м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Українські паломники повернулися зі святкувань 100-ліття Об’явлення у Фатімі

Цими днями завершилася паломницька подорож з нагоди святкування 100-ліття Об’явлення Богородиці у маленькому португальському містечку Фатіма. З цієї нагоди паломники з усього світу вирушили до Португалії, щоб поєднатися у спільній молитві зі Святішим Отцем. У час святкування Папа Франциск І уділив повний відпуст для прочан та проголосив святими дітей Франсиска та Жастіну, яким об’явилася Пресвята Богородиця 100 років тому.

Паломники з України також вирушили на прощу українських мігрантів разом з Патріаршим паломницьким центом і п’ятнадцять днів подорожі жертвували за кращу долю для своїх рідних, українського народу, молячись у європейських святинях. У Фатімі наші паломники відвідали будиночки, де проживали вже святі діти, взяли участь у процесії Святої вервиці зі свічками, а наступного дня молилися на Ювілейній Літургії, на якій Святіший Отець зачислив до лику святих 37 осіб, серед яких були Франсиско та Жасінта Марто, свідки Об’явлення. Українські паломники у Фатімі особливо молилися за навернення Росії і мир для своєї країни.

Повертаючись додому, українські паломники відвідали іспанське містечко Ов’єдо, де молилися перед Христовою Плащеницею. Звідти вирушили у Марійський центр у Люрді (Франція), де пройшли відпустовий шлях святої Бернадетти, занурилися в купіль з цілющою водою, відслужили Літургію в українському храмі й освятили речі релігійного вжитку. Поруч з молитовними заходами прочани знайомилися з історією та архітектурою європейських міст, через які пролягав їхній паломницький шлях: Мілан (Італія), Ніца та Рокамандур (Франція), Барселона, Валенсія (Іспанія), Берн (Швейцарія), Прага (Чехія).

«В особливий спосіб пережила зустріч з Пресвятою Богородицею у Фатімі, а на далі – у Люрді. Випрошувала і поручала Марії нашу славну Україну і всіх тих, хто стоїть у її захисті. Молилась за свою родину і нашу Церкву, і всіх, хто просив про молитву. Велике враження справила на мене зустріч зі Святішим отцем, як він своєю батьківською любов’ю огортав і благословив кожного з нас. Велике враження справило те, що ми молилися у Люрді вервицю українськкою мовою, а опісля заспівали «Ще не вмерла Україна», – ділиться своїми спогадами с. Магдалина.

Паломниця Галина так описала свою подорож : «Паломництво – це велика праця, в першу чергу, над собою. Насичена програма, важкі переїзди, різні люди і кожен зі своїми характерами, проблемами, життєвою історією. На кінець мандрівки ви вже знаєте багато про кожну родину і стаєте самі, як велика родина. За час подорожі я втратила лік днів, діб – усе як один великий день, в якому переплелися картинки з назвами міст, Соборів, пейзажів. Європейські міста величні і вражають багатством прикрас і красою оздоблення»

«Тепер скажу, я дуже щасливий, що поїхав у таке паломництво, такої Божої благодаті я не очікував. Це словами не передається. Спільна молитва з Папою зі всіма народами світу. Я повертаюся додому щасливий з Божою благодаттю. Це саме краще, що я дістав у цьому житті», – у такий спосіб паломник Степан.

***

Детальніше про паломницьке місце за цим посиланням

***

Збагачуйтесь духовно з нами!

Патріарший паломницький центр

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: