Евакуація з українськими піснями. Силами Патріаршого паломницького центру евакуювали ще 80 осіб з Запоріжжя

Патріарший паломницький центр УГКЦ завдяки Патріаршій фундації «Мудра справа» та небайдужості добродіїв продовжує здійснювати евакуаційні рейси із Запоріжжя. Кожна така поїздка наповнена унікальними життєвими історіями та емоціями, кожен рейс зміцнює солідарність між українцями та наближає омріяний день перемоги.

22-23 липня відбулася чергова евакуація українців із м. Запоріжжя в більш безпечні регіони держави. На цьому рейсі вивезено 67 осіб автобусом Патріаршого паломницького центру УГКЦ. Водночас ще 13 осіб, які не помістилися в автобус, виїхали пізніше на меншому автомобілі.

Більшість переселенців походять із Херсона, Скадовська, Залізного Порту та інших тимчасово окупованих територій. А це значить, що їхня евакуація відбувалася якраз під час вибухів на мосту.

Незважаючи на минулі хвилювання та страх, поїздка до Львова відбувалася в супроводі української пісні. «Це були і народні пісні, і сучасні патріотичні композиції. Співали усі: водії автобусу, старші жінки, діти. Найсміливіших, хто пробирався до мікрофона, виконувати соло, нагороджували цукерками. Так дорога минає швидше», – розповідає менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ Альбіна Бріліантова.

Водночас вона підкреслює, що всі пасажири поводяться дуже чемно та ввічливо. Також зазначають, що після 3-5 днів на блокпості у Василівці автобус видається справжнім благом цивілізації.

«Щиро дивувалися різноманіттю продуктів на першій нашій заправці і навіть там їжа видалася всім дуже дешевою. Адже, за їхніми словами, продукти на окупованих територіях коштують дуже дорого, а таких, які скоро псуються, взагалі немає. До прикладу, молочних виробів…» – продовжує ділитися Альбіна.

Наприкінці менеджерка Патріаршого паломницького центру УГКЦ відзначила добру взаємодію із волонтерами Львівського залізничного вокзалу, яка створилася упродовж здійснення евакуаційних рейсів. «Ми заздалегідь обговорюємо кількість потрібних в залі очікування місць для тих, хто прямує на світанку далі за кордон. Тоді нас зустрічають, допомагають нам донести сумки, пропонують перекуси тощо. Цього разу навіть допомогли завезти песика вночі в цілодобову ветеринарну клініку».

Вранці 24 липня частина евакуйованих осіб відправилася до кордону із Польщею. Проте місць в автобусах до Польщі всім не вистачало. Тому водій автобуса Патріаршого паломницького центру повернувся на вокзал і допоміг дістатися людям до пішого переходу кордону в м. Шегині.

Департамент інформації УГКЦ

Радимо переглянути

20.11.2022
«Я постановляю жити щодня краще»: Йосафата Гордашевська – свята із українською душею
«Квіття мертве без розуму й пізнання. На якій фабриці роблять матерію для тієї квітки? Всемогучість Божа якими фарбами розмальовує їх і тінить, зливає гармонійно барви? Де виробляють такі парфуми, що...
20.11.2022
Молитви до Святого Архистратига Михаїла у час війни
Будь-яка війна намагається затемнити нашу людяність; будь-яка війна через свою жорстокість, безпощадність та постійне насилля намагається затемнити образ Божий, на який ми сотворені. І лише близькі та щирі відносини з...
27.09.2022
7 порад паломнику, що вирушає до Зарваниці
Марійський духовний центр «Зарваниця» - найпопулярніше місце молитви Української Греко-Католицької Церкви. Той, хто хоча б раз тут побував, обов’язково повертається знову. Адже тутешнє розмаїття святинь - храми, чудотворні ікони, цілюще...