Городоцька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

039i

Цю ікону намалював у 1764 маляр Андрій із села Вовківці над Дністром на замовлення мешканця села Кулаківці Миколи Балабанюка. А той подарував її місцевій парафіяльній церкві, де вона знаходилася аж до початку ХІХ століття.

У цій церкві 16 вересня 1777 дана ікона засяяла дивним світлом. Через деякий час по обличчю Пресвятої Богородиці покотилися рясні сльози. Таке незвичайне явище відбувалося з деякими перервами впродовж чотирьох тижнів в присутності великої кількості прихожан  і жителів навколишніх сіл. Після короткої перерви сльози на обличчі Пресвятої Богородиці відновилися і невпинно стікали ще впродовж 26 днів.

Незабаром до села Кулаківці митрополит Лев Шептицький направив відповідну духовну комісію на чолі з адміністратором Львівської єпархії отцем Петром Білянським, яка під присягою перепитала 11 свідків цих надзвичайних явищ і визнала їх надприродними.

5 серпня 1779 митрополит Лев Шептицький видав Декрет яким проголосив цю ікону Пресвятої Богородиці чудотворною. За рішенням церковної влади цей образ Пресвятої Богородиці на початку ХІХ століття торжественно перенесли з дерев’яної церкви села Кулаківці було до нової мурованої церкви в селі Городок де вона знаходиться й по сьогодні.

Кулаківцівська-Городоцька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці прославилася численними чудами, про що свідчать численні дари – воти, які прикрашають ікону.

Радимо переглянути

24.12.2021
Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия
Передмова з історії 1635 рік. Польський шляхтич Міхал Єжи Станіславський дарує «Товариству Вервиці», заснованому при домініканському монастирю у Коломиї, ікону. Вона була написана як копія Ченстоховської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці....
15.12.2021
Станіславівська чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої: чуда, які продовжуються і сьогодні…
Жовтень 2016 року. Івано-Франківськ. Пані Леся у лікарні дізнається страшну для себе та своєї родини звістку - ознаки неповного міхурцевого занеску. Це передраковий стан. Воно може спровокувати найнебезпечнішу із усіх...
22.05.2021
(Рус) Реставрація Чудотворної ікони Чернівецької Божої Матері
Реставрація Чудотворної ікони Чернівецької Божої Матері На реставрацію ікону передано 30 серпня 2019 року. За першим оглядом ікони було виявлено, що ікону кілька разів перемальовували, вірогідно всього в другій половині...