м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

У чому зміст єрусалимського хреста?

Кожен, хто побував у паломництві святими місцями ізраїльської землі, не міг не помітити особливої форми єрусалимський хрест. Цей символ часто використовується на покривалах у вівтарі храмів. Маленькі натільні хрестики приваблюють своїм різноманіттям паломників та туристів, що шукають пам’ятку чи символічний подарунок, який можна привезти зі Святої Землі.

d17ae130f913

Єрусалимський хрест складається з одного великого хреста і чотирьох маленьких. Дослідники по-різному трактують його будову. За однією з версій, великий хрест символізує Ісуса Христа, а 4 маленькі – чотирьох євангелистів. За другою версією, цей символ позначає самого Ісуса і чотири рани, отримані ним при розп’ятті. Існує ще й третя версія, згідно з якою Єрусалимський хрест – це символ розп’яття і чотирьох цвяхів, знайдених на Святій Землі.

3102815264_818ba993a2_z

Цей хрест був взятий за герб Єрусалимського королівства його першим королем герцогом Лотарингії Годфрідом Бульонським (ХІ ст.). Вважається, що Єрусалимський хрест сьогодні є знаком лицарського ордена труни Ісуса. Цей орден існує і в наш час. Він співпрацює з католицькою Церквою, зберігає вірність Папі, сприяє поширенню і зміцненню католицької віри.

Єрусалимський хрест зображений на прапорі Грузії. Хоч цей символ і єдиний, але існує декілька його модифікацій, які є символами різних духовних і військово-чернечих орденів, в тому числі ордена Гробу Господнього і ордена тамплієрів (Храму Соломона).

Ви можете доторкнутися до живої історії християнства та наочно пізнати особливості єрусалимського хреста, скориставшись нашими паломницькими поїздками до Святої Землі.

Щоб переглянути пропозиції паломництв, натисніть тут: ПРОЩІ ДО СВЯТОЇ ЗЕМЛІ ВІД ПАТРІАРШОГО ПАЛОМНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (Голоси поки відсутні)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: