Самобутніми архітектурно-декоративними елементами серед відомих нам численних типів сучасних українських храмів відзначається дерев’яна архітектура лемківської церкви. Під впливом західної готичної культури одна з бань, що над бабинцем, перетворилася на високу вежу-дзвіницю. Від перенесення ваги храму з центральної частини нави на передню – бабинець із високою вежею-дзвіницею – церква набула своєрідності у своїй новій формі. Від найнижчої бані над захристією через середню вищу і до найвищої дзвіниці створюється ілюзія стрімкості від землі до небесних висот. Стіни захристії і нави будуються у зруб, а дзвіниця набуває, як звичайно, каркасно-стовпної конструкції. Саме такий храм вирішили відтворити члени товариства “Лемківщина” на території Чернечої гори Львівського музею народної архітектури і побуту “Шевченківський гай”.
В Україні не вдалося знайти подібний зразок лемківської церкви. Знайшли її на лемківських землях у Польщі в селі Котані Ясельського повіту, яка збудована 1831 року. Першоієрарх УГКЦ Мирослав-Іван кардинал Любачівський освятив місце під її будівництво.
Про фундаторів храму Святих Ольги та Володимира у Шевченківському гаю сказано у пам’ятній таблиці, вмонтованій на стіні дзвіниці: “Головні спонсори Божена і Олег Іванусіви (Канада) – автори книги “Церква в руїні”. Внесли кошти: Організація оборони Лемківщини у США, Об’єднання лемків Канади, Музей народної архітектури і побуту у Львові, окремі громадяни”.
13 вересня 1992 року будову освятив єпископ Филимон Курчаба в ім’я Святих Володимира й Ольги, на честь тисячоліття об’єднання земель Лемківщини з Київською державою.
Церковний комітет керував внутрішнім упорядкуванням храму, який став важливим осередком духовного і національного об’єднання лемків в Україні.
11 серпня 1995 року під час архиєрейської Літургії освячено новий іконостас.