ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Будь-яке паломництво – це духовна подія, яка може назавжди змінити життя. Однак, цього може не статись без наших зусиль на етапі підготовки.

Розпочинаючи приготування до паломництва, запитайте себе:

  • Де у житті мені найбільше потрібне Боже втручання?
  • Що наразі мене хвилює найбільше?
  • Як Бог міг би це змінити?

Чесні відповіді на ці запитання допоможуть сформувати ціль та молитовне намірення на період паломництва. Адже саме спілкування з Богом займає центральне місце у досвіді духовної мандрівки.

Продовжуйте звичні молитовні практики

Кожен має своє молитовне правило. Це молитви, які ми повторюємо кожного дня: ранішні, вечірні, вервиці, Ісусова молитва, дев’ятниці, акафісти, молитви заступництва за близьких. Також спробуйте додати до свого правила щось нове. У її виборі вам може допомогти ваш духівник чи парафіяльний священник.

Моліться за добре паломництво

Виділіть час для молитви за щасливу дорогу і плідне паломництво. Це можуть бути Дев’ятниці чи Акафісти до святих, які пов’язані із місцем, куди ви вирушаєте. Пам’ятайте, що паломництво починається ще до того як ви сядете в автобус.

Записуйте свої відчуття в часі паломництва

Присвячуйте щодня кілька хвилин щоденнику перед та під час поїздки. Розпочніть свою текстову подорож з глибоких запитань, що стосуються ваших духовних пошуків. Навіть стислі тези можуть слугувати пізніше безцінним інструментом у спілкуванні з Богом під час паломництва

Запитайте близьких про їхні молитовні наміри

Попросіть свої рідних поділитися їхніми потребами. Відтак ви можете скласти список намірів чи імен, які візьмете з собою. У паломництві оберіть оптимальний час для молитви за тих людей. Якщо є можливість, придбайте своїм близьким дарунок.  Він буде нагадувати про вашу молитву й стане запрошенням разом поїхати у наступні паломництва.

Оберіть власне молитовне намірення

Запитайте себе, що у вашому житті найбільше потребує Божої волі та благословення. Про що ви найбільше хочете молитися під час паломництва? Оберіть намірення і починайте молитися в перед і під час паломництва.

Врахуйте, що таке приготування передбачає особливий досвід стосунків із Богом. Тому не забудьте перед паломництвом приступити до Тайни Сповіді та Євхаристії.

Можна і під час паломництва приступити до Тайни Сповіді

Актуальні паломництва