Патріарший паломницький центр евакуював матерів з дітьми завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа» та анонімним доброчинцям

Завдяки партнерству з іншими міжнародними організаціями евакуація людей із найбільш небезпечних областей України, яку здійснює Патріарший паломницький центр УГКЦ у тісній співпраці із Патріаршою фундацією «Мудра справа» та небайдужими доброчинцями, має багато сторін.

Вже вдруге команді та волонтерам Патріаршого паломницького центру вдалося створити програму для 50-ти евакуйованих осіб зі східних та південних регіонів з поселенням у Польщі. Власник кількох приватних готелів у Польщі, який вирішив залишитися анонімним, облаштував комфортні для проживання місця і забезпечив якісним харчуванням усіх прибулих. Фонд «Operation Aid», у свою чергу, організував супровід по Польщі.

«Тішимось, що тут сім‘ї почувають себе у цілковитій безпеці та мають все необхідне, щоб налаштувати своє життя на новий лад: оформлюють документи, готуються до школи та  шукають роботу», – розповідає менеджерка Патріаршого паломницького центру Альбіна Бріліантова.

Водночас вона підкреслює, що маршрут за кордон ускладнений пересадкою на інший транспорт та пішим переходом через кордон, тому усій команді доводиться “трішки тягнути дорожні сумки та допомагати матерям із малюками, які часто навіть не були забезпечені дитячими візочками. – На щастя, – каже координаторка, – митні служби та волонтери на кордоні готові включатись у процес допомоги на кожному кроці”.

«Особливо приємними є слова подяки від людей, які були змушені покинути свої рідні домівки. Часто ніхто із них не є готовий до приготованого на дорогу харчування, до щирої опіки командою супроводу і до гарних умов проживання пансіонного типу», – зазначає менеджерка центру.

Наприкінці, Альбіна Бріліантова від імені усієї команди Патріаршого паломницького центру висловила слова вдячності гостинним друзям з Польщі та побажала «всім нашим пасажирам, – а вони точно стали нашими після двох днів спільної подорожі, – якнайшвидше повернутись до мирного життя на своїй землі!»

Нагадуємо, що Патріарший паломницький центр УГКЦ завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа» та підтримці різних доброчинців продовжує здійснювати евакуаційні рейси із південних та східних регіонів нашої держави у більш безпечні місця, зокрема і за кордон.

Радимо переглянути

27.11.2022
7 чудотворних ікон Богородиці в українських святинях, що дарують душевний спокій
Український народ з давніх-давен відзначається своєю пошаною та палкою любов’ю до Пресвятої Богородиці. Безліч святинь та написаних ікон, велика кількість богослужбових текстів та родинних молитов свідчать про це. У свою...
27.11.2022
5 порад, як підготуватися до Різдва з користю для душі
Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський та Петрівка. Кожен із них встановлений Церквою...
27.11.2022
Готуємося до Різдва. Що каже Церква про піст та духовну віднову?
Різдвяний піст триває від наступного дня літургійного спомину святого апостола Филипа, від якого й отримав свою другу назву – Пилипівка, і до навечір’я Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа,...