Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия

Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия

Передмова з історії

1635 рік. Польський шляхтич Міхал Єжи Станіславський дарує «Товариству Вервиці», заснованому при домініканському монастирю у Коломиї, ікону. Вона була написана як копія Ченстоховської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Здійснює це у подяку за безліч ласк, отриманих від Небесної Матері. За деякий час, за посередництвом молитви перед іконою і за проханнями людей розпочинають відбуватися чуда та сходити ласки. За місцем її розташування ікону у народі називають Коломийсько-Покутською.

Проте, під час Другої світової війни, у 1946 році, задля більшої безпеки та збереження, чудотворну ікону перевозять до польського містечка Skomielna Czarna, поблизу Кракова. З 1956 року і до сьогодні вона знаходиться у монастирі отців-капуцинів, продовжуючи збирати навколо себе молільників. У 1993 році ікону реставрують, надаючи сучасного вигляду. Проте, не про цю ікону будемо розповідати далі. Адже пам’ять про Чудотворну Коломийсько-Покутську ікону Матері Божої лише спонукала до створення ще однієї
святині.

28 вересня 2017 року. У Коломиї відбувається Пресвітерська рада Коломийської єпархії УГКЦ, очолювана владикою Василем Івасюком. Священники, доносячи на зустрічі думки довірених їхній душпастирській опіці людей, прагнуть відновити традицію перебування чудотворної ікони у Коломиї. З’являється ідея написання нової ікони Пресвятої Богородиці, яка би стала опікункою міста та єпархії. Доволі швидко ідея була підхоплена та реалізована.

Загальні відомості про ікону
Автором нової ікони став монах Студійського уставу зі Львова Боніфатій Івашків. Над нею, за дорученням владики Василя Івасюка, він працював упродовж року. 6 жовтня 2018 року ікону було привезено до міста Коломия та урочисто поставлено на престолі у святилищі катедрального собору Преображення Господнього.
Назву ікона отримала біблійну: основою послужив євангельський вислів «Це Мати Твоя», який промовив Ісус, висячи на хресті, до апостола Йоана. Днем особливого пошанування ікони став празник Введення в храм Пресвятої Богородиці, що відзначається 4 грудня. Адже саме цього дня був набрав чинності Декрет правлячого архиєрея Коломийської єпархії владики Василя Івасюка про проголошення ікони покровителькою міста та єпархії.
Розміри ікони «Це Мати Твоя»: 100х75х5 см (висота-довжина-ширина). Варто наголосити, що у неї вміщені частинки мощей Івана Хрестителя. Сьогодні святиня зберігається у головному храмі Коломийської єпархії УГКЦ – катедральному соборі Преображення Христового. У будь-який день кожен молільник може прибігти під покров Пресвятої Богородиці за посередництвом її ікони та випросити у Бога усіх потрібних ласк та благодатей. Окрім того, копія цієї ікони подорожує по всіх парафіях єпархії, стаючи видимим знаком єдності та піклування про найбільш потребуючих.

У молитві за місто, єпархію та кожного із нас
Цікаво те, що у планах є написання ще однієї ікони братом Боніфатієм Івашківим. Це має бути зображення блаженного мученика за віру Христову Миколая Чарнецького, що є родом з Городенківщини. Відтак обидві ікони планують встановити на двох бічних стінах від іконостасу.

Молитву до ікони Пресвятої Богородиці «Це Мати Твоя» уклав Голова Літургійної комісії у Коломийській єпархії о. Богдан Киктик.

Молитва перед іконою
«Мати Божа Неустанної Помочі! Ти виявляєш своє заступництво і милосердя через нашу Коломийську ікону «Це Мати твоя». У покорі припадаємо до тебе зі своїми щирими молитвами, просячи: благословити всіх хворих – здоров’ям, зневірених – надією, подорожуючих – щастям, народ – доброю долею і волею, Україну – миром, наше чернецтво – численними і святими покликаннями, а священників утверди у вірі і спомагай
у їхньому служінні. Переміни нашу тривогу у радість, віру, надію й любов. Пресвятая Богородице, благаю тебе, допоможи мені (і тут назвати особисте або довільне прохання. Наприклад, «Пресвята Богородице, будь Матір’ю дітям-сиротам та збережи їхнє життя під час війни в Україні»). «Кожний бо, хто просить, одержує»
(Мт. 7, 8). Амінь».

Іван Вихор

Related Blogs

Паломницька подорож українців на Святу Землю [5-12 травня 2023]
Дорогі в Христі! Проща до Святої Землі  – один з найефективніших способів відкрити для себе сакраментальну якість Богом сотвореного світу та людини. Проща до Святої Землі завжди оживляє у серці...
Posted by admin | 12.03.2023
Проща до місця об’явлення Богородиці у Люрді з нагоди 63-о міжнародного військового паломництва [8 -17 травня 2023]
Лагевніки - Прага – Париж - Невер - Люрд – Монпельє – Сан Ремо – Грац - Вадовіце Період: 8 -17 травня 2023 року Загальний кілометраж - 5550 км Пожертва:...
Паломництво до Гошева, Борислава та Дрогобича
Записатися в паломництво 07:00 - Збір та виїзд до Гошева. 09:30 – Прибуття до Гошівського монастиря. Розповідь про монастир на Ясній Горі, Божественна Літургія. Василіянський монастир Преображення Господнього – греко-католицький...