Греко-католицький храм у столиці Австрії

Греко-католицький храм у столиці Австрії

Розташована в центрі Відня, Церква Святої Великомучениці Варвари є живим осередком українства столиці Австрії. У жовтні 1775 року імператриця Марія-Терезія передала цей храм греко-католикам. У 1784 році державним декретом придворної канцелярії імператор Йосиф ІІ підносить громаду при храмі Святої Варвари до гідності парафії для греко-католицьких вірних. Цікавим є те, що в церкві зберігаються ризи священномученика […]

Розташована в центрі Відня, Церква Святої Великомучениці Варвари є живим осередком українства столиці Австрії.

У жовтні 1775 року імператриця Марія-Терезія передала цей храм греко-католикам. У 1784 році державним декретом придворної канцелярії імператор Йосиф ІІ підносить громаду при храмі Святої Варвари до гідності парафії для греко-католицьких вірних.

Цікавим є те, що в церкві зберігаються ризи священномученика Йосафата, а на Службі Божій використовується Святе Письмо, подароване храму ще у XVIII ст. Марією Терезією.

Зовнішній вигляд церкви є унікальним у віденському церквобудуванні. Фасад є частиною великої епохальної будівлі Пауля Шпренгера, що початково використовувалася головною поштою та торговельним відомством.

Сучасна мозаїка над входом зображає Св. Варвару з вежею та віткою пальми, знаком мучеництва. На верхньому ярусі фасаду, праворуч та ліворуч, можна побачити статуї Святого Василія Великого, вчителя церкви, та Святої Варвари.

Оформленням інтер’єру церкви займався знавець східного мистецтвознавства Йосафат Бастазіх. А кошти, необхідні для архітектурної та літургічної адаптації візантійського обряду, надала імператриця Марія Терезія.

Церква Святої Великомучениці Варвари

Церква Святої Великомучениці Варвари

Related Blogs

“Ми даємо їм інструмент для розкриття їхніх можливостей”: підсумки дитячих таборів “Вільні діти”
Шість заїздів по 10 днів та 240 дітей з Херсонської та Донецької області, які, попри пережиті жахіття війни, розвинули свій потенціал - такими є підсумки таборів, які проводив Патріарший Паломницький...
Слідами Івана Павла ІІ
31/05/02024 - 3/06/2024 14/06/2024 – 17/06/2024 19/07/2024 – 22/07/2024 16/08/2024 – 19/08/2024 Польща Вадовіце, Кальварія-Зебжидовська, Краків, Лагевніки, Ченстоховак 110€ + 15€ (екскурсійний збір)
Posted by admin | 26.04.2018
Піша проща родин мігрантів-заробітчан із Самбора у Зарваницю
За благословенням Глави і Отця Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого Святослава та Голови Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ преосвященного владики Йосифа (Міляна) ПМВ організовує чергову, ХIII Міжнародну пішу прощу мігрантів та їх родин...