Евакуація з українськими піснями. Силами Патріаршого паломницького центру евакуювали ще 80 осіб з Запоріжжя

Евакуація з українськими піснями. Силами Патріаршого паломницького центру евакуювали ще 80 осіб з Запоріжжя

Евакуація з українськими піснями. Силами Патріаршого паломницького центру евакуювали ще 80 осіб з Запоріжжя

Патріарший паломницький центр УГКЦ завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа» та небайдужості добродіїв продовжує здійснювати евакуаційні рейси із Запоріжжя. Кожна така поїздка наповнена унікальними життєвими історіями та емоціями, кожен рейс зміцнює солідарність між українцями та наближає омріяний день перемоги.

22-23 липня відбулася чергова евакуація українців із м. Запоріжжя в більш безпечні регіони держави. На цьому рейсі вивезено 67 осіб автобусом Патріаршого паломницького центру УГКЦ. Водночас ще 13 осіб, які не помістилися в автобус, виїхали пізніше на меншому автомобілі.

Більшість переселенців походять із Херсона, Скадовська, Залізного Порту та інших тимчасово окупованих територій. А це значить, що їхня евакуація відбувалася якраз під час вибухів на мосту.

Незважаючи на минулі хвилювання та страх, поїздка до Львова відбувалася в супроводі української пісні. «Це були і народні пісні, і сучасні патріотичні композиції. Співали усі: водії автобусу, старші жінки, діти. Найсміливіших, хто пробирався до мікрофона, виконувати соло, нагороджували цукерками. Так дорога минає швидше», – розповідає менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ Альбіна Бріліантова.

Водночас вона підкреслює, що всі пасажири поводяться дуже чемно та ввічливо. Також зазначають, що після 3-5 днів на блокпості у Василівці автобус видається справжнім благом цивілізації.

«Щиро дивувалися різноманіттю продуктів на першій нашій заправці і навіть там їжа видалася всім дуже дешевою. Адже, за їхніми словами, продукти на окупованих територіях коштують дуже дорого, а таких, які скоро псуються, взагалі немає. До прикладу, молочних виробів…» – продовжує ділитися Альбіна.

Наприкінці менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ відзначила добру взаємодію із волонтерами Львівського залізничного вокзалу, яка створилася упродовж здійснення евакуаційних рейсів. «Ми заздалегідь обговорюємо кількість потрібних в залі очікування місць для тих, хто прямує на світанку далі за кордон. Тоді нас зустрічають, допомагають нам донести сумки, пропонують перекуси тощо. Цього разу навіть допомогли завезти песика вночі в цілодобову ветеринарну клініку».

Вранці 24 липня частина евакуйованих осіб відправилася до кордону із Польщею. Проте місць в автобусах до Польщі всім не вистачало. Тому водій автобуса Патріаршого паломницького центру повернувся на вокзал і допоміг дістатися людям до пішого переходу кордону в м. Шегині.

Департамент інформації УГКЦ

Related Blogs

Паломницька подорож українців на Святу Землю [5-12 травня 2023]
Дорогі в Христі! Проща до Святої Землі  – один з найефективніших способів відкрити для себе сакраментальну якість Богом сотвореного світу та людини. Проща до Святої Землі завжди оживляє у серці...
Posted by admin | 12.03.2023
Проща до місця об’явлення Богородиці у Люрді з нагоди 63-о міжнародного військового паломництва [8 -17 травня 2023]
Лагевніки - Прага – Париж - Невер - Люрд – Монпельє – Сан Ремо – Грац - Вадовіце Період: 8 -17 травня 2023 року Загальний кілометраж - 5550 км Пожертва:...
Паломництво до Гошева, Борислава та Дрогобича
Записатися в паломництво 07:00 - Збір та виїзд до Гошева. 09:30 – Прибуття до Гошівського монастиря. Розповідь про монастир на Ясній Горі, Божественна Літургія. Василіянський монастир Преображення Господнього – греко-католицький...