Лісківська чудотворна ікона Замилування

Лісківська чудотворна ікона Замилування

В селі Лісок, який є присілком села Чернилява, з давніх-давен пульсує джерело з цілющою водою, біля якого, за переказами, з’явився образ Матері Божої. Неподалік цілющого джерела був і монастир. Перша письмова згадка про існування монастиря Пресвятої Трійці в Ліску датована 1633 роком. Справжньою перлиною цієї чернечої обителі була чудотворна ікона Матері Божої Лісківської, яка уславилась […]

022i

В селі Лісок, який є присілком села Чернилява, з давніх-давен пульсує джерело з цілющою водою, біля якого, за переказами, з’явився образ Матері Божої.

Неподалік цілющого джерела був і монастир. Перша письмова згадка про існування монастиря Пресвятої Трійці в Ліску датована 1633 роком.

Справжньою перлиною цієї чернечої обителі була чудотворна ікона Матері Божої Лісківської, яка уславилась багатьма чудами, а згодом була коронована та одягнена в шати. Згідно з дослідженнями сучасних мистецтвознавців, її створили в першій половині XVII століття. Вважають, що образ написав чернець тодішнього Чернилявського монастиря Самсон, у миру – Степан Скрипецький, який народився 1723 року в Хирові.

У 1795 році за наказом австрійського цісаря монастир в Ліску закрито, а чудотворну ікону передано до церкви Юрія у місті Яворові.

Після закриття монастиря цю ікону передали до Яворівського костелу. Однак українська громада міста забрала її через суд. У той день дві пари волів велично та врочисто везли образ по Яворову. І раптом перед входом до церкви святого Юра тварини зупинилися і не могли зрушити з місця. Так ікона назавжди залишилася у цьому храмі.

После закрытия монастыря эту икону передали в Яворивский костел. Однако украинская община города забрала ее через суд. В тот день две пары волов величественно и торжественно везли образ по Яворову. И вдруг перед входом в церковь святого Юра животные остановились и не могли сдвинуться с места. Так икона навсегда осталась в этом храме.

Related Blogs

Posted by admin | 24.12.2021
Ікона «Це Мати Твоя»: відновлена святиня міста Коломия
Передмова з історії 1635 рік. Польський шляхтич Міхал Єжи Станіславський дарує «Товариству Вервиці», заснованому при домініканському монастирю у Коломиї, ікону. Вона була написана як копія Ченстоховської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці....
Posted by admin | 15.12.2021
Станіславівська чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої: чуда, які продовжуються і сьогодні…
Жовтень 2016 року. Івано-Франківськ. Пані Леся у лікарні дізнається страшну для себе та своєї родини звістку - ознаки неповного міхурцевого занеску. Це передраковий стан. Воно може спровокувати найнебезпечнішу із усіх...
Posted by admin | 22.05.2021
Реставрація Чудотворної ікони Чернівецької Божої Матері На реставрацію ікону передано 30 серпня 2019 року. За першим оглядом ікони було виявлено, що ікону кілька разів перемальовували, вірогідно всього в другій половині...