5 порад, як підготуватися до Різдва з користю для душі

5 порад, як підготуватися до Різдва з користю для душі

Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський та Петрівка. Кожен із них встановлений Церквою для того, щоб підготувати вірних до визначної події історії спасіння, яку активно переживаємо у те чи інше свято. Тому будь-який період посту є часом духовного […]

Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський та Петрівка. Кожен із них встановлений Церквою для того, щоб підготувати вірних до визначної події історії спасіння, яку активно переживаємо у те чи інше свято. Тому будь-який період посту є часом духовного відновлення та поглиблення власних стосунків із Богом та спільнотою Церкви.

Ось короткий перелік рекомендацій, як добре підготуватися до Різдва.

1. Складіть список книг, які давно прагнули прочитати, і за можливості зробіть це

Спробуйте звернути свою увагу на духовну літературу. Для багатьох вона залишається невідомою. Насправді ж сьогодні церковні крамниці пропонують безліч цікавих книг. Це допомагає не лише поринути у світ автора, але й здійснити справжню мандрівку у глибини своєї душі. Ну й звичайно, не забувайте про Книгу книг – Святе Письмо.

2. Приділіть більше часу своєму спілкуванню із Богом

Будь-які стосунки у нашому житті потребують, щоб про них піклувалися. Це вимагає від нас певних зусиль. Упродовж нашого життя стосунки з близькими наповнені радістю, захопленням та близьким спілкуванням, а також періодами криз, мовчанням та небажанням говорити. Спробуйте у цей період Різдвяного посту проаналізувати свої стосунки із Богом, свою особисту молитву та відвідування храму задля молитви у спільноті. Відтак віднайдіть можливість, щоб ця молитва стала кращою, ще більш щирою та довірливою. І зрештою, не чекайте аж на неділю, щоб взяти участь у Літургії.

3. Приготуйте смачну пісну страву та поділіться нею з потребуючими 

Не варто сприймати утримання від їжі лише як певне обмеження. Адже це також нагода спробувати нові страви та розвинути свої кулінарні здібності. З іншого боку, варто завжди мати на увазі, що під час посту не йдеться про дієту, але про жертву, яку ми здійснюємо зі щирого серця тому, кого любимо. Отож, дар нашого серця тим, хто потребує найнеобхіднішого, буде як ніколи доречним.

4. Знайдіть більше часу для тих, хто поруч

Рутина воєнного часу та сучасний темп життя не залишають нам часу і простору для тих, кого ми любимо. Але сьогодні вони так потребують нашої уваги, підтримки та допомоги. Зіграйте у ту чи іншу настільну гру, подивіться фільм із рідними та друзями, виберіть і роздрукуйте давні фото, – а головне, зробіть щось разом. Це заспокоює, надихає та відновлює сили: як тим, хто поруч, так і вам самим.

5. Щодня зробіть одне добре діло. І це – мінімум!

Кожного вечора християнин покликаний робити іспит совісті. Це своєрідний аналіз прожитого дня, підбиття підсумків про добрі і погані вчинки, слова чи думки. Огляньтеся навколо себе, знайдіть у собі силу помітити потребуючих і зробіть щось для них. Нехай це буде не просто чергова пожертва, але й слово розради; нехай це буде не нарікання, але слова подяки; зрештою, нехай це буде щось, що збудує нас, принесе нам користь і засвідчить нашу віру.

о. Іван Вихор, Патріарший паломницький центр УГКЦ

Related Blogs

Posted by admin | 27.11.2022
Готуємося до Різдва. Що каже Церква про піст та духовну віднову?
Різдвяний піст триває від наступного дня літургійного спомину святого апостола Филипа, від якого й отримав свою другу назву – Пилипівка, і до навечір’я Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа,...
Posted by admin | 27.11.2022
Патріарший паломницький центр почав евакуацію з Херсона
Завдяки підтримці Патріаршої фундації «Мудра справа» та небайдужим благодійникам Патріарший паломницький центр розпочав евакуаційні рейси із нещодавно деокупованого Херсона. За словами менеджерки Патріаршого паломницького центру Альбіни Бріліантової, ситуація в Херсоні...
Posted by admin | 20.11.2022
«Я постановляю жити щодня краще»: Йосафата Гордашевська – свята із українською душею
«Квіття мертве без розуму й пізнання. На якій фабриці роблять матерію для тієї квітки? Всемогучість Божа якими фарбами розмальовує їх і тінить, зливає гармонійно барви? Де виробляють такі парфуми, що...