ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Програма

Виїзд зі Львова (08:00) 

Прибуття до Грушева, Свята Літургія

Мальовниче село Грушів, що на Дрогобиччині, притягує паломників з усієї України.Дерев’яна церковця св. Параскеви у Грушеві була побудована ще у 1660 році, на місці якої у 1899 році звели муровану церкви Пресвятої  Трійці, що збереглася до сьогодні.

Особливу пошану має чудотворна ікона Пресвятої Богородиці (1806р), що з’явилася на старій вербі в Грушеві. Вода в величезному дуплі цього дерева мала цілющі властивості, і місце стало центром паломництва, попри значні перешкоди з боку місцевих властей. У 1840р. ікону зняли з верби та урочисто перенесли до матірної церкви у с.Грушеві. Паломники засвідчують численні ласки, отримані за посередництвом Пресвятої Богородиці увінчаної на цій іконі.

26 квітня 1987 року в с. Грушів 12-річній дівчинці Марії Кізим на балконі місцевої церкви з’явилася Божа Мати. Подія швидко набула розголосу і до цього святого місця звідусіль полинули люди.

Самбір, молебень біля Самбірської Богородиці та приватна молитва біля мощей св. Валентина у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, обід*

Самбірська ікона Пречистої Діви Марії, за народним переказом, була намальована св. євангелистом Лукою і принесена зі Сходу грецькими купцями. Під час перебування в Самборі, образ почав світитися мов зоря. Ікона прославилась чудом у 1727 році, коли вперше заплакала кривавими сльозами під час молитви священика о. Андрія. Після цього образ було подарованобароковій церкві Різдва Богородиці (1728р.) в Самборі, де він зберігається й досі. Цей образ має значну історичну цінність і є однією з найстаріших українських ікон, яка належить до традицій східного живопису. Також в храмі зберігаються мощі св. Валентина.

Лаврів, огляд монастиря, панахида за загиблими захисниками України, прогулянка та набирання води з монастирської криниці

Лаврівський василіанський монастир св. Онуфрія, заснований галицьким князем Левом Даниловичем у кінці XIII століття, є однією з найстаріших релігійних споруд на теренах України. Монастир, окрім релігійної функції, виконував оборонні завдання, а Онуфріївська церква, з її фресками XV століття, є однією з найцінніших пам’яток Західної України. Протягом століть монастир був важливим культурним осередком, зокрема, з бібліотекою та архівами старовинних документів, однак після закриття в 1939 році його функції були відновлені лише у 1994 році.

У церкві св. Онуфрія помолимось панахиду за загиблими захисниками України.

 

Повернення до Львова (19:50).

духівник о. Петро Іськів

*Обід – 200 грн (факультативно)

Актуальні паломництва