Проща Паломництво від Старуні до Погоні і Маняви
Програма
*ПАЛОМНИЦТВО ТРИВАЄ 1 ДЕНЬ
8:00 – виїзд зі Львова- приміський з/д вокзал
Приїзд у Погоню (огляд монастиря, молитва до чудотворної ікони). У цьому мальовничому селі серед букових лісів знаходиться відоме на всю Галичину відпустове місце – монастир Успіння Матері Божої. Головною святинею монастиря є чудотворна ікона Матері Божої (XVII ст.), яку здавна називають “Цариця Покуття”. Всі хто прийдуть до Богородиці із своїми смутками, тривогами, жалями та проблемами і припадуть до її стіп отримають полегшення та заспокоєння.
Переїзд у Старуню
Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача, молебен, хресна дорога. Прикарпатське село Старуня у ХХ ст. було сенсаційно відомим на весь світ через знайдені тут в озокериті, ідеально збережені залишки мамонтів та волохатих носорогів, а згодом і єдиним на території материкової України грязевим вулканом.
З часом створення Відпустового центру блаженного Симеона Лукача в Старуні почала писатися нова історія, адже саме тут народився, провадив свою священничу діяльність і був похований підпільний єпископ УГКЦ блаженний Симеон Лукач. Вдячні нащадки вирішили увіковічнити пам’ять свого земляка і створили відпустове місце, до якого з’їжджаються люди з цілої України. Зустрічає гостей Музей блаженного Симеона та підпільної УГКЦ, який створений у вигляді типової хати початку ХХ ст.
На вершину невисокої гори серпантинами веде хреста дорога, на стаціях якої можна помолитися та милуватися чудовими панорамами Карпат. А на самій горі височить найбільший в Україні ажурний хрест висотою 25 метрів і шириною 14 метрів, а у його основі є каплиця Пресвятої Родини.
Вражають також модерний храм Благовіщення Пресвятої Богородиці, викладений мозаїкою Гріб Господній та ротонда Божої Матері Неустанної Помочі, в якій можна скуштувати і набрати з собою гірської джерельної води.
Вільний час на обід.
Переїзд у Маняву
Огляд монастиря, молитва у храмах та пішохідний перехід до Блаженного каменя). На березі річки Манявки розташований один із найбільших духовних центрів Західної України – “Український Афон”. Історико-архітектурний заповідник “Скит Манявський” був заснований як монастир-скит у мальовничому куточку Карпат вихідцем з Афону Йовом Княгинецьким (1606р.). У часи найбільшого розквіту скитові підпорядковувалося 556 монастирів Східної Європи. Зараз тут Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир ПЦУ. Віруючі можуть помолитися в багатьох храмах, а також відвідати “Блаженний камінь” – цілюще джерело, яке б’є з каменя-пісковика і вода якого має такі властивості, як води Люрду.
Повернення до Львова орієнтовно 22:00.
Входить у вартість
- проїзд;
- супровід духівника та екскурсовода;
- страховка
Не входить у вартість
- пожертви за бажанням;
- обід у ресторані Золота гора – 220 грн./ особа