ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Програма

26 грудня, четвер
День 1
Львів

26 грудня, четвер

У співпраці з Патріаршою комісією у справах молоді

21.00 Виїзд зі Львова.

Перетин польського кордону.

Нічний переїзд до Варшави 

27 грудня, п’ятниця
День 2
Варшава

27 грудня, п’ятниця

Приїзд до Варшави, Літургія, екскурсія, вільний час

Варшава

Варшава, яка є столицею Мазовецького воєводства та всієї Польщі, є справді надзвичайним містом. Розташована в самому центрі Європи, на перетині європейських транспортних шляхів зі сходу на захід і з півночі на південь, Варшава є великим економічним, академічним, культурним і туристичним центром із сліпучим набором історичних пам’яток і туристичних атракцій, які зачаровують кожного, хто сюди приїжджає.

Варшава вирізняється серед європейських столиць не своїми розмірами, віком чи красою, а своєю незламністю. Це фенікс, який неодноразово відроджувався з попелу війни. Зазнавши страшних руйнувань під час шведської та прусської окупації 1655-56 років, він знову зазнав нападу в 1794 році, коли російська армія вирізала населення правобережного передмістя Праги. У 1944 році, після поразки Варшавського повстання, за наказом Адольфа Гітлера місто було зрівняне з землею; лівобережні передмістя, контрольовані німцями, були очищені від залишків населення, а будівлі систематично перетворювалися на руїни за допомогою вогню і динаміту. 

Однак у 1945 році мешканці Варшави, варшав’яни, повернулися, і місто відновило свою роль столиці Польщі та центру суспільного, політичного, економічного, наукового і культурного життя країни. Багато історичних вулиць, будівель і костелів були відновлені у точній відповідності до їхніх первісних форм.

  • Збір групи, виїзд.
  • Нічний переїзд до Таллінна
28 грудня, субота
День 3
Таллінн

28 грудня, субота

Прибуття до Таллінна

– З 08:00 до 11:00 прибуття учасників, яких зустрічають безпосередньо в місцевих громадах, до яких вони були розподілені, а потім у родинах.

– 15:30 зустріч у приймаючих громадах і спільне відправлення на вечерю та молитву.

– 17:30 початок роздачі їжі (сухий пайок призначений на обід наступного дня).

– 19:00 вечірня молитва (до 20:15), потім повернення в приймаючі сім’ї між 21:00 і 22:00.

Таллінн

Виникнення Таллінна сягає 13 століття, коли лицарі-хрестоносці Тевтонського ордену побудували тут замок. Він розвивався як головний центр Ганзейського союзу, і його багатство демонструє розкіш громадських будівель (зокрема церков) і домашня архітектура купецьких будинків, які вціліли до надзвичайної міри, незважаючи на руйнування вогонь і війна в минулі століття.

Історичний центр (Старе місто) Таллінна є винятково довершеним і добре збереженим середньовічним північноєвропейським торговим містом на узбережжі Балтійського моря. Місто розвивалося як значний центр Ганзейського союзу під час основного періоду діяльності цієї великої торговельної організації в 13-16 століттях.

Поєднання верхнього міста на високому вапняковому пагорбі та нижнього міста біля його підніжжя з багатьма церковними шпилями утворює виразний горизонт, який видно на великій відстані як з суші, так і з моря.

29 грудня, неділя
День 4
Таллінн

29 грудня, неділя

Програма Тезе:

– Сніданок у сім’ях

– 11:00 Недільне богослужіння в приймаючій громаді

– 13:30 обід (сухий пайок) у центрі міста

– 14:30 тематичні семінари в центрі міста

– 17:30 початок роздачі їжі (сухий пайок призначений на обід наступного дня)

– 19:00 вечірня молитва, потім повернення в приймаючі сім’ї між 21:00 і 22:00.

30 грудня, понеділок
День 5
Таллінн

30 грудня, понеділок

Програма Тезе. 

– Сніданок у сім’ях

– 09:00 ранкова молитва і програма в приймаючих громадах

– 12:30 обід дорогою до центру міста (сухий пайок було роздано напередодні ввечері)

– 13:00 полуденна молитва в церквах у центрі міста

– 14:30 30/12: тематичні семінари, пов’язані з вірою і внутрішнім життям, соціальними зобов’язаннями, культурою і художньою творчістю 31/12: зустрічі по країнах

– 17:30 роздача їжі (сухий пайок призначений на обід наступного дня)

– 19:00 вечірня молитва, потім повернення в приймаючі сім’ї між 21:00 і 22:00.

31 грудня, вівторок
День 6
Таллінн

31 грудня, вівторок

Програма Тезе. 

– Сніданок у сім’ях

– 09:00 ранкова молитва і програма в приймаючих громадах

– 12:30 обід дорогою до центру міста (сухий пайок було роздано напередодні ввечері)

– 13:00 полуденна молитва в церквах у центрі міста

– 14:30 30/12: тематичні семінари, пов’язані з вірою і внутрішнім життям, соціальними зобов’язаннями, культурою і художньою творчістю 31/12: зустрічі по країнах

– 17:30 роздача їжі (сухий пайок призначений на обід наступного дня)

– 19:00 вечірня молитва, потім повернення в приймаючі сім’ї між 21:00 і 22:00.

У вівторок 31 грудня 23:00: молитва за мир у приймаючих громадах, потім «фестиваль народів», учасники повертаються в сім’ї до 02:00.

1 січня, середа
День 7
Рига

1 січня, середа

– Сніданок у сім’ях

– 10:00 ранкова молитва/богослужіння та прощальна зустріч у приймаючих громадах

– 13:00 обід у приймаючих сім’ях

– 14:00 відправлення у зворотний шлях

– 15.00 Збір групи, відправлення до Риги

– Екскурсія вечірньою Ригою 2-3 год.

Рига

Приїзд до Риги, Літургія, екскурсія (входить в ціну), вільний час. 

Історичний центр Риги є живою ілюстрацією європейської історії. Протягом століть Рига була центром багатьох історичних подій і місцем зустрічі європейських народів, зуміла зберегти докази європейського впливу на свій історичний розвиток, кордони між Заходом і Сходом, перетину торговельних і культурних шляхів.

Рига, яка була заснована як портове місто в 1201 році, була одним із ключових центрів Ганзейського союзу в Східній Європі з 13 по 15 століття. Міська структура його середньовічного ядра відображає процвітання тих часів, хоча більшість найдавніших будівель було перебудовано для реальних потреб або втрачено внаслідок пожежі чи війни. У 17 столітті Рига стала найбільшим провінційним містом Швеції. 


У 19 столітті вона пережила бурхливий промисловий розвиток. На початку 1900-х років Рига стала європейським містом з найбільшою концентрацією архітектури в стилі модерн. Історичний центр Риги складається з трьох різних міських ландшафтів – відносно добре збереженого середньовічного ядра, півкола бульварів XIX століття із зеленою смугою по обидва боки Міського каналу та колишніх приміських кварталів, що оточують бульвари.

нічний переїзд до Ґданська

2 січня, 9-ка, четвер
День 8
Ґданськ

2 січня, 9-ка, четвер

Прибуття до Cyganek, Літургія, сніданок, відвідання могили о. Григорія Назара*

*Українець, що народився у Польщі, душпастир молоді Перемишльсько-Варшавської єпархії, член Організаційного комітету Світового Дня Молоді 2016 у Кракові. Отець Григорій Назар насамперед займався душпастирством молоді. Його цінувала молодь. Передусім вони могли зустріти його в таборах «Сарепти». Отець Григорій був одним зі священників, які організовували літні поїздки для дітей та молоді до Новиці та Команчі, що поєднувалися з майстер-класами з іконопису.

Переїзд до Ґданська
Екскурсія
Вільний час

Ґданськ

Ґданськ – місто з унікальною історією, яка мала великий вплив на його сучасний ландшафт. Протягом століть це був плавильний котел, де різні культури, народи і традиції сформували унікальну спільноту.

Ґданськ розташований на березі Балтійського моря і був засноване у 997 році. За короткий час після заселення він став найбагатшим і найбільш населеним містом Польщі. Протягом дуже довгого існування Ґданськ формувався під впливом багатьох різних культур, особливо німецької, польської та єврейської.

Ґданськ – це місце, де розпочався найстрашніший конфлікт в історії людства (Друга світова війна), і саме звідси почалося падіння комунізму в Центральній Європі. Гданськ відомий насамперед завдяки бурштину, поклади якого тут найбільші у світі (Ґданська затока). Тут проводиться найбільший у світі міжнародний ярмарок бурштину та виробів з нього. Архітектурні пам’ятки та культурні заклади також є візитною карткою Ґданська, які варто побачити.

Збір групи, нічний переїзд до Львова

 

3 січня, п’ятниця
День 9
Львів

3 січня, п’ятниця

Прибуття до Львова

230 Є (включно з внеском ТЕЗЕ і страхівкою) без додаткових оплат

У співпраці з Патріаршою комісією у справах молоді УГКЦ

Вік: 18-35 р.

Варшава-Таллінн-Рига-Ґданськ

4 нічних переїзди

Духівник: о. Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії у справах Молоді УГКЦ


Температура в Таллінні

Не забудьте взяти з собою теплий одяг і утеплене взуття. Наприкінці грудня середня температура становить близько 0°, але ви повинні бути готові до температури нижче 0°. Грудневі дні тривають 6 годин. Сонце встає після 09:00 і сідає задовго до 16:00. Перевірте прогноз погоди перед виїздом і підготуйте свої речі відповідним чином!

Візьміть із собою

- Переконайтеся, чи застраховані Ви страхуванням цивільної відповідальності

- Для тих, хто живе в Європі: Європейську карту медичного страхування або глобальну карту медичного страхування Великої Британії

- Документи (посвідчення особи або паспорт) і його ксерокопію

- Капці (при вході в будинок прийнято знімати взуття)

- Телефон із зарядним пристроєм

- Туристичний килимок (пінку), щоб сидіти на підлозі

- Фотографії вашої родини, групи, церкви тощо.

- Невеликий подарунок для приймаючої сім'ї

- Спальний мішок і спальний карімат, туристичний килимок (пінку)

- Усі необхідні ліки


Патріарший паломницький центр не несе відповідальності за роботу митних та прикордонних служб, а також за затори і ремонти на дорогах та погодні умови, а також за надані паломником документи та достовірність наданої паломником інформації.

Патріарший паломницький центр залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загальної кількості послуг.

У зв’язку з нестабільною ситуацією у країні – просимо уточнювати вартість туру безпосередньо перед його бронюванням.

Телефон/вайбер: (096) 858-27-57

e-mail: palomncentr@gmail.com

Входить у вартість

  • автобусне обслуговування;
  • супровід духівника та керівника групи
  • страхування
  • оглядові екскурсії у Варшаві, Ризі і Гданську

Не входить у вартість

  • квитки на транспорт по місту
  • особисті витрати

Актуальні паломництва