Як готуються до свята Покрови Богородиці?

Як готуються до свята Покрови Богородиці?

Поміж Богородичними святами церковного року на особливу увагу заслуговує свято Покрови Пресвятої Богородиці. В Україні його відзначають 14 жовтня як релігійне та національне свято. У народі цей празник ще носить назву «Третя Пречиста». Це свято встановлене як подяка за заступництво Богородиці над Царгородом.

Відомо, що майже 1000 років тому князь Ярослав Мудрий у храмі Благовіщення на Золотих Воротах віддав увесь народ під опіку Божої Матері, започаткувавши цю традицію. Вдруге під покров Матері Божої українці приступили в Зарваниці у 1995 р. Напередодні Благовіщення цього року духовний Акт посвяти українського народу Богородиці відбувся втретє.

Як же провести цей день?

  1. Взяти участь у Марійських днях молитви за Україну, які відбудуться по всіх центральних площах міст України та, звичайно, у столиці.

12 жовтня о 15:00 представники Комісії у справах мирян УГКЦ закликають усіх вийти на Хресну ходу миру з процесійними хрестами, хоругвами, чудотворними іконами, мощами святих.  «Крім того, 13 жовтня в кожній парафії ввечері після вечірніх богослужінь пропонується помолитися вервичку (чи Молебень) до Пресвятої Богородиці про заступництво і покров для українського народу, про правдиве покаяння всіх грішників у світі, а особливо за навернення Росії, бо коли навернеться народ Росії – зупиниться війна», – йдеться у зверненні Комісії до вірних УГКЦ.

На переконання Комісії, поєднання пам’яті трьох подій (25-та річниця легалізації УГКЦ, 97-ма річниця об’явлень у Фатімі і свято Покрова Пресвятої Богородиці) є важливою нагодою, щоб ми всі разом, вийшовши на вулиці, попросили Господа Бога за молитвами Пресвятої Богородиці про навернення всього українського народу і про новий розквіт нашої держави та Церкви.

  1. Відвідати с. Пирогів та взяти участь у Божественній Літургії з нагоди храмового свята церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Як і кожного року, храм УГКЦ, що знаходиться на території Музею архітектури та побуту в частині Закарпаття, святкує свій храмовий празник. Цікавим є те, що церква має 2 храмових свята: на Світлий понеділок (наступний день після Великодня) та, власне, на Покрову.

Парох храму о. Богдан Чурило гостинно запрошує всіх охочих 12 жовтня приїхати у Пирогів, щоб взяти участь у святковій Літургії та долучитися до культурно-мистецької програми заходів з нагоди Покрови.

DSC00215

Програма:

10:00 – від Аскольдової Могили (Паркова дорога, 1, ст. метро Арсенальна) відправиться автобус, який безкоштовно довезе вас до церкви у с. Пирогів

11:00 – початок Святої Літургії.

12:40 – освячення води та урочистий обхід храму, окроплення вірних свяченою водою, благословення.

13:00 – початок культурно-мистецької програми, організованої Музеєм архітектури та побуту, спілкування.

Орієнтовно о 16:00 – відправлення автобуса назад до Аскольдової Могили.

  1. У день свята Покрови помолитися з військовослужбовцями за мир в Україні.

Департамент Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України запрошує військовослужбовців та всіх охочих до с. Пирогів, щоб 14 жовтня о 10:00 в храмі Покрови Богородиці УГКЦ спільно помолитися до Пречистої Діви, попросивши Її заступництва перед ворогом, духовної опіки нашим захисникам та випросити мир в незалежній Україні.

DSC_2325_800x536

Додамо, що така молитва відбуватиметься 14 жовтня у храмах тих Церков та релігійних організацій, які опікуються душпастирським служінням серед військовослужбовців. Варто зазначити, що у всіх секторах зони АТО, де душпастирюють священики УГКЦ та інших конфесій, також буде відправлено Молебень до Пресвятої Богородиці. Таке рішення було прийняте на засіданні Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

  1. Відсвяткувати Покрову у Мамаєвій Слободі (вхід до скансену – зі сторони проспекту Відрадний).

У  програмі свята:

8:30 – святковий церковний передзвін на дзвіниці ставропігійної козацької церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

9:00 – Божественна літургія з нагоди 1104-річниці з дня відзначення Покрови Пресвятої Богородиці.

12:00 – початок урочистостей з нагоди Дня українського козацтва.

  • Концерт фольклорних колективів, козаків та козачок «Мамаєвої Слободи»
  • Народні гуляння: пісні, танці, веселі ігри та конкурси, призи на ярмарковому стовпі для дітей від козаків та козачок
  • Майстер-класи зі стрільби з лука, катання верхи на конях та возі спільно з козаками
  • Частування дітлахів козацькою гарбузовою кашею

З ініціативи Церкви цілий жовтень є місяцем, присвяченим молитві на вервиці. Отож, молімось вдома і всі разом – велелюдно у храмах та на площах. Пам’ятаймо про присутність Пресвятої Богородиці у нашому житті та вшановуймо її з гідністю й піднесеним духом.

Патріарший паломницький центр УГКЦ

Related Blogs

Святинями Європи. Люрд та Фатіма
05/08/2023 – 18/08/2023 Люрд. Фатіма Верона, Мілан, Люрд, Фатіма, Валенсія, Венеція, Монсеррат, Барселона, Турин, Падуя 595€ + 400₴ 1 день Ранковий виїзд зі Львова та переїзд до угорського кордону. Проходження...
Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...