Паломництво до Яремча та Коломиї для внутрішньопереміщених осіб, які проживають у Львові [29 травня, 5 червня 2022]

Паломництво до Яремча та Коломиї для внутрішньопереміщених осіб, які проживають у Львові [29 травня, 5 червня 2022]

У цей непростий час Патріарший паломницький центр УГКЦ підтримує людей, які опинились далеко від свого дому, і які є виснажені, зневірені та демотивовані. Ми пропонуємо безкоштовні поїздки святинями України у супроводі наших духівників за таким графіком:

21 травня (субота) – Зарваниця /група сформована/

22 травня (неділя) – Зарваниця /група сформована/

28 травня (субота) – Жовква + Крехівський Монастир /група сформована/

29 травня (неділя) – Яремче + Коломия /група сформована/

4 червня (субота) – Зарваниця /група сформована/

5 червня (неділя) – Яремче + Коломия /група сформована/

ПРОГРАМА 3: Яремче + Коломия

ПЕРІОД: 29 травня, 5 червня

07:45 збір, 08:00 год. виїжджаємо зі Львова комфортабельним автобусом.
12:00 орієнтовно прибуття до Коломиї.

Відвідуємо головний храм Коломийської єпархії УГКЦ – катедральний собор Преображення Христового. Варто відзначити, що храм є двоповерховим і 52 метрів заввишки, може вмістити на першому поверсі близько двох тисяч вірян, а на другому – три тисячі людей. Собор цегляний, а кошти на куполи пожертвував Йоан Павло ІІ, коли приїздив в Україну у 2001 році. Біля храму в найближчому майбутньому планують збудувати 60-метрову дзвіницю. Розписували собор відомі львівські іконописці та викладачі кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв. В храмі знаходиться чудотворна ікона «Це Мати Твоя». Варто наголосити, що у неї вміщені частинки мощей Івана Хрестителя. У будь-який день кожен молільник може прибігти під покров Пресвятої Богородиці за посередництвом її ікони та випросити у Бога усіх потрібних ласк та благодатей.


Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії  – одна з найдосконаліших представниць гуцульської дерев’яної архітектури, крім того – одна з найдавніших. Церква стоїть на старому цвинтарі, який колись розташовувався на західній окраїні Коломиї, а тепер перебуває всередині міста, яке з часом суттєво розрослось. Перший дерев’яний храм звели без жодного цвяха у 1587 р., і первісно це була тридільна, одноверха будівля.

За переказами, тут у давнину стояв православний монастир біля якого зупинялися помолитися чумаки, які везли сіль у далекі краї. Тому в народі її ще називали «Монастирською церквою». У 1589 році під час татарського нападу Коломию було зруйновано та спалено, монастир, до якого входила церква, не відбудовували, але церкву підняли з руїн. Тривалий час вона залишалася єдиним храмом у Коломиї. Протягом століть народна пам’ять зберігала переказ, за яким під час визвольної війни у церкві на урочистій Літургії був присутній сам Богдан Хмельницький, котрий святкував свою перемогу над поляками.

Теперішня церква збудована у 1709 р., згодом до храму добудували ще два зруби з північного і південного боків, перетворивши її на хрестову.

Переїзд до Яремче, відвідування Монастиря студитів св.Іллі.
Монастирі студитів виникають десь у V ст. Тоді якийсь Студій збудував у Константинополі церкву св. Івана Хрестителя і поселив біля неї монахів. Після хрещення у 988 р. Володимиром Великим України-Руси студійський Устав прийшов і сюди. Теодозій Печерський пристосував його до умов Київського печерного монастиря.

З часом під впливом різних обставин втратився східний дух українського чернецтва. Відновив його митрополит греко-католицької церкви Андрей Шептицький. у 1935 р. За його благословенням у м. Яремче було скеровано трьох ченців. За короткий час монахи завоювали любов і прихильність дорян і жителів навколишніх сіл. Гуцули приходили сюди не лише на Службу Божу, а й за порадою. Завданням отців-студитів було надавати горянам не лише духовні послуги, а й проводити серед них культурно-просвітницьку роботу. Вже наступного року при монастирі відкрито ремісничу школу, в якій монахи безкоштовно навчали сільських хлопців кравецької, шевської та столярної справи. У літній період монастир також приймав на відпочинок приїжджих з міст Галичини.

У 2001 р, у місійно-катехитичному центрі св.Андрія, що знаходиться в урочищі Товстий Діл неподалік монастиря, відкрито Музей Андрея Шептицького з великою колекцією творів образотворчого та прикладного мистецтва. Серед них ікони, портрети, сюжетні полотна, скульптура, мозаїка відомих митців української діаспори.

У вільний час можна насолодитись природою Українських Карпат, зробити пам’ятне фото біля водоспаду, придбати місцевий сир чи гуцульські вироби. Крім того кожен охочий зможе поспілкуватися з духівником на теми, що тривожать або цікавлять.

У ПАКЕТ ПАЛОМНИЦТВА ВХОДИТЬ:

– проїзд комфортабельним автобусом;
– духовний супровід священика;
– супровід керівника;
– обід.

Записатися в паломництво до Яремча та Коломиї // Альбіна +380677227518

pilgrimage.in.ua

Related Blogs

Posted by admin | 26.05.2023
Благодійний дитячий духовно-реабілітаційний табір «Вільні діти» від Патріаршого Паломницького Центру УГКЦ [8-18 червня 2023]
Другий рік поспіль в Україні тривають активні бойові дії. Близько 15 млн жінок і дітей покинуло країну в рамках евакуації, деяка частина вже повернулась. При цьому велика кількість населення залишається...
Паломницька подорож українців на Святу Землю [5-12 травня 2023]
Дорогі в Христі! Проща до Святої Землі  – один з найефективніших способів відкрити для себе сакраментальну якість Богом сотвореного світу та людини. Проща до Святої Землі завжди оживляє у серці...
Posted by admin | 12.03.2023
Проща до місця об’явлення Богородиці у Люрді з нагоди 63-о міжнародного військового паломництва [8 -17 травня 2023]
Лагевніки - Прага – Париж - Невер - Люрд – Монпельє – Сан Ремо – Грац - Вадовіце Період: 8 -17 травня 2023 року Загальний кілометраж - 5550 км Пожертва:...