Згідно народними переказів історія Лісківської чудотворої ікони Пресвятої Богородиці сягає першої половини ХVІ ст.. В давнину пастухи побачили на воді, що витікала з джерела в Ліску, що біля с. Черниляви образ Матері Божої. Мабуть, саме ця подія і спонукала монахів спорудити поблизу святого місця з’явлення Богоматері свою обитель Пресвятої Тройці, перша письмова згадка про яку датується 1633 роком.
Ікона Матері Божої намальована на дереві, коронована, вкрита срібними шатами. Ікона уславилась багатьма ласками і була визнана чудотворною.
Після закриття монастиря (1795 р.) Чудотворну ікону передали до яворівського костелу, але українська громада через суд забрала її. Чудотворну ікону передали до яворівської міської церкви Св.. Юрія, в якій знаходиться до сьогодні.
Закриття монастирської обителі не зупинило потоку людей до Ліска. Відновлена дерев’яна церковця, приймала християн для недільних богослужінь, а цілюща джерельна вода оздоровляли тих, хто з вірою вимолював тут ласки у Пресятої Богородиці. Кількість оздоровлень множилась, а це посприяло тому, що у 1849 році це святе місце отримало від Святійшого Отця Папи Римського Пія ІХ право повного відпусту. В 1926 році тодішній парох с. Черниляви о. Т. Крушинський постарався про поновлення відпусту, як то було в часи існування монастиря Пресвятої Трійці. Як колись, 13 вересня, на свято Положення Пояса Богородиці, сюди сходились християни, щоб очиститись від гріхів, подякувати за прожиті дні та випросити Божої благодаті для своїх родин.
У червні 1935 р. Преосвященний Перемиський Єпископ Йосафат Коциловський під час святої місії перебував у Ліску і посвятив копію чудотворної ікони Лісківської Матері Божої, створену в Перемишлі для покладення на місце з’явлення.
У 2001 р. ікону реставрували
Согласно народным рассказам, история Лисковской чудотворной иконы Пресвятой Богородицы относиться к первой половине XVI в . В древности пастухи увидели на воде, которая вытекала из источника в лесочке, что возле с. Чернилява, образ Матери Божьей. Пожалуй, именно это событие и побудило монахов построить вблизи святого места появления Богоматери свою обитель Пресвятой Троицы, первое письменное упоминание о монастыре датируется 1633 годом. Икона Матери Божьей нарисована на дереве, коронована, покрытая серебряными одеждами. Икона прославилась многими милостями и была признана чудотворной. После закрытия монастыря (1795 г.) Чудотворную икону передали в яворовский костел, но украинская община через суд забрала ее. Чудотворную икону передали яворивской городской церкви Св. Юрия, в которой находится до сих пор. Закрытие монастырской обители не остановило потока людей в Лиски. Восстановленная деревянная церквушка, принимала христиан для воскресных богослужений, а целебная родниковая вода оздоровляла тех, кто с верой вымаливал здесь милости у Пресвятой Богородицы. Количество исцелений умножалась, а это способствовало тому, что в 1849 году это святое место получило от Святейшего Отца Папы Римского Пия IIХ право полного отпущения. В 1926 году тогдашний настоятель с. Чернилява о. Т. Крушинский постарался о восстановлении отпущения, как было во времена существования монастыря Пресвятой Троицы. Как когда-то, 13 сентября, на праздник Положения Пояса Богородицы, сюда сходились христиане, чтобы очиститься от грехов, поблагодарить за прожитые дни и выпросить Божией для своих семей. В июне 1935 года, Преосвященный Перемышльский Епископ Иосафат Коциловский во время святой миссии находился в Лискеах и посвятил копию чудотворной иконы Лисковской Матери Божьей, созданную в Перемышле для возложения на место явления. В 2001 г. икону реставрировали.