У цей непростий час Патріарший паломницький центр УГКЦ підтримує людей, які опинились далеко від свого дому, і які є виснажені, зневірені та демотивовані. Ми пропонуємо безкоштовні поїздки святинями України у супроводі наших духівників за таким графіком:
21 травня (субота) - Зарваниця /група сформована/
22 травня (неділя) - Зарваниця /група сформована/
28 травня (субота) - Жовква + Крехівський Монастир /група сформована/
29 травня (неділя) - Яремче + Коломия /група сформована/
4 червня (субота) - Зарваниця /група сформована/
5 червня (неділя) - Яремче + Коломия /група сформована/
ПРОГРАМА 3: Яремче + Коломия
ПЕРІОД: 29 травня, 5 червня
07:45 збір, 08:00 год. виїжджаємо зі Львова комфортабельним автобусом. 12:00 орієнтовно прибуття до Коломиї.
Відвідуємо головний храм Коломийської єпархії УГКЦ – катедральний собор Преображення Христового. Варто відзначити, що храм є двоповерховим і 52 метрів заввишки, може вмістити на першому поверсі близько двох тисяч вірян, а на другому – три тисячі людей. Собор цегляний, а кошти на куполи пожертвував Йоан Павло ІІ, коли приїздив в Україну у 2001 році. Біля храму в найближчому майбутньому планують збудувати 60-метрову дзвіницю. Розписували собор відомі львівські іконописці та викладачі кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв. В храмі знаходиться чудотворна ікона «Це Мати Твоя». Варто наголосити, що у неї вміщені частинки мощей Івана Хрестителя. У будь-який день кожен молільник може прибігти під покров Пресвятої Богородиці за посередництвом її ікони та випросити у Бога усіх потрібних ласк та благодатей.Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії - одна з найдосконаліших представниць гуцульської дерев'яної архітектури, крім того - одна з найдавніших. Церква стоїть на старому цвинтарі, який колись розташовувався на західній окраїні Коломиї, а тепер перебуває всередині міста, яке з часом суттєво розрослось. Перший дерев’яний храм звели без жодного цвяха у 1587 р., і первісно це була тридільна, одноверха будівля.
За переказами, тут у давнину стояв православний монастир біля якого зупинялися помолитися чумаки, які везли сіль у далекі краї. Тому в народі її ще називали «Монастирською церквою». У 1589 році під час татарського нападу Коломию було зруйновано та спалено, монастир, до якого входила церква, не відбудовували, але церкву підняли з руїн. Тривалий час вона залишалася єдиним храмом у Коломиї. Протягом століть народна пам’ять зберігала переказ, за яким під час визвольної війни у церкві на урочистій Літургії був присутній сам Богдан Хмельницький, котрий святкував свою перемогу над поляками.
Теперішня церква збудована у 1709 р., згодом до храму добудували ще два зруби з північного і південного боків, перетворивши її на хрестову.
Переїзд до Яремче, відвідування Монастиря студитів св.Іллі. Монастирі студитів виникають десь у V ст. Тоді якийсь Студій збудував у Константинополі церкву св. Івана Хрестителя і поселив біля неї монахів. Після хрещення у 988 р. Володимиром Великим України-Руси студійський Устав прийшов і сюди. Теодозій Печерський пристосував його до умов Київського печерного монастиря.
З часом під впливом різних обставин втратився східний дух українського чернецтва. Відновив його митрополит греко-католицької церкви Андрей Шептицький. у 1935 р. За його благословенням у м. Яремче було скеровано трьох ченців. За короткий час монахи завоювали любов і прихильність дорян і жителів навколишніх сіл. Гуцули приходили сюди не лише на Службу Божу, а й за порадою. Завданням отців-студитів було надавати горянам не лише духовні послуги, а й проводити серед них культурно-просвітницьку роботу. Вже наступного року при монастирі відкрито ремісничу школу, в якій монахи безкоштовно навчали сільських хлопців кравецької, шевської та столярної справи. У літній період монастир також приймав на відпочинок приїжджих з міст Галичини.
У 2001 р, у місійно-катехитичному центрі св.Андрія, що знаходиться в урочищі Товстий Діл неподалік монастиря, відкрито Музей Андрея Шептицького з великою колекцією творів образотворчого та прикладного мистецтва. Серед них ікони, портрети, сюжетні полотна, скульптура, мозаїка відомих митців української діаспори.
У вільний час можна насолодитись природою Українських Карпат, зробити пам’ятне фото біля водоспаду, придбати місцевий сир чи гуцульські вироби. Крім того кожен охочий зможе поспілкуватися з духівником на теми, що тривожать або цікавлять.
У ПАКЕТ ПАЛОМНИЦТВА ВХОДИТЬ:
– проїзд комфортабельним автобусом; – духовний супровід священика; – супровід керівника; – обід.
Записатися в паломництво до Яремча та Коломиї // Альбіна +380677227518
pilgrimage.in.ua