Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої

Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої

3-4 серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженіший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. Дана проща присвячена 30-річчю виходу Української Греко-Католицької Церкви з Підпілля. Рівно 30 років тому зусиллями світочів нашої катакомбної Церкви вдалося зробити, здавалося, неможливе – УГКЦ отримало право […]

3-4 серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої покровительки Галицького краю в с. Крилос (Давній Галич), яку очолить Блаженіший Святослав, Глава і Отець УГКЦ. Дана проща присвячена 30-річчю виходу Української Греко-Католицької Церкви з Підпілля.

Рівно 30 років тому зусиллями світочів нашої катакомбної Церкви вдалося зробити, здавалося, неможливе – УГКЦ отримало право вільно та привселюдно звершувати свою діяльність. Важливим кроком для цього стала безпрецедентна акція голодування греко-католиків на Арбаті в Москві. Її розпочали єпископи Павло Василик, Софрон Дмитерко, Филимон Курчаба, а також наш нинішній Митрополита, а тоді – о. Володимир Війтишин в приміщенні Верховної Ради СРСР 18 травня 1989 року. Пізніше до акції долучилися духовенство й миряни, котрі змінювали одні одних протягом п’яти місяців. Голодування викликало великий резонанс у Радянському Союзі й у світі.

З огляду на внутрішній та зовнішній тиск радянська влада була змушена визнати права УГКЦ, і 28 листопада 1989 року (перед зустріччю Івана Павла ІІ з Горбачовим 1 грудня 1989 р.) вийшла заява Ради у справах релігій при Раді міністрів УРСР, згідно з якою греко-католики отримували право на заснування й реєстрацію громад, користуючись «усіма правами, встановленими законом для релігійних об’єднань в УРСР».

Сьогодні, коли живемо у вільній Україні, маємо вільну Церкву, маємо подякувати Господеві за цей безцінний дар. Таку можливість будуть мати всі охочі впродовж двох днів – 3 та 4 серпня на княжій горі, що в Крилосі. Разом із нашим Блаженнішим Святославом кожен зможе помолитися та випросити у Всевишнього всіх необхідних ласк перед чудотворною іконою Матері Божої покровительки Галицького краю.

Час прощі – це час, коли можна обдумати все життя, зупинитися, відчути спокій, через втому фізичну отримати духовної сили. Відкинути матеріальні справи хоч на ті кілька днів прощі – це віднайти в собі сили для боротьби за власну душу.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша, Бурштина, а також виїзд колони велосипедистів із Голині. В усіх цих містах у суботу, 3 серпня, о 08:00 год., одночасно розпочнеться Божественна Літургія та благословення прочан у дорогу.

Серед заходів цьогорічної прощі запланований перегляд документальної стрічки «Ті, що вірні», насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи, та цікава мистецько-євангелізаційна програма, яку вже підготувала Молодіжна комісія.

Окрім того, для блага вірних, які прибудь на прощу, більше сотні священиків нашої Архієпархії будуть сповідати.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архієрейська Божественна Літургія, яку у неділю о 9:00 год. відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Джерело: https://bit.ly/2JPVjaf

***

Збагачуйтеся духовно з нами!

Related Blogs

Posted by admin | 27.11.2022
5 порад, як підготуватися до Різдва з користю для душі
Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський та Петрівка. Кожен із них встановлений Церквою...
Posted by admin | 27.11.2022
Готуємося до Різдва. Що каже Церква про піст та духовну віднову?
Різдвяний піст триває від наступного дня літургійного спомину святого апостола Филипа, від якого й отримав свою другу назву – Пилипівка, і до навечір’я Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа,...
Posted by admin | 27.11.2022
Патріарший паломницький центр почав евакуацію з Херсона
Завдяки підтримці Патріаршої фундації «Мудра справа» та небайдужим благодійникам Патріарший паломницький центр розпочав евакуаційні рейси із нещодавно деокупованого Херсона. За словами менеджерки Патріаршого паломницького центру Альбіни Бріліантової, ситуація в Херсоні...