м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська,5, оф.212
тел.: (044) 541-03-60, (096) 330-96-79
м. Львів, вул. Руська, 10
вул. Хуторівка, 35-Б, оф.122
тел.: (096) 858-27-57, (063) 075-00-30

Кам’янко-Бузька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці (копія)

Старовинний переказ розповідає про чудесне об’явлення ікони Божої Матері пану Струмило. Шляхтич повідомив священиків про те, що проїжджаючи через дрімучий ліс, він бачив в незвичайному сяйві ікону. Наступного дня ці священики з великим числом людей прийшли на вказане ним місце, взяли образ і з великою почестю занесли його до церкви св. Миколая. Пізніше на місці появи ікони Божої Матері на кошти пана Струмила було збудовано невелику капличку, куди і перенесли Чудотворний образ Пресвятої Богородиці. Більше того, пан Струмило  заснував тут місто Кам’янку, яке з часом стало називатися Кам’янка-Струмилова. А на місці каплички у 1605 р. побудовано дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Слава про Кам’янко-Струмиловську чудотворну ікону швидко поширилася після того, як часи спустошливих набігів татар на Галичину, страшної Руїни, яка через міжусобицю сталася на українських землях у 1655р.і в друге у 1669 р. лик Матері Божої чудно мінився і сльози лилися з Її очей. Про дані факти оповідає в своїй знаменитій книзі «Небо новое» І. Галятовський. Коли у 1862 р., через ветхість старовинну дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці розібрали, то чудотворну ікону перенесли до церкви св.. Миколая.

У 1878 – 1882 р.р. старанням о. Михайла Цегельського було вимуровано нову церкву Різдва Пресвятої Богородиці, яку урочисто посвячено єпископом-помічник Львівської архиєпархії Сильвестром Сембратовичем (пізніше митрополит) за участю 33 священиків. В день посвяти церкви-21 вересня, у свято Різдва Пресвятої Богородиці Кам’янко-Струмиловську чудотворну ікону Матері Божої величавою велелюдною урочистою процесією перенесли до новозбудованої церкви і помістили на почесному місці в головному вівтарі.

Святійший Отець Папа Римський Лев ХІІІ надав 28 листопада 1898 р. повний відпуст всім «…котрі в самий день храмового празника або день перед тим, се є в передпразденство або через чотири дні опісля в тому храмі помолиться за зріст і вивищення християнської віри та по намірені Святішого Отця. Сей відпуст можна жертвувати або за живих або за померлі душі…». Ікону прикрашають численні дари –воти зложені Пресятій Богородиці за вислухані молитви. Ці воти і є правдивим свідченням чудес Кам’янко-Струмиловську чудотворну ікону Матері Божої. В храмі Преображення Господнього знаходиться достовірна копія Кам’янко-Струмиловської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (31 голоси, середня оцінка 5.00 із 5)
Loading...

Долучайтеся до нас!

Отримуйте першими інформацію про нові поїздки та спеціальні пропозиції!

Підпишіться на розсилку новин вже зараз: