ПАТРІАРШИЙ ПАЛОМНИЦЬКИЙ ЦЕНТР

Програма

День 1

Зустріч паломників на  Центральному залізничному вокзалі м. Львова о 6.30. Посадка в автобус. Переїзд  зі Львова  до кордону. 

    Прибуття до Санктуарію Івана Павла II  в Лагевніках.  Санктуарій св. Іоанна Павла ІІ — перший храм у Кракові, присвячений Папі-поляку, збудований на честь його особи та понтифікату.      Санктуарій є частиною Центру Івана Павла ІІ «Не бійтеся!» розташований на т. зв «Białe Morza» у Кракові, на території колишнього содового заводу Solvay, де молодий Кароль Войтила працював чотири роки (1940 – 1944).  Будівництво Центру «Не бійтеся!» було розпочато восени 2008 р., напередодні святкування 30-ї річниці обрання кардинала. Кароля Войтили на Папський престіл.  

Санктуарій св. Іоанна Павла ІІ — перший храм у Кракові, присвячений Папі-поляку, збудований на честь його особи та понтифікату. Вільний час. Переїзд у транзитний готель до Чехії, ночівля.

День 2

Сніданок. Переїзд до Праги. Екскурсія містом. Ми почнемо прогулянку з Староміської площі   історичного центру Праги. Тут знаходиться міська Ратуша, храм Діви Марії, храм Св. Миколая, пам’ятник  герою чехів Яну Гусу. Ви пройдетесь по колишній Дорозі Королів, побачите знаменитий і один з головних символів Чеської столиці – Карлів міст.  Маршрут  охоплює всі пам’ятки Старого і Нового Міста, що дозволяє побачити усі історичні об’єкти. 

Вільний час. Для бажаючих – романтична екскурсія корабликом:  2-години по Влтаві з вишуканою вечерею шведський стіл  (28 євро). Нічний переїзд до Тріру.

День 3

Прибуття у Трір.  Старовинний Трір – місто, що притягує з усього світу християн-паломників, послідовників марксизму-комунізму і шанувальників історичних артефактів. Найстаріше місто Німеччини в долині річки Мозель славиться найбільшими античними воротами у світі – Чорними воротами з ІІ ст. нашої ери, Собором Святого Петра, де зберігається Хітон Господній і фрагмент ланцюга, яким був скутий Апостол Петро, музеєм Карла Маркса та симпатичними ансамблями старовинних фахверкових будинків із різнокольоровими фасадами, фонтанів, квіткових, фруктових та сувенірних крамничок і затишних кав’ярень. Тут кожен  знайде щось своє до душі, а шарм і колорит Тріра зроблять твою подорож незабутньою. Тривалість екскурсії – орієнтовно 1,5 год. Вільний час.  Переїзд в околиці Парижа.  Поселення у готель, ночівля.

День 4

Сніданок. Ранішні молитви. Виселення з готелю. Прибуття у Париж. Автобусна екскурсія містом.  Відвідаємо Нотр-дам-де-Парі – один з найбільших витворів ранньої готики. Всередині собору слід звернути увагу на дивовижний ансамбль вітражів, 14 різьблених дерев’яних стільців на хорах, на  багату колекцію скарбів собору, головні з яких – реліквії Страстей Господніх.  Лувр впродовж століть був фортецею, в’язницею, резиденцією французьких королів і академією. Історія будівництва цього комплексу починається від Меровінгів і продовжується понині.  Також оглянемо  Єлісейські поля, Тріумфальну арку, Ейфелову вежу, Марсове поле, Будинок  Інвалідів, Міст Олександра III, Малий і Великий палаци , Стару Паризьку Оперу. Відвідини УГКЦ Святого Володимира, Божественна літургія. Вільний час. Переїзд у готель, ночівля.

День 5

Сніданок. Прибуття у Мон-Сен-Мішель. Оглядова прогулянка островом.

Мон-Сен-Мішель — відомий бенедиктинський монастир, побудований на острові в XI-XVI століттях. Острів займає площу близько 55.000 м ² і є зразком середньовічного французького укріпленого монастиря. У зв’язку із святкуванням тисячоліття чернецтва в 1969 році в приміщення монастиря повернулась спільнота бенедиктинців, яка налічує в даний час 7 осіб. Щодня проходить служба, в якій можуть взяти участь прихожани і туристи, а сам храм повернувся до ролі духовного центру, яку він втратив в 1790 році. Архітектурний комплекс і унікальна природа роблять Мон-Сен-Мішель найбільш відвідуваним паломницьким місцем у Нормандії. Вільний час. Нічний переїзд до Люрду.

День 6

Прибуття до Люрду, поселення. Відпочинок, вільний час. Літургія в Українській церкві Успіння Пресвятої Богородиці. Урочиста церемонія відкриття 65 міжнародного військового паломництва. 

      В лютому 1858-го року Пречиста Діва Марія з’явилася 14-річній селянській дівчині Бернадеті Субіру, що збирала хмиз у лісі. З’явилася  “Пані” дівчинці в печері, що стояла неподалік, і сказала до неї: “Йди до священиків і скажи їм, щоб збудували на цьому місці каплицю, бо я хочу, щоб воно стало місцем ласки для людей… Не переставай молитись і кажи іншим, щоб вони молилися….  Піди і напийся з джерела та окропи себе водою з нього… ” Згодом цілюще джерело почало приваблювати мільйони паломників.  Відвідини Гроту – місця Об’явлення Богородиці, купелі у цілющій джерельній воді, молитва у Базиліці Вервиці та  Непорочного Зачаття.  Вільний час. Участь у процесії з Найсвятішими Тайнами та  Вервиці  біля Гроту Об’явлення Пречистої Богородиці. Повернення у готель, ночівля.

День 7

Ранішні молитви.  Участь у спільному Богослужінні в Гроті з військовими делегаціями слов’янських народів. Сніданок. Оглядово-пішохідна прогулянка по Люрду. Відвідини купелів біля Гроту. Відвідаємо основні місця, пов’язані з життям Бернадети: парафіяльну Цекву, де вона була охрещена, будинок, де проживала сім’я Субіру, млин Боллі, госпіталь, у якому Бернадетта прийняла перше Причастя. У другій половині дня відвідини цілющих купелей,  Хресна дорога, участь у процесії   Вервиці  біля Гроту Об’явлення Пречистої Богородиці.   Хресна дорога військової делегації України. Участь у процесії  Вервиці  біля Гроту Об’явлення Пречистої Богородиці. Повернення до готелю, ночівля. 

День 8

Сніданок. Божественна Літургія. Виселення з готелю. Переїзд у Нарбонн. Вільний час у місті. Нарбонн, перехрестя Європи з часів античності, резиденція архієпископа в середньовіччі, де він побудував свій кафедральний собор. Місце віри і сили, де зустрічаються люди Нарбонни. 

   Нарбонн відомий історичними пам’ятниками. Собор святих Жюста і Пастора  має схожу архітектуру з соборами північної Франції. Величезна кількість вітражів і картин художників Середньовіччя змусять перенестися до суворої атмосфери епохи релігійних воєн. Собор відомий тим, що був побудований не до кінця: його фундамент стоїть на місці церкви, а влада свого часу заборонила руйнувати її стіни, які потрібні були для завершення будівництва.

      Набережна каналу Робін – дуже барвисте місце для відпочинку туристів. Уздовж всього каналу розташовані сходинки з живими квітами різних відтінків. Біля мосту Свободи розташовуються маленькі яхти місцевих жителів, деякі з них обладнані під повноцінні квартири, в яких, власне, і живуть французи. Переїзд до транзитного готелю, ночівля.

День 9

Прибуття до Ніци. Самостійна оглядова прогулянка по центральній частині міста.

       Англійський бульвар – це довга, широка набережна, що тягнеться вздовж бухти Ангелів від центру Ніцци з пальмами, великими площами і вишуканими готелями. Величний Середземноморський Палац. Пагорб Шато, звідки відкривається прекрасний вигляд на старе місто та пляжі. Архітектура Ніцци наскрізь просякнута італійським духом. 

Вільний час на  лазурному березі Середземного моря. За бажанням відвідини фабрики парфум «Фрагонар». Переїзд до транзитного готелю, ночівля.

День 10

Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до Венеції. Переїзд на кораблику  до центру міста. Божественна Літургія.

    Оглядова екскурсія по Венеції. Площа св. Марка – серце Венеції. У Соборі Євангелиста Марка помолимось біля його мощей.  Св. Марко – покровитель Венеції, який символічно представлений крилатим левом. Також перед нами відкриється  грандіозна споруда Венеції – Палац Дожів, міст Ріальто і багато інших цінностей незвичайного міста на воді. Повернення на кораблику  до материкової частини Венеції. Нічний переїзд до Угорщини.

День 11

Сніданок. Ранішні молитви. Переїзд у Егер. Егер – північне місто в Угорщині. Місто розмістилось на мальовничих околицях гірського масиву Бюкк. Егер представлене шикарно прикрашеними будинками, зведеними у стилі бароко і затишними вуличками, які створюють міський лабіринт. Атмосфера міста робить Егер самим затишним та гарним містом країни. Знайомство з містом розпочнемо з відвідин храму Св. Антонія Падевського та базиліки   Св. Іштвана, яка є найбільшим архиєпископським собором в країні. 

       За бажанням у прочан буде унікальна можливість скуштувати смачний м’ясний суп-гуляш та дигустувати  місцеві  вина у винному погребі Долини Красунь (квиток оплачується додатково*).

Вільний час. Прибуття до України проходження кордону. Прибуття до Львова буде залежати від тривалості проходження кордону, за добрих умов плануємо бути о 23.00.

* Порядок та час екскурсій може бути змінено або замінено на рівноцінні на прохання групи чи у випадку форс-мажорних обставин, що не впливатиме на якість паломницької поїздки.

* Під час подорожі можуть виникати форс-мажорні обставини, наприклад, дії або бездіяльність прикордонних та митних служб, несприятливі погодні умови, затори на дорогах, ремонти доріг в країнах перебування, які можуть вплинути на зміни в екскурсійній частині програми. Ми не несемо відповідальності за настання таких обставин, але зробимо все можливе, щоб подорож була для вас безпечною та комфортною.

Входить у вартість

– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;

– духовний супровід  священника; 

– супровід  досвідченого гіда-керівника;

– медичне страхування;

– 7 ночівель у готелях (2-3 особи в номері);

– 7 сніданків;

Не входить у вартість

– за бажанням значок учасника паломництва, який є перепусткою для участі в  церемонії урочистого відкриття 65 міжнародного військового паломництва у підземній церкві Пія Х  20 €;

– обов’язкова оплата: “екскурсійний пакет” (55 євро), екскурсії та проїзд у громадському транспорті згідно програми, оплата за в’їзд у міста згідно програми, туристичний міський податок;

– кораблик до Венеції туди і назад.

Актуальні паломництва