Греко-католицький храм у столиці Австрії

Греко-католицький храм у столиці Австрії

Розташована в центрі Відня, Церква Святої Великомучениці Варвари є живим осередком українства столиці Австрії.

У жовтні 1775 року імператриця Марія-Терезія передала цей храм греко-католикам. У 1784 році державним декретом придворної канцелярії імператор Йосиф ІІ підносить громаду при храмі Святої Варвари до гідності парафії для греко-католицьких вірних.

Цікавим є те, що в церкві зберігаються ризи священномученика Йосафата, а на Службі Божій використовується Святе Письмо, подароване храму ще у XVIII ст. Марією Терезією.

Зовнішній вигляд церкви є унікальним у віденському церквобудуванні. Фасад є частиною великої епохальної будівлі Пауля Шпренгера, що початково використовувалася головною поштою та торговельним відомством.

Сучасна мозаїка над входом зображає Св. Варвару з вежею та віткою пальми, знаком мучеництва. На верхньому ярусі фасаду, праворуч та ліворуч, можна побачити статуї Святого Василія Великого, вчителя церкви, та Святої Варвари.

Оформленням інтер’єру церкви займався знавець східного мистецтвознавства Йосафат Бастазіх. А кошти, необхідні для архітектурної та літургічної адаптації візантійського обряду, надала імператриця Марія Терезія.

Церква Святої Великомучениці Варвари

Церква Святої Великомучениці Варвари

Related Blogs

Святинями Європи. Люрд та Фатіма
05/08/2023 – 18/08/2023 Люрд. Фатіма Верона, Мілан, Люрд, Фатіма, Валенсія, Венеція, Монсеррат, Барселона, Турин, Падуя 595€ + 400₴ 1 день Ранковий виїзд зі Львова та переїзд до угорського кордону. Проходження...
Мандри чарівною Італією
28/07/2023 – 05/08/2023 Італія Верона, Флоренція, Піза, Рим, Ватикан, Падуя, Венеція 365€+400₴ 1 день Обідній виїзд зі Львова. Перетин кордону. Нічний переїзд до м.Верона, Італія. 2 день Поселення в готель....
Подорож до Мальти
22/07/2023 – 29/07/2023 Мальта Марсашлокк, о.св.Павла, Мелліха, Сліма, Мдіни, Валетта, о.Гозо 735€ 1 день Трансфер зі Львова до Варшави. 2 день Виліт із Варшави до Мальти. Трансфер до готелю. Поселення...