Закарпаття у цвіті сакури

Закарпаття у цвіті сакури

20-21/04/2024 Маршрут: Львів-Джублик-Берегове-Мукачево-Ужгород–Ротонда Горянська-Львів Пожертва: 1795 грн ПРОГРАМА МІСЦЕ ПОСАДКИ – Патріарший Дім ;  прим. з/д вокзал  1 день Літургія у Патріаршому домі у храмі Благовіщення.  Посадка в автобус. Забираємо частину групи на приміському з/д вокзалі.  Виїзд зі Львова. Ранішні молитви. Молитва на вервичці з розважаннями.  Перегляд фільму «Срібна земля».  Переїзд до Джублика. Молебень до […]

20-21/04/2024

Маршрут: Львів-Джублик-Берегове-Мукачево-Ужгород–Ротонда Горянська-Львів

Пожертва: 1795 грн

ПРОГРАМА


МІСЦЕ ПОСАДКИ – Патріарший Дім ;  прим. з/д вокзал 

1 день

Літургія у Патріаршому домі у храмі Благовіщення.  Посадка в автобус. Забираємо частину групи на приміському з/д вокзалі.  Виїзд зі Львова. Ранішні молитви. Молитва на вервичці з розважаннями.  Перегляд фільму «Срібна земля». 
Переїзд до Джублика. Молебень до Богородиці. Джублик – місце прощі, де відбулося об’явлення Матері Божої, розташоване на Закарпатті біля села Нижнє Болотне. Щороку тут відбуваються прощі, з’їзди християнської молоді.  Свого часу навіть Папа Іван Павло II благословив дівчаток, які розповіли про об’явлення Пречистої Богородиці. Дівчатка передали прохання Матері Божої спорудити капличку і молитися Святій Вервиці. Так, наприкінці серпня 2002 року єпископ Іван Маргітич відправив у Джублику першу Службу Божу і відтоді в урочище на Закарпатті з’їжджаються тисячі людей, щоб попросити у Божої Матері зцілення.

На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, архимандритом якого є правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. На цьому місці побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії та два монастирі. Також збудовано будинок для паломників, в якому знаходиться каплиця Івана Хрестителя. Над джерелом, де з’явилася Богородиця, стоїть дерев’яна каплиця Матері Божої, а довкола цілої святині встановлено Хресну Дорогу. У чоловічому монастирі зберігається копія чудотворної ікони Матері Божої Єрусалимської. Вільний час для приватної молитви. Вільний час на обід.

Переїзд у Берегове у готель. Факультативно відвідування термалів/аквапарку

Нічліг.

Джублик

2 день

Сніданок. Переїзд до  до Мукачева. Літургія у монастирі. Згідно старовинній легенді Мукачівський Святомиколаївський монастир був заснований ще до 1242 року, а ченці-василіяни, що жили за правилами св. Василія тут поселились ще за княжих часів. Це підтверджує той факт, що після татарського лихоліття Закарпаття, а з ним і Мукачівська обитель була повністю зруйнована. За часи своєї історії монастир руйнували кілька разів та все ж таки святиня постійно відновлювалась. У 1926 р. на прохання оо. Василіян Святіший Отець Пій ХІ дарує мукачівському монастирю старовинну чудотворну ікону Богородиці, як запоруку відновлення марійського культу та побожності серед вірних. Ікона датується 1453 р. Так на всі богородичні свята при монастирі відбувалися багатотисячні відпусти з найбільшим Успенським. Коли православні зайняли обитель у 1947, то побачили у церкві тільки копію Чудотворної ікони Богородиці. Оригінал передали на зберігання родині брата-василіянина Юліана Миговича. І тільки у 1999 р. його виставили для вшанування у монастирі в Малому Березному. Зі здобуттям Україною незалежності василіяни прагнули повернути монастир на Чернечій горі, але його не віддали. Зрештою у 2006 р. для обителі ЧСВВ виділили ділянку в іншій частині міста. Там і постав новий монастир, освячений 16 липня 2009 р., у день повернення в Мукачеве з Малого Березного ікони Матері Божої. Першим ігуменом відновленої обителі став о. Веніамин Довганич. Успенський відпуст до чудотворної ікони відродився, а Конгрегація Східних Церков затвердила на честь мукачівської реліквії окреме свято в день 16 липня.

Красивый Вид На Замок Паланок В Мукачево Украина — стоковые фотографии и другие картинки Украина - Украина, Замок Паланок, Замок - строение - iStock

Вільний час для приватної молитви. Переїзд до Мукачівського замку. Екскурсія замком. На околиці Мукачева, на вершині згаслого вулкану височіє  оспівана легендами і бойовою славою  фортеця – замок «Паланок». Мукачівський замок є однією з найцінніших історичних архітектурних пам’яток Закарпаття ХІV–ХVІІ ст. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м. Точна дата заснування замку невідома, але про нього згадується вже у документах, датованих XI ст. Природа створила цей замок непереможним. За всю історію існування він жодного разу не був підкорений. Ще коли замок був дерев’яний, у 1089 р. його впродовж 50 днів намагався захопити половецький хан Кутєшко, так і відступивши без усякої надії на успіх. У 1241 р. шестидесятитисячна орда хана Батия двічі чинила облогу та обидва рази не змогла підкорити його. Стіни замку витримали не одну багаторічну облогу. З 1396 по 1414 рр. замком володів подільський князь Федір Корятович. На місці старого дерев’яного він побудував новий, кам’яний замок і перетворив його на свою резиденцію. Протягом ХV–ХVІ ст. замок належав багатьом володарям, які продовжували його укріплювати та розбудовувати. З 1782 р. замок перетворили на політичну в’язницю Австро-Угорської імперії. За 120 років тут побувало понад 20 тисяч в’язнів. Кам’яний, але модифікований, замок «Паланок» зберігся і до наших днів.

Вільний час для фото та купівлю сувенірів та обід.

 

Масове цвітіння сакур в Ужгороді очікують в першій половині квітня

Переїзд до Ужгорода. Екскурсія містом.  Екскурсія почнеться із місця, де розпочалась історія  міста,- із замку. Ужгородський замок велично красується над старою частиною міста, споглядаючи на Ужгород із замкової гори. Згідно традицій побудови воєнних укріплень Середньовіччя, замок був зведений на височині та оточений глибоким ровом. Він є одним із найкраще збережених середньовічних споруд України. Екскурсія по старому  Ужгороду  принесе багато нових яскравих та позитивних вражень. Тут кожна вуличка, кожен будинок дихає старовиною, а під ногами –  бруківка чеського або австрійського періоду. І це не дивно, адже офіційна історія міста налічує біля 1100 років. Місто вражає різноманітністю архітектурних стилів. Все це розмаїття, як єдине ціле, становить єдиний архітектурний ансамбль міста. Відвідаємо собор  УГКЦ , всередині якого є уламок того самого хреста, на якому розіп’яли Ісуса. Кожний прочанин  може вільно поклонитись та прикластись до священної реліквії. Вас чекає прогулянка цікавою вулицею Корзо, що в перекладі з італійського жаргону – «місце для прогулянок». Площа Корятовича, в минулому відома як «Ринкова», з давніх давен славилася своїми базарними днями, адже в 1380 році король Угорщини дарував місту почесне право проводити ярмарки. Під час екскурсії відвідаємо Ужгородський Хрестовоздвиженський кафедральний собор – головний греко-католицький храм міста Ужгород та всієї Мукачівської греко-католицької єпархії . Храм приурочений Воздвиженню Хреста. Саме слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославляння Хреста Господнього. 24 квітня 1646 р. підписали Ужгородську унію – відновлення єдності зі Святим Престолом. Теперішній кафедральний собор (колегіальна єзуїтська церква) почав будувати на замковій горі граф Янош Другет у 1640 р. Спорудження собору і монастиря закінчила в 1646 р. його жінка, Анна Якушич, після чого сюди перевели єзуїтську колегію з Гуменного (Словаччина) – родинного маєтку Другетів. У соборі зберігається багато творів відомого закарпатського художника Йосипа Бокшая. У спеціальних нішах розміщено близько 70 поховань, але за роки радянської влади майже всі поховання було порушено, таблиці і надписи знищено, а склепи розграбовано. Склепи, котрі не були пошкоджені є склеп владики Андрея Бачинського та Блаженного Священномученика Теодора Ромжі. 

Хрестовоздвиженський собор, Ужгород: інформація, фото, відгуки

Вільний час на обід.

Переїзд у Ротонду Горянську. Одне з семи архітектурних чудес  Закарпаття, історичний пам’ятник XII ст. – Горянська ротонда, або церква Святої Анни, –належить до категорії «must see» в Україні. Це найдавніший храм цього краю і зразок архітектури романо-візантійського періоду. А ще – одна з найбільш таємничих і найстаріших святинь України, занесена в реєстр спадщини ЮНЕСКО. Усередині Горянської ротонди збереглися унікальні і дивовижні фрески, створені італійськими художниками школи Джотто більше 700 років тому, яких запросила сім’я Другетів. Сьогодні в церкві Святої Анни щодня моляться парафіяни греко-католицької єпархії та розповідають про дивовижну ауру. В середині минулого століття в храм влучила блискавка, через що церква знаходилася в аварійному стані близько двадцяти років. Тільки на початку 80-х років святиню повернули греко-католицькій громаді. У червні 2012 року ротонда урочисто проголошена малою базилікою, спорідненою з Папською базилікою Santa Maria Maggiore.

Горянська ротонда | Екскурсії по Закарпаттю | Тури у Закарпаття

Переїзд у Львів. Молитва на вервиці з розважаннями.  Перегляд фільмів християнського змісту. Прибуття у Львів орієнтовно  23.00.

 

У ПАКЕТ ПОСЛУГ ВХОДИТЬ

– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
– духовний супровід священика;
– екскурсії в місцях перебування;
– медичне страхування;
– 1 ночівля у готелі (2-3 особи в номері-номери з вигодами);
– 1 сніданок.

ВАШІ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ 

– харчування (обіди і вечері )  не передбачене програмою;
– особисті витрати.

– вхідні квитки:

Палац Шенборна: дорослий, пенсійний, студентський – 40 грн., школярі – 20 грн.;

Мукачівський замок: дорослі – 100 грн., студенти, пенсіонери – 70 грн., діти до 14 років – 50 грн.;

Термальний басейн “Жайворонок” у Берегові: термальний басейн “Жайворонок” у Берегові (2 години): загальний – 250 грн., пенсіонери – 200 грн., особи з інвалідністю І групи, студенти, діти від 120 до 150 см. – 125 грн., діти до 120 см. – безкоштовно, оренда шафки – 30 грн., (діти до 150 см допускаються в басейн тільки в нарукавниках для плавання);

Ужгородський замок: загальний (дорослі) – 100 грн., пенсіонери – 75., студенти – 70 грн., учні – 40 грн.

Паломницький центр залишає право змінювати програму паломництва без втрати значимості об’єктів.

Related Blogs

Паломництва Україною в травні
травень 2024 Україна Львів, Коломия, Чернівці, Кам'янець-Подільський та інші місця 1795 грн
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...
No Image
ЕКСКУРСІЯ ЛЬВОВОМ
Дата: 12.05.24 ПОЖЕРТВА: 250 грн. ЗАМОВИТИ: (096) 858-27-57. ПРОГРАМА: Вранішня Літургія. Пішохідна екскурсія містом «Храми Львова»: Іоанна Хрестителя - одна з найдавніших культових споруд Львова. Вважається частиною ансамблю міста часів...