Розвіюючи смуток, готуємося до світлого празника Різдва Христового

Цими днями завершилася паломницька поїздка Містерія Різдвяної Європи для матерів та родин, котрі втратили своїх близьких у зоні бойових дій на Сході України. Патріарший паломницький центр організував та частково профінансував її спільно з Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Протягом шести днів подорожі паломники з екскурсійною програмою відвідали європейські столиці: Будапешт (Угорщина), Відень (Австрія), Прага (Чехія), Братислава (Словаччина). Також мали нагоду побувати на різдвяних ярмарках, зокрема у Дрездені, який вважається найдавнішим у Європі. Прочани також відвідали паломницькі місця в м. Марія Повч (Угорщина) та м. Ченстохова (Польща) де підносили свої молитви і зітхання до Богородиці перед ЇЇ чудотворними іконами.

Подорожуючі мали нагоду поглибити своє духовне життя завдяки наукам духівника. Прочани слухали про важливість прощення, разом з священиком роздумували над двома Заповідями Любові. Спілкувалися про роль молитви, Божественної Літургії і Пресвятої Євхаристії в житті християнина і відтак разом молилися в дорозі і в місцевих храмах.

Задумом паломницької поїздки було знайомство з передріздвяними традиціями європейських міст і підготовка паломників до Різдвяних свят.  Поїздка мала на меті хоч на кілька днів розвіяти смуток, підтримати, побути поруч і подарувати позитивні емоцій родинам загиблих героїв.

Відгуки учасників поїздки:

Алла
Завдяки паломницькому туру, ми, родини загиблих воїнів АТО, мали багато часу для молитов та спілкування, мали змогу доторкнутися до багатьох святинь. Завдяки проповідям отця наші зранені душі мали змогу отримати потужну підтримку.

Людмила
Моя перша паломницька подорож. Найбільше враження – Марія Повч, де я вперше в житті відчула ласку Божої Матері. Тільки заради цього був сенс їхати в паломництво.

Владислава
За цю маленьку подорож ми отримали дуже багато. Ця екскурсія дала змогу нам зрозуміти себе, зрозуміти, що Бог завжди з нами.

Тетяна
Хочу подякувати усім організаторам від себе особисто та, я надіюсь, від усієї групи, за цю казку. За позитивні емоції, яких нам так не вистачає в повсякденному житті.

Світлана
Приєднуються до всіх теплих слів подяки. Подорож справді була чудова. Стільки вражень за 6 днів, просто неймовірно! Думаю, що для таких поранених душ, як наші, це була найкраща подорож, яку тільки можна організувати.

***

Збагачуйтеся духовно з нами!

Радимо переглянути

27.11.2022
7 чудотворних ікон Богородиці в українських святинях, що дарують душевний спокій
Український народ з давніх-давен відзначається своєю пошаною та палкою любов’ю до Пресвятої Богородиці. Безліч святинь та написаних ікон, велика кількість богослужбових текстів та родинних молитов свідчать про це. У свою...
27.11.2022
5 порад, як підготуватися до Різдва з користю для душі
Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський та Петрівка. Кожен із них встановлений Церквою...
27.11.2022
Готуємося до Різдва. Що каже Церква про піст та духовну віднову?
Різдвяний піст триває від наступного дня літургійного спомину святого апостола Филипа, від якого й отримав свою другу назву – Пилипівка, і до навечір’я Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа,...