ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Програма

Виїзд. Перетин кордону
День 1
Львів. Чернівці

Виїзд. Перетин кордону

6.00-виїзд зі Львова

11:00 – виїзд з Чернівців.

12:00 – проходження кордону.

Літургія.

13:00 – Орієнтовний приїзд – Фортеця Нямц. Фортеця розташована в північно-східній частині повіту Нямц, недалеко від міста П’ятра-Нямц (на відстані 46 км), на околиці міста Тиргу-Нямц. Нямецька фортеця є одним з основних середньовічних пам’яток Молдови. Колись фортеця Нямц охороняла долини Молдови та Сірету, а також шлях до Трансільванії..  

Переїзд у Монастир Агапія – один із найкрасивіших монастирів Румунії –  є діючим жіночим монастирем, в якому проживає від 300 до 400 монахинь у двох місцях. Головний монастир, Агапія дін Вале, розташований на західному кінці села Агапія. Був побудований у 1644 році Гаврилом Кочі (братом Василе Лупу). Він має розкішні сади і вражаючий фасад, але більшість відвідувачів приїжджають, щоб побачити внутрішні фрески, розписані в 1858-61 роках румунським майстром Ніколає Григореску. . 

Переїзд до ущелини Біказ, розташована у Східних Карпатах. Утворена річкою Біказ. Ущелина є найглибшою й найдовшою та найвідомішою у країні. По ущелині проходить дорога завдовжки 8 км, що з’єднує румунські провінції Західна Молдова і Трансильванія. 

Червоне озеро- Лаку-Рошу — природне озеро в на північному сході Румунії, в Східних Карпатах, поруч з ущелиною Біказ. Утворилося в 1837 році в результаті сильних дощів і потужного обвалу скель, які перекрили гірську річку, утворивши подобу дамби. ВІдвідаємо також  плотину Біказ та гідрологічна станція. 

Обід- орієнтовно ФАКУЛЬТАТИВНО  15 є .

Ночівля в готелі міста Тиргу Фрумос.         

21:00 – поселення в готель.

місто Яси - Ясси. Монастир Голія
День 2
місто Яси - Ясси

місто Яси - Ясси. Монастир Голія

Літургія.

8:00 – сніданок.

9:00 Переїзд до міста Яси – Ясси – культурна столиця Румунії, місто, яке часто називають маленьким Римом. Ясси різко відрізняються від інших румунських міст тим, що зуміли переплести історичну частину із сучасною, зберігши культурну спадщину. За день тут можна обійти всі визначні пам’ятки, скуштувати румунську кухню та вино.  Легендарні пам’ятки архітектури, краса природи, гармонійна стрункість семи пагорбів, на яких побудоване місто, спонукають порівнювати його з давнім Римом. Незвичайні будівлі в яскравому неоготичному стилі нікого не залишить байдужим. Особливої уваги заслуговує «Готичний зал» с мозаїкою, що представляє різні образи з середньовічної літератури: двохголові орли, дракони, грифони, леви .  Годинник с карильоном, який представляє набір з восьми дзвонів, установлених в центральній вежі, кожну годину відтворюють «Хор Об’єднання». Оглянемо також ботанічний сад, центр Яс: будинок культури та музей етнографії, церкву святого Миколая (пам’ятка культури 16 ст.); церкву Трьох Єрархів (17 ст.; собор святої Параскеви (мощі святої Параскеви Сербської).

Вільний час . 

Шопінг. 

Обід факультативно -15є 

19:00 – монастир Голія – Монастир Голія – історичний православний монастир, розташований в Яссах, Румунія. Він був заснований наприкінці XVI століття й відомий своїм дивовижним архітектурним дизайном.Гарантуємо- ви отримаєте насолоду від краси фресок та ікон всередині церки.

Повернення у готель  Тиргу Фрумос.     

монастир Сучавіца. Переїзд в с. Марджиня. Повернення
День 3

монастир Сучавіца. Переїзд в с. Марджиня. Повернення

Літургія.

8:00 – сніданок.

Виїзд в с. Сучавиця. Екскурсія в православний монастир Сучавіца (1585 р. об’єкт спадщини ЮНЕСКО).Монастир Сучевіца, код SV-II-a-A-05651. Пам’ятка міжнародного значення, розташована у селі Сучевіца, на відстані 18 км від міста Радауці та 49,1 км від Сучави. Французький історик мистецтва Поль Генрі вважає його «заповітом молдавського мистецтва XVI століття». Монастир Сучевіца був заснований правлячим домом Мовіла (Могила), який відігравав важливу роль в історії Румунії, України та Польщі. Художник та історик мистецтва Сорін Думітреску довів, що, дотримуючись пропорцій, «Сучевіца становить собою, порівняно з церквами Путна, Воронец чи Пробота, те, чим є для Сен-Дені пізню течію пишної готики». Церква монастиря була побудована між 1582-1584 роками за ініціативою Георгія Мовіли (Могили), майбутнього митрополита Молдавії. Переважними кольорами, в яких намальовано понад 100 сцен із людськими фігурами, є смарагдово-зелений («зелень Сучевіци»), червоний та золотистий. У монастирському музеї виставлені розкішні могильні покривала воєвод Єремії та Симеона Мовіли (Могили), представлених одягненими в пишний одяг, схожий на одяг польських магнатів свого часу, різні церковні предмети, епітафії, вишиванки, старовинні рукописи, усе XV-XVII століть.

Переїзд в с. Марджиня. Ознайомлення з традиційним гончарним ремеслом та “чорною керамікою”.

13:00 – Обід факультативно 

14:00 – виїзд в Чернівці.

По дорозі – перевал Чумирна (висота 1 109 м.) Зупинка та фотографування.

Шопінг в супермаркеті в м. Радівці.

17:00 – орієнтовний приїзд в Чернівці.

22.00-23.00 – орієнтовний приїзд до Львова

Румунія – наш сусідка, яка в туристичному відношенні поки що є до великої міри недооціненою. А насправді вона таки  варта уваги: тут є велика кількість надзвичайно красивих монастирів, храмів, замків, надзвичайно красива природа, смачна кухня.

Особливою родзинкою Румунії є надзвичайно красиві монастирі, які є перлиною архітектури і розпису,  черпають свою традицію з грецького та болгарського християнського насліддя та є об’єктами спадщини ЮНЕСКО. Специфіка румунських храмів – вони завжди красиво оздоблені  не лише всередині, але й назовні.

Ми пропонуємо вам провести 3 дні в Румунії, під час яких Ви закохаєтесь у цю країну.

Тривалість:  3 дні/2 ночі (без нічних переїздів) 
Духівник: о. Роман Малярчук

 

Факультативи:
Курс 1 лей = 8.6 грн.
1 Євро = 19,7 лей

Орієнтовна вартість одного харчування на особу – орієнтовно 10-15 є

Фортеця Нямц - 24 леї
Ботанічний сад - 15 лей
Будинок культури та музей етногафії - 36 лей;
Монастир Сучевіца – 20 лей.

Патріарший паломницький центр не несе відповідальності за роботу митних та прикордонних служб, а також за затори і ремонти на дорогах та погодні умови, а також за надані паломником документи та достовірність наданої паломником інформації.

Патріарший паломницький центр залишає за собою право вносити зміни в програму туру без зміни загальної кількості послуг.

У зв’язку з нестабільною ситуацією у країні – просимо уточнювати вартість туру безпосередньо перед його бронюванням.

Телефон/вайбер: (096) 858-27-57

e-mail: palomncentr@gmail.com

Входить у вартість

  • проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
  • духовний супровід священика;
  • 2 ночівлі у готелі (2-3 особи в номері);
  • 2 сніданки

Не входить у вартість

  • медичне страхування;
  • особисті витрати;
  • вхідні квитки в монастирі і музеї

Актуальні паломництва