ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Програма

Локація 1
Храм Святих Ольги та Єлизавети

Літургія: у храмі Св. Ольги та Єлизавети (пл.Кропивницького 1) о 10:00

Екскурсовод: Артем Бондар

Хочемо вас запросити на екскурсію храмами міста Лева австрійського періоду, яка відбудеться 28 липня. 

Розпочати ми б її хотіли із  храму Святих Ольги та Єлизавети, який розташований на площі Кропивницького 1.  Храм  збудований в пам’ять про відому імператрицю (цісареву) Єлизавету Баварську, відому як Сісі, дружину цісаря Австро-Угорщини Франца-Йосифа I. Почалось будівництво в 1908р  і тривало 8 років. Будівництво здійснювалось  на пожертви вірян. Керівництвом займався інженер К. Ріхтман.  Освячення храму Святих Ольги і Єлизавети відбулося восени 1911 року, але оформлення інтер’єру ще продовжувалося довго. Надзвичайно цікаве та неповторне скульптурне оформлення храму очолив видатний український архітектор Петро Війтович. Однією з його найкращих робіт в оформленні інтер’єру храму Святих Ольги і Єлизавети став головний мармуровий вівтар, який є збережений і  ми можемо споглядати його красу до сьогодні.

Локація 2
Собор святого Юра

Наступним храмом у нашій екскурсії буде величний архикафедральний собор святого Юра – собор Галицької митрополії УГКЦ. Він вважається головним греко-католицьким храмом міста. Дана святиня входить до переліку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Собор святого Юра відомий мощами багатьох святих. Під будівлею собору є крипти з похованнями, таких як митрополит Андрей Шептицький та патріарх Йосип Сліпий. Надзвичайно цінним та цікавим є двін на тутешній дзініці, оскільки  на ньому є напис, який засвідчує, що дзвін вилитий в 1341 році. Це найдавніший дзвін нашої країни.  Храм відомий багатьма реліквіями та іконами, однією із них є Теребовлянська Божа Матір, найстаріша плачуча ікона України. Чудовим місцем спокою є Митрополичі сади, які знаходяться коло храму. Ви можете завітати туди на прогулянку, насолодитись співом пташок, помилуватись парковими композиціями, побути на одинці зі своїми думками. 

Локація 3
Храм Марії Магдалини

Наша екскурсія продовжується і ми мандруємо до храму Марії Магдалини, який розташований на вул. Степана Бандери,10.  Історія храму є дуже цікавою  та починається з далекого ХVII. В певний час тут навіть була жіноча тюрма. Родзинкою даного храму є  орган, його було встановлено в  1932 році, досі він  найбільший на території України.  Неймовірним звучанням органної музики ви можете чаруватись і нині.

Локація 4
Церква святої Анни

Церква святої Анни – це греко-католицький храм, який розташований на вулиці Городоцькій, 32 у Львові. Ця священна споруда одна із визначних у місті та має тривалу історію. Вона зазнала декілька руйнувань, пожеж і перебудов. Сучасного вигляду, який ми з вами можемо бачити,  храм Святої Анни набув наприкінці XVIII століття. Реставрації храму відбувалися у 1824 і 1863 роках. Історія його також не проста, за тоталітарного режиму його використовували далеко не за призначенням. В приміщенні храму Святої Анни були каси Львівської залізниці, згодом – магазин меблів. Лише з початку 90-х років ХХ століття храм знову поновив своє діяння, як храм парафіям УГКЦ.

Локація 5
Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа

Мандруємо далі. Кінцевим нашим храмом на сьогодні буде Преображенська церква (Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа). Знаходиться даний храм на вул. Краківській, 21. В далекому 1848 році на цьому місці був костел Найсвятішої Трійці отців Тринітаріїв, але він  був зруйнований артилерійським обстрілом та пожежею. Після цього, за десятки років, була збудована дана церква. Для вірян Преображенська церква відкрила двері у 1906 році, коли й була освяченою. Саме у цій святині вперше на західноукраїнських землях відбулася Божественна Літургія українською мовою. Було це у 1923 році. Церква має чудове оздоблення всередині. Розписи творили талановиті митці, такі як, Л. Марконі, Т. Попель (іконостас), Т. Копистинський та К. Устиянович (малярські композиції) та ін. Ззовні архітектрура церкви виконана у стилі бароко, яким ми можемо милуватись повсякдень. Та не лише своєю красою та давньою історією відома дана церква, а й тим, що була першим храмом, який повернула собі у власність Українська греко-католицька церква (УГКЦ) в 1989 році.

Актуальні паломництва