ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Марійський духовний центр «Зарваниця» - найпопулярніше місце молитви Української Греко-Католицької Церкви. Той, хто хоча б раз тут побував, обов’язково повертається знову. Адже тутешнє розмаїття святинь - храми, чудотворні ікони, цілюще джерело, Хресна дорога, «Український Єрусалим» - не залишить байдужим нікого.

Ба більше, у цьому місці навіть найбільш скептично налаштовані гості відчувають присутність Бога і Його Матері, а тому віднаходять відповіді на власні життєві питання, відкривають у собі силу змінити давні звички та випрошують ласки для себе та своїх близьких.

Водночас відома святиня знаходиться у природньо чистій місцевості, що дозволяє насолодитися красою навколишніх краєвидів, позбавлена гамору міста, що спонукає до роздумів у тиші власного серця, завжди наповнена молільниками, що стає нагодою для нових знайомств із своїми однодумцями. Саме у цьому полягає секрет цього місця, що щороку притягає тисячі паломників із України та з усього світу.

Ось кілька порад, як підготуватися до паломництва в Зарваницю.

1. Подумайте, з яким молитовним наміром ви вирушаєте в Зарваницю та присвятіть йому це паломництво

Кілька запитань собі допоможуть відшукати потрібний намір: чим зараз наповнене моє серце? що мене найбільше хвилює наразі? які проблеми вже тривалий час мені не вдається вирішити? які запитання стосовно власного життя і життя моїх близьких досі залишаються для мене без відповіді? Головне, щоб ваш намір був щирим, конкретним та сповненим довіри до Бога.

2. Ознайомтеся зі святинями Зарваниці, адже це доволі великий молитовний комплекс

Відразу скажемо, що ця порада не стосується тих людей, які отримують задоволення від сюрпризів. Однак, якщо ви не відносите себе до цієї категорії людей, тоді ознайомтеся із святинями Марійського духовного центру «Зарваниця». З однієї сторони, це дозволить вам приготуватися і нічого важливого не пропустити, а з іншої – дасть нагоду розставити пріоритети щодо часу перебування у тому чи іншому місці.

3. Оберіть транспорт та дорогу до святині

Потрапити до Зарваниці можна багатьма способами: усе залежить від ваших уподобань. Хтось для себе обирає власний автомобіль і прийнятну дорогу, а хтось вирішує йти пішки, щоб присвятити час подорожі роздумам і молитві. Ще хтось, зважаючи на власні можливості, обирає громадський транспорт, а інший - збирає однодумців та вирушає на прощі цілою спільнотою.

4. По прибутті на місце складіть вдячність Богородиці за щасливу подорож

Основною святинею Зарваниці є величний храм на схилі гори – собор Зарваницької Матері Божої. Цей храм мимовільно заставляє задуматися над Божою величчю, саме тому це чудове місце для подяки Богові за усі Його дари упродовж життя. Спробуйте своїми словами висловити свою вдячність за все, що маєте і що Бог лиш вам приготував.

5. Умийтеся в цілющому джерелі

Приступіть із вірою до джерела та попросіть у Бога за заступництвом Пресвятої Богородиці дарувати вам оздоровлення від усіх недуг. Також можете залишити записку про молитву із своїми проханнями та проханнями близьких.

6. Приступіть до Тайни Сповіді

Будь-яке паломництво неможливе без примирення з Богом. Ми це осягаємо за допомогою сповіді, у момент визнання власних гріхів та бажання їх виправити. Адже часто наші проблеми чи турботи спричинені злом, яке ми впускаємо у власне серце через різні гріхи. Часто саме наша переміна дозволяє нам змінити усе навколо.

7. Помоліться Хресну дорогу

Дорога розпочинається ліворуч від дзвіниці і піднімається угору до Студитського монастиря. Простягається поміж дерев у лісовій місцевості. Кожна із чотирнадцяти стацій – це одностінна каплиця із чотиригранних кам’яних блоків з гранітною плитою, на якій відображено певний фрагмент хресного ходу Спасителя на Голгофу. Завершується Хресна дорога символічним Гробом Господнім і каплицями Воскресіння та Вознесіння.

Паломництво до Зарваниці – це шлях молитви та роздумів. Це – нагода заглянути у глибини своєї душі. Це той момент, у якому можна зустрітися із собою справжнім та відкритися на Божий поклик. Адже паломництво – це не однобока дія прочанина, який прагне чогось випросити чи щось здійснити. Насамперед це діалог із Своїм Творцем. І у цьому діалозі спілкуються обоє. Лиш варто дозволити Богові промовити Слово.

Патріарший паломницький центр

Актуальні паломництва