

Проща до святинь Закарпаття

Доступні дати
Програма
МІСЦЕ ПОСАДКИ – ПЛ. ПЕТРУШЕВИЧА
Зустріч прочан о 8.00. Посадка в автобус. Виїзд зі Львова. Ранішні молитви. Молитва на вервичці з розважаннями. Перегляд фільму «Срібна земля».
Прибуття у Джублик. Молебень до Богородиці. Джублик – місце прощі, де відбулося об’явлення Матері Божої, розташоване на Закарпатті біля села Нижнє Болотне. Щороку тут відбуваються прощі, з’їзди християнської молоді. Свого часу навіть Папа Іван Павло II благословив дівчаток, які розповіли про об’явлення Пречистої Богородиці. Дівчатка передали прохання Матері Божої спорудити капличку і молитися Святій Вервиці. Так, наприкінці серпня 2002 року єпископ Іван Маргітич відправив у Джублику першу Службу Божу і відтоді в урочище на Закарпатті з’їжджаються тисячі людей, щоб попросити у Божої Матері зцілення.
На сьогодні в урочищі Джублик засновано греко-католицький монастир Собору Пресвятої Богородиці, архимандритом якого є правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. На цьому місці побудовано літню відпустову церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії та два монастирі. Також збудовано будинок для паломників, в якому знаходиться каплиця Івана Хрестителя. Над джерелом, де з’явилася Богородиця, стоїть дерев’яна каплиця Матері Божої, а довкола цілої святині встановлено Хресну Дорогу. У чоловічому монастирі зберігається копія чудотворної ікони Матері Божої Єрусалимської. Вільний час для приватної молитви. Вільний час на обід-факультативно.
Переїзд у Мукачево у готель. Факультативно відвідування термалів– аквапарк “Карпатія”. Вечеря.
Нічліг.
Сніданок. Виселення з готелю. Ранішні молитви.
Переїзд у Мукачево. Божественна Літургія в храмі УГКЦ Кирила і Методія у Мукачево . Спільна молитва. Вільний час для приватної молитви. Переїзд до Мукачівського замку. Екскурсія замком. На околиці Мукачева, на вершині згаслого вулкану височіє оспівана легендами і бойовою славою фортеця – замок «Паланок». Мукачівський замок є однією з найцінніших історичних архітектурних пам’яток Закарпаття ХІV–ХVІІ ст. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м. Точна дата заснування замку невідома, але про нього згадується вже у документах, датованих XI ст. Природа створила цей замок непереможним. За всю історію існування він жодного разу не був підкорений. Ще коли замок був дерев’яний, у 1089 р. його впродовж 50 днів намагався захопити половецький хан Кутєшко, так і відступивши без усякої надії на успіх. У 1241 р. шестидесятитисячна орда хана Батия двічі чинила облогу та обидва рази не змогла підкорити його. Стіни замку витримали не одну багаторічну облогу. З 1396 по 1414 рр. замком володів подільський князь Федір Корятович. На місці старого дерев’яного він побудував новий, кам’яний замок і перетворив його на свою резиденцію. Протягом ХV–ХVІ ст. замок належав багатьом володарям, які продовжували його укріплювати та розбудовувати. З 1782 р. замок перетворили на політичну в’язницю Австро-Угорської імперії. За 120 років тут побувало понад 20 тисяч в’язнів. Кам’яний, але модифікований, замок «Паланок» зберігся і до наших днів.
Вільний час для фото та купівлю сувенірів та обід.
Переїзд до Ужгорода. Екскурсія містом. Екскурсія почнеться із місця, де розпочалась історія міста,- із замку. Ужгородський замок велично красується над старою частиною міста, споглядаючи на Ужгород із замкової гори. Згідно традицій побудови воєнних укріплень Середньовіччя, замок був зведений на височині та оточений глибоким ровом. Він є одним із найкраще збережених середньовічних споруд України. Екскурсія по старому Ужгороду принесе багато нових яскравих та позитивних вражень. Тут кожна вуличка, кожен будинок дихає старовиною, а під ногами – бруківка чеського або австрійського періоду. І це не дивно, адже офіційна історія міста налічує біля 1100 років. Місто вражає різноманітністю архітектурних стилів. Все це розмаїття, як єдине ціле, становить єдиний архітектурний ансамбль міста. Відвідаємо собор УГКЦ , всередині якого є уламок того самого хреста, на якому розіп’яли Ісуса. Кожний прочанин може вільно поклонитись та прикластись до священної реліквії. Вас чекає прогулянка цікавою вулицею Корзо, що в перекладі з італійського жаргону – «місце для прогулянок». Площа Корятовича, в минулому відома як «Ринкова», з давніх давен славилася своїми базарними днями, адже в 1380 році король Угорщини дарував місту почесне право проводити ярмарки. Під час екскурсії відвідаємо Ужгородський Хрестовоздвиженський кафедральний собор – головний греко-католицький храм міста Ужгород та всієї Мукачівської греко-католицької єпархії . Храм приурочений Воздвиженню Хреста. Саме слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд почитання та прославляння Хреста Господнього. 24 квітня 1646 р. підписали Ужгородську унію – відновлення єдності зі Святим Престолом. Теперішній кафедральний собор (колегіальна єзуїтська церква) почав будувати на замковій горі граф Янош Другет у 1640 р. Спорудження собору і монастиря закінчила в 1646 р. його жінка, Анна Якушич, після чого сюди перевели єзуїтську колегію з Гуменного (Словаччина) – родинного маєтку Другетів. У соборі зберігається багато творів відомого закарпатського художника Йосипа Бокшая. У спеціальних нішах розміщено близько 70 поховань, але за роки радянської влади майже всі поховання було порушено, таблиці і надписи знищено, а склепи розграбовано. Склепи, котрі не були пошкоджені є склеп владики Андрея Бачинського та Блаженного Священномученика Теодора Ромжі.
Вільний час на обід.
Переїзд у Ротонду Горянську. Одне з семи архітектурних чудес Закарпаття, історичний пам’ятник XII ст. – Горянська ротонда, або церква Святої Анни, –належить до категорії «must see» в Україні. Це найдавніший храм цього краю і зразок архітектури романо-візантійського періоду. А ще – одна з найбільш таємничих і найстаріших святинь України, занесена в реєстр спадщини ЮНЕСКО. Усередині Горянської ротонди збереглися унікальні і дивовижні фрески, створені італійськими художниками школи Джотто більше 700 років тому, яких запросила сім’я Другетів. Сьогодні в церкві Святої Анни щодня моляться парафіяни греко-католицької єпархії та розповідають про дивовижну ауру. В середині минулого століття в храм влучила блискавка, через що церква знаходилася в аварійному стані близько двадцяти років. Тільки на початку 80-х років святиню повернули греко-католицькій громаді. У червні 2012 року ротонда урочисто проголошена малою базилікою, спорідненою з Папською базилікою Santa Maria Maggiore.
Переїзд у Малий Березний. Спільна молитва у Свято-миколаївському монастирі, який розташований над долиною річки Уж, на схилі гори Ділок, що за 40 км на північ від Ужгорода. З 2 березня 2009 року тут розміщений осідок василіянської Провінції св. Миколая на Закарпатті — Срібній Землі. Згідно з легендою, власники довколишніх земель, магнати з родини Друґетів, розпочали будівництво споруд на території сучасної обителі, але натрапили на поховання багатої дівчини (виявилося, що на цьому місці раніше було кладовище), тому звели каплицю, в якій місцевий парох служив літургії. Згодом отець-василіянин із Галичини облаштував тут келію, що започаткувало історію монастиря. Перша документальна згадка про нього розміщена 10 грудня 1675 у документі єпископа Мукачівського. Вільний час для приватної молитви.
Переїзд у Львів. Молитва на вервиці з розважаннями. Перегляд фільмів християнського змісту. Прибуття у Львів орієнтовно 22.00.
Входить у вартість
– проїзд автобусом єврокласу згідно маршруту;
– духовний супровід священика;
– екскурсії в місцях перебування;
– медичне страхування;
– 1 ночівля у готелі (2-3 особи в номері-номери з вигодами);
– 1вечеря, 1 сніданок.
Не входить у вартість
– харчування (обіди і вечері ) не передбачене програмою;
– особисті витрати.
– вхідні квитки:
Аквапарк “Карпатія” (5 години): дорослий, пенсійний, студентський – 800 грн., УБД та особи з інвалідністю – 640 грн., діти до 13 років – 350 грн., імениннику в день народження – безкоштовно;
“Карпатія” SPA – комплекс (5 годин): дорослий, пенсійний, студентський – 600 грн.
“Карпатія” SPA – комплекс + аквапарк (5 годин): дорослий, пенсійний, студентський – 1000 грн.
Ужгородський замок: загальний (дорослі) – 160 грн., пенсіонери, студенти – 130 грн., учні – 90 грн.
Палац Шенборна: дорослий, пенсійний, студентський – 50 грн., діти до 14 років – 30 грн.;
Мукачівський замок: дорослі – 150 грн, діти шкільного віку – 80 грн, для дітей до 6 років – вхід безкоштовний, студенти, пенсіонери – 100 грн
Дегустація вин: 100 грн., екскурсія без споживання вина – 50 грн.;
Відвідання веселого ресторану “Деца у нотаря”: загальний – 5 грн., діти до 120 см. – безкоштовно
Ужгородський замок: загальний (дорослі) – 160 грн., пенсіонери, студенти – 130 грн., учні – 90 грн.

Доступні дати
Актуальні паломництва


Духовна подорож до Меджугор’є та відпочинок на морі (2 дні)
Замовити
Духовна подорож до Меджугор’є та відпочинок на морі (3 дні)
Замовити