наповнити душу світлом цих почуттів і забрати усе з собою додому.

Програма паломництва дуже насичена, багата інформаційно і емоційно. Готелі в яких довелось ночувати, зручні, комфортні. Особливо хочу подякувати керівнику та духівнику за мудрість, спокій, за постійне виявлення внутрішнього переконання, що все в руках Божих і Бог веде нас саме такою дорогою, яка нам потрібна. Дякую за терпіння, за постійних духовний супровід і науку, за прості й мудрі поради і настанови, за те що взяли на себе відповідальність за всіх нас, за постійну готовність допомогти, порадити, розрадити, заспокоїти, примирити. Дякую Богу за зустріч з Вами. Щиро сподіваюсь на можливість в подальшому подорожувати та спілкуватися разом з Вами.

***

Андрій

Поїздка вдалася на славу. Дуже гарно підібраний маршрут, перлина – замок Нойшванштайн і дуже вдало підібрали гідів в усіх містах.

***

Володимир

Подорож сподобалась. Дякую усім організаторам заходу. Здоров’я Вам!

***

Ніна

В паломницькій подорожі я вже вп’яте. І всі п’ять разів я їзджу до Люрду. Не можливо словами описати свої емоції, враження, духовне збагачення, які отримуєш кожен раз під час перебування в Люрді і взагалі в такій подорожі.

Не легкий шлях необхідно пройти паломнику під час подорожі. І в цьому вже другий раз нам допомагає подолати труднощі такої поїздки керівник групи та духівник. Щира подяка їм за їхню роботу, за вибраний маршрут та за опіку над кожним паломником під час всієї подорожі.

***

Павло

Все дуже сподобалось. Велика подяка всім хто долучився до організації даної поїздки.

***

Ірина та Геннадій

Ми дуже вдячні Патріаршому паломницькому центру УГКЦ за надану можливість відчути ще раз Лурдівський вплив на нас, бо це місце дійсно впливає та залишається в серцях на все життя. По цій дорозі ми були 8 разів і знову будемо повертатися, тому що залишається в серцях на всі покоління нашої родини. Атмосфера неймовірна. Тут, не знаючи іноземних мов військових делегацій від всіх континентів, тиснуть руки і обіймають всі паломники. І це ми ніколи не забудемо. Все це в тяжкі часи на сході України, у військовому конфлікті – нас розуміють та хочуть нас підтримати.

Дуже вдячні владиці, духівнику та керівнику. Хочеться особливо відмітити участь оркестру, який дійсно на всіх заходах віддавався на повну і запалював публікою своєю грою. Зустріч з папою Франциском це окрема сторінка та завершальна і надзвичайна подія. Дякуємо за сприяння нам.

***

Олексій і Світлана

Той стан душі та враження, які ми отримали під час паломництва до Люрду, передати неможливо. Це потрібно відчути. Святі місця, оповиті Божою благодаттю, наповнювали нас спокоєм і благословенням. Багато було роздумів, які, впевнена, змінять життєвий устрій нашої сім’ї і допоможуть ще більше впустити Бога у наше життя і виховання дітей. Безмежна подяка духівнику за проповіді, сказані простими словами, але з таким глибоким змістом! Дякуємо керівнику за організацію та логістику! Лише найкращі враження і спогади! Ви професіонали! Ви зробили для нас таке паломництво, яке розділить життя на «до» і «після».

Хочеться зберегти це відчуття благодаті на довший час і поділитися з рідними та близькими, щоб і вони відчули хоч би частинку того спокою, що маємо на душі ми. Особлива подяка за аудієнцію з Папою у Ватикані. Така честь вимолюється у Бога роками, а ми завдяки організації представників УГКЦ отримали персональне благословення від папи Франциска!

Дай Бог вам здоров’я і натхнення нести в маси Слово Боже і направляти людей на правильний шлях ще багато й багато років!

***

Олена та Вікторія

Висловлюю Величезну Подяку духівнику, керівнику та всім організаторам цього чудового туру-паломництва до Люрду!!!

Ця подорож поєднала в собі екскурсії по 7-ох різних країнах, 11-тьох містах з поринанням в історію кожного з них та відвідуванням визначних місць, не лише тих, що зближують з Богом (храми, базиліки, купальні), але і звичайних, відомих в усьому світові (Ейфелева вежа, Лувр, Колизей, Пантеон, Європарламент у Брюсселі тощо ).

Перебування в автобусі було наповнене молитвою та переглядом чудових художніх фільмів про країни та міста, які ми відвідували! Незабутні емоції!! Чудові враження!!!

***

Олександр

Рятуй Господи!

Дякую Богові, всім причетним до організації паломництва до Люрду, духівнику та керівнику, всім хто здійснив це паломництво разом зі мною. Ті емоції та враження, які я пережив, залишаться зі мною на все життя! Дякую Богові за те, що я знову потрапив до Люрду, відвідав Ватикан та інші святі місця, в яких мав можливість разом з іншими молитися за мир в Україні, за наш народ. Маю надію, що це паломництво не останнє в моєму житті! Раджу всім хоча би раз у житті пережити все те, що я пережив у цьому паломництві!

***

Любов

Я лікар-ендокринолог Львівського військового шпиталю, у паломництві 11-ий раз. Хочу сердечно подякувати організаторам цієї чудової прощі – 60-того Міжнародного військового паломництва з нагоди 160-річчя об’явлення Богородиці у Люрді. Великий уклін вам! Дякую! Дякую! Дякую!!!

***

Тетяна

Дякую духівнику та керівнику за чудово організоване паломництво! Все було дуже чудово! Емоції переповнюють. Спільні молитви, перегляди фільмів, відвідування святих місць змінили мій світогляд.

***

Максим

Поездка просто супер! Для первого раза в Европу – даже чересчур. Все очень познавательно и душевно. Очень хорошо отдохнул, сам бы никогда так не смог организовать.

С уважением и благодарностью, Максим

***

Олег

Можливість побувати в святинях християнської віри надихає на щиру молитву до Бога. Перебування в Люрді дає почуття гордості за свою державу. Перебування в паломництві, щира молитва спонукають до роздумів та розуміння того, що за буденним життям і справами криється щось сакральне, що направляє нас на шлях правильний, що лише щира віра дарує надію на краще майбутнє для кожного з нас, наших родин, нашої України.

Хочу побажати всім міцної віри, братерської любові, мирного неба, достатку в родинах та благополуччя для нашої країни.

Для організаторів паломництва окрема подяка за подолання нескінченних труднощів, що допомогло нам скріпити віру в Бога та знайти в собі сили для змін на краще.

***

Валерій

Щиро дякую за все! Мир вам і Божої ласки!

***

Катерина

Дякую за цікаву й пізнавальну подорож. В Європі я перший раз, тому все хотілося побачити. Організація дуже гарна. Щиро дякую всім за колосальну роботу по організації паломництва!

***

Анна

Дякую за організацією прощі до Люрду. Військове паломництво – це щось особливе! За 14 днів – 11 міст за межами України! Маленький український військовий світ потрапляє у світ інший, щоб знайти свій шлях «додому», дорогу до Бога.

Маршрут не випадковий, з кожним днем сприйняття себе у світі та самого світу змінюється. Чудові ранки, дні і вечори були насичені молитвами та емоціями. Є велика різниця між тим, щоби почути, побачити чи відчути, і тим, щоб поєднати все це одразу хоча б на якийсь час. Поєднати цей християнський світ і свій життєвий простір.

Дякую за розширення моєї галактики Бога!

***

Анна

Дякую Господу Богу та усім організаторам Міжнародного військового паломництва до Люрду за можливість відвідати санктуарій Матері Божої та інші святині, в яких ми побували на шляху до нього. Дякую керівникам паломницької групи за створення і підтримання дружньої атмосфери в колективі, індивідуальний підхід до кожного паломника.

***

Людмила

Мне очень всё понравилось. Всё-всё-всё! Города і храмы, молитвы и купель – всё! Хочу еще раз поехать!

***

Анатолій

Поїздкою-паломництвом я дуже задоволений, точніше, – дуже вражений.

Це паломництво дещо змінило мій світогляд, ставлення до католицької віри. Бо раніше воно було сформоване під впливом «совєцкай антірелігіозной прапаганди» та під кутом тої історично-літературної, що до мене надходила. А та, в свою чергу, також дещо ворожо-застережливо ставилася до католицької віри: «боротьба з ляхами за волю та нашу православну віру».

Тепер я зрозумів, що греко-католицьке направлення віри – це своєрідний «міст» між двома культурами і двома релігійними течіями, східною і західною. А нашарування західної релігійної та світової культури виявилося надзвичайно великим, глибоким, широким, чого раніше я навіть не міг собі уявити…

Для того, щоб здобути широке пізнання світу, треба бачити цю велич на власні очі. Мій світогляд це розширило до кінцевої «крапки»: МИР. Проповіді, Літургії, щоденні молитви та благословення Владики сприяли народженню або, точніше, скріпленню моєї віри та наповнювали мене миром. Я навіть до ворогів у своїй душі став дещо добріше ставитися (і мене це лякає…).

В цілому паломництво мені дуже сподобалось, не дивлячись на деякі труднощі, пов’язані з моїм фізичним станом.

***

Ольга

Поїздка була дуже гарною і насиченою. Дуже сподобалося відвідування святих місць, особливо Люрду. Варто було би дати трохи більше часу на прогулянки по Парижу та Дрездену. Дійсно гарні міста, у яких є що подивитися. А ось море – це було круто!

Такі поїздки варто влаштовувати. Відвідування святих місць в Європі є досить корисним, пізнавальним! Ви даєте людям можливість духовно збагатитися і водночас активно відпочити. Це неперевершено!!!

***

Володимир

Вельми дякую за можливість, по-перше, побувати у таких величних місцях, ознайомитися з культурою інших народів і країн, побачити велич архітектури, а по-друге, наблизитися до Бога.

Це поєднання поживи для розуму і для душі є досить вдалим. Воно скріпляє «нематеріальну» віру завдяки «матеріальним» проявам віри: святим місцям, храмам, іконам, різним предметам, які прямо пов’язані з Богом.

Щоденні ранішні та вечірні молитви разом з участю у церковних літургіях та службах наповнюють той вакуум з’єднання з Богом, який, на жаль, утворився під час сірого буденного життя. Військова служба настільки затягує і поглинає все тіло і розум військовослужбовця, що не залишається ані часу, ані можливості, а інколи й бажання навіть просто прочитати молитву перед сном, не кажучи вже про якісь інші речі.

Під час цієї поїздки я, як і інші паломники, відчув та побачив дивний збіг обставин чи «знаки», пов’язані зі мною. Спочатку я був здивований, коли посеред Парижу я приймав участь у богослужінні в храмі святого Володимира. (А я сам Володимир). Потім в Римі – участь у церковній службі в храмі Святої Софії. А в мене донька Софія. А вже у Венеції я потрапив до собору євангелиста Марка. А в моєї дівчини сина звуть Марком). Можливо, це співпадіння, але я вважаю, що це певний знак, який стосувався особисто мене.

Безумовно, що певні зміни у моєму душевному та духовному світах відбулися. Можливо, ці зміни будуть не на користь військовій службі в тому сенсі, що багато різної мішури чи непотрібного сміття, яке я роблю протягом робочого часу (і після нього), засмічує мій внутрішній світ, не залишаючи місця для чогось іншого, що більш важливе для життя, для смерті, для розмови з Богом… Я зміню своє відношення до служби на користь Бога, оскільки за 20 років служби в мене крім служби фактично нічого і немає… Саме тому це паломництво дуже вчасно з’явилося в моєму житті і, як то кажуть, відкрило мені очі на дійсно потрібні та правильні речі.

Дуже дякую за це духівнику, керівнику, водіям за подарунок безцінний і такий важливий, який вони мені подарували. Дай вам Бог здоров’я та сил за таку важливу працю, яку ви робите.

Низький уклін вам!!!

***

Олександр

Дуже задоволений. Окрема подяка духівнику, керівнику, водіям!

***

Сергій

Дякую святим отцям за неймовірну подорож до Люрду. Це було просто неймовірно! Ви своєю енергією і безмежною любов’ю до Бога буквально заразили весь екіпаж нашого автобуса. Навіть ті, хто вагався, чия віра в Бога не була досить сильною, з цієї подорожі повернулись зовсім іншими людьми, людьми які вірять, що за допомогою Бога можливо ВСЕ! Головне – вірити і щиро молитися.

Дуже дякую отцям – духівникам! Ви – супер, ви – найкращі священики, яких я зустрів на своєму життєвому шляху!

Особливо дякую керівнику за його неймовірну терпеливість і толерантність. Знаю, скільки роботи потрібно зробити для такої подорожі і, не дивлячись ні на що, він зробив це чудово. Ще раз дуже дякую і надіюсь на нові паломництва до святих місць.

Слава Ісусу Христу Слава Україні

***

Людмила

В Європі я вперше, як і в паломництві. Емоції просто переповнюють! За ці два тижні я пізнала не тільки світ, але й зрозуміла багато речей, змінила своє внутрішнє ставлення, неначе все всередині змінилось. Я зрозуміла, що головне – це віра у Бога. Якщо вірити і щиро молитися, просити, то все обов’язково станеться. Я не буду приховувати, що рідко ходжу до церкви, один тільки раз сповідалась, хоча завжди молюсь та прошу в Бога здоров’я та благословення моїм найріднішим людям. Після цього паломництва багато чого зміниться. З’явились більша відповідальність у житті, змінилось у позитивну сторону ставлення та уявлення про Церкву.

Незважаючи на недосипання, важкі нічні переїзди, я дуже задоволена та вражена цією поїздкою. Впевнена, що вона не остання. Від усієї душі хочу висловити подяку духівнику та керівнику за те, що  стільки для нас зробили та дали можливість пізнати, що таке справжнє паломництво.

***

Сергій

Щиро дякую вам за таку чудову поїздку! Завдяки цьому паломництву я, людина, яка була далека від Церкви, пізнав ту роль, яку вона виконує в житті багатьох людей!

За час поїздки я познайомився з новими людьми, бійцями і, головне, в особі духівника я на власні очі побачив для себе взірець! У мене ніколи в житті не було навіть мрії побачити Папу, а тут ми були в нього на аудієнції!

Дякую за все!

Окрема вдячність керівнику групи!

***

Олена

Тільки перебуваючи за кордоном, я почала цінувати свою Країну та все, що маю. Адже тільки у порівнянні ми розуміємо те, що можемо втратити. Мені у моїй країні подобається все, від погоди до менталітету людей. Дуже єднають та надають сил такі поїздки з однодумцями! Я дякую долі за те, що живу у цей час, у цій країні та зустрічаю чудових людей. Дякую організаторам за можливість відпочинку для поранених, мене та моїх побратимів!!!

***

Юлія та Віталій

Наша сім’я дуже вдячна організаторам поїздки. Це було по-сімейному затишно та по-дитячому весело. Два тижні пролетіли як один день. Розміщення в готелях для нас було комфортним. Ще раз велике дякую за поїздку! Будемо обов’язково звертатися ще.

***

Рімма

Владико наш, прийми мою подяку

За ту любов, що нам подарував,

За ласку Божу, щирість та терпіння,

За те, що нас всіх разом в прощу Ти зібрав.

Спасибі, отче Любомире,

За ті ази, що нас навчив читать,

Звичайні ніби зовні речі,

А відчуваєш Божу благодать!

«Безгрішні» повертаємось додому,

Але як довго жити без гріха…

Тепер я знаю:

З Вірою до Бога,

З любов’ю до життя,

З молитвою щодня!…

Related Blogs

Паломництво в Пальма де Майорка
15-22/07/2024 Іспанія Пальма де Майорка, Льюк, Вальдемоси, Порто-Крісто 1200€(авіа включено)
Відпочинок на о. Корфу (Греція)
15/07/2024 – 25/07/2024 12/08/2024 – 22/08/2024 29/08/2024 – 08/09/2024 Хорватія, Боснія і Герцеговина, Греція Меджугор’є, о. Корфу, Палеокастриця, Каламбака, м. Дрвеник від 530€ до 590€ +500 грн
Відпуск з нагоди коронації Підкаменецької Богоматері
2.07.24 3 монастирі: Свята гора, Підгірці, Підкамінь Святогірський чоловічий монастир, Підгорецький монастир, камінь-велет і монастир у Підкамені, мальовничі гори Вороняки- Мальовнича вершина, яка належить до Вороняцьких гір і входить до...