ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Програма

​Духівник о. Петро Іськів

Виїзд зі Львова (08:00)           

Підгірці. Свята Літургія і огляд Василіанського монастиря та церкви бл. Миколая Чарнецького, екскурсія в музей у Підгорецькому замку, обід

Село Підгірці зберігає на своїй території безцінні скарби духовності та архітектури:

мурований костел святого Йосифа, збудований упродовж 1752—1766 років, нині — церква Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ;
чоловічий монастир чину Святого Василія Великого УГКЦ. Побудований у 1706–1750 роках на місці давньоруського монастиря, що за легендою був заснований в ХІІ ст. белзькою князівною Оленою Всеволодівною і зруйнований 1241 року монголами. Тут також збереглася  барокова церква Різдва Пресвятої Богородиці (1726-1750 рр.), в якій знаходиться чудотворна Пліснесько-Підгорецька ікона Божої Матері (1692 р.). Ікона стала джерелом численних зцілень і чудес, а також допомогла врятувати монастир від набігів татар. Коронацію ікони звершив 25 червня 1754 року, у день св. Онуфрія, єпископ Лев Шептицький. У “Синопсисі” знаходимо й опис її найперших чудотворних дійств, що тривали з 21 квітня по 24 вересня 1692 р., а саме: “…образ Пречистої Діви сльозами ревними плакав, свічки ніким не запалювані по декілька разів при цій святій Іконі загорялися, багато недужих людей, що з вірою приходили до цього Образу, відповідно до свого прохання від різноманітних недуг і страстей тут зцілялися…
мурований костел святого Йосифа, збудований упродовж 1752—1766 років, нині — церква Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ;
Підгорецький замок (1635-1640рр) у ренесансно-бароковому стилі.

Вище монастиря лежить відоме городище Пліснесько — залишки стародавнього міста, згаданого в Літописі Руському під 1188 роком, а також у Слові о полку Ігоревім.

Переїзд в Броди, обід (15.00)

Броди. Молитва у відпустовому ювілейному храмі Воздвиження з нагоди ювілейного року. Обід.

Церква Воздвиження Чесного Животворящого Хреста у м. Броди закладено 1641 року.Є однією з 3х Ювілейних храмів у Сокальсько-Жовківській єпархії.

 

Підкамінь. Молебень до Пресвятої Богородиці, огляд монастиря Студійського уставу, піднімання на вежу і похід до каменя-велетня.

Село Підкамінь черпає свою назву від каменя велетня заввишки 16 м. Навпроти Каменя, на пагорбі, височить монастир «Походження Дерева Хреста Господнього», колишнійдомініканський монастир (1464р). З 1997р. монастир у занедбаному стані перейшов під опіку монахів-студитів УГКЦ.

Поява у монастирі чудотворної ікони пов’язана з приходом  у 1612  до Підкаменядомініканських ченців, які і принесли ікону з собою. З 30-х років XVIIІ століття  домініканцями було заведено спеціальну книгу, куди записували випадки зцілень та навернень, пов’язаних із чудотворною іконою Підкаменської Богородиці. Кожне зізнання перевіряла на правдивість спеціальна комісія, яка опитувала свідків, фіксувала час, місце. До сьогодні збереглася тільки незначна частина описів чуд, всі інші свідчення зникли разом із архівом у першій половині XX століття. Один із уцілілих записів свідчить: “ …1702 року, в сам день Благовіщення, прибув сюди чоловік аж із Хорватії на ім’я Гавриїл Ведидович. Був незрячим, але завдяки вірі не побоявся довгої виснажливої дороги. Йшов із надією, що прозріє. І Марія винагородила бідного паломника – ще за 20 миль від Підкаменя чоловік побачив сніг, що танув…” 15 серпня 1727 року в монастирі відбулась коронація ікони Підкамінської Богородиці (латинський обряд, за дозволом Папи Римського Бенедикта ХІІІ). Після ліквідації монастиря в середині ХХст. рядянською владою, Підкаменська чудотворна ікона – через Кременець, Львів і Краків – потрапила до Вроцлава, де зберігається дотепер. Сьогодні в Підкаменському монастирі Походження Древа Хреста Господнього знаходиться достовірна копія ікони.

Львів (повернення до 20:50).

Обід- 200 грн (факультативно)

Квитки в Підгорецький замок:
Вартість вхідних квитків:
- для дорослих: 200 грн
- для дітей і пенсіонерів: 100 грн
- для студентів: 150 грн

Вартість екскурсій для групи до 20 осіб:
- для дорослих: 700 грн

Актуальні паломництва